• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Forum-Al.com™ - Aty ku shqiptaret mblidhen!

Forum-Al.com Forum-Al ju jep mundesin te jeni me prane njeri tjetrit

Rregullorja e forumit

Është e rëndësishme të lexohet dhe respektohet nga të gjithë ne!
Temat
1
Postime
1
Temat
1
Postime
1

Prezantimi juaj

Kush “fshihet” mbas nickname-it tuaj? ”Një fotografi tuajën ? Pse jo.
Temat
748
Postime
14.1K
Temat
748
Postime
14.1K

Përshëndetje & urime

Ju përshendesim dhe ju urojmë qëndrim të mbarë në këtë forum.
Temat
21
Postime
4.1K
Temat
21
Postime
4.1K

Ndihmoni njëri-tjetrin

Jeni te ftuar të kërkoni ndihmën që ju nevojitet dhe do bëjmë të pamundurën që ta merrni atë.
Temat
367
Postime
11K
Sub-forums:
 1. Njerëz të humbur
Temat
367
Postime
11K

Romancë / Ndjenja

“Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri në dhimbje, atëherë nuk mund të ketë më dhimbje, por vetëm më shume dashuri.” Nënë Tereza
Temat
424
Postime
50.2K
Temat
424
Postime
50.2K

YOU

Eros Zone ... 18+
Private

Çështja Kombëtare Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.

Historia e Shqiptarëve

Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.
Temat
1.7K
Postime
37.1K
Temat
1.7K
Postime
37.1K

Gjuha shqipe

“Gjuha jonë sa e mirë!/ Sa e ëmblë, sa e gjerë!/ Sa e lehtë, sa e lirë!/ Sa e bukur, sa e vlerë!” Naim Frashëri
Temat
262
Postime
16.4K
Sub-forums:
 1. Gramatika
Temat
262
Postime
16.4K

Çështja kombëtare

Në këtë forum diskutohet vetëm mbi çështjen tonë kombëtare dhe interesat shqiptare në trojet etnike dhe në mbarë botën.
Temat
831
Postime
19.5K
Sub-forums:
 1. Figurat e shquara
Temat
831
Postime
19.5K

Folklori Shqiptar

Gojëdhënat, legjendat, këngët popullore, bejtet, këngët për heronjtë jane pasuri kombëtare që shqiptarët duhet t'i trashëgojnë nga brezi në brez. Jepni kontributin tuaj të çmuar në këtë drejtim duke sjellë folklorin e krahinës suaj.
Temat
91
Postime
3.1K
Temat
91
Postime
3.1K

Trojet shqiptare

Çdo gjë mbi trojet shqiptare: Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Çamëria. Çfarë i bën trojet nga vini ju më të veçanta?
Temat
133
Postime
5.5K
Temat
133
Postime
5.5K

Shqipëtarët nëpër botë

“Kam një këngë për të kënduar, e kam një dert për te vajtuar, një sëmundje e pashëruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemër e plagosur, vajto ti moj nëna plakë, mergimi djemtë t’i ka sosur, e ikin e s’të vijnë më prapë.”
Temat
173
Postime
8.9K
Temat
173
Postime
8.9K

Politika Shqiptare

Cilat janë bëmat e fundit të politikanëve tanë? A po zgjidhen problemet e shqiptarëve apo po shtohen dita-ditës? Ç’mendim keni për aktualitetin shqiptar?
Temat
1.4K
Postime
39K
Temat
1.4K
Postime
39K

Problematika Shqiptare

Në këtë forum vizitorët tanë shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore që shqetësojnë gjithë shqiptarët, dhe zgjidhjet e mundshme që mund t'u jepen këtyre problemeve.
Temat
1.3K
Postime
42.4K
Temat
1.3K
Postime
42.4K

Politika Ndërkombëtare

Çfarë mendoni mbi politikën e përdorur nga shtete të ndryshme në rang ndërkombëtar? Cilat janë aktualitetet ndërkombëtare dhe si po ndikojnë ato tek të gjithë ne?
Temat
939
Postime
62.9K
Temat
939
Postime
62.9K

Lajmet e ditës

Këtu mund të sillni lajmet e fundit nga media rreth çështjeve të rëndësishme të Shqipërise dhe trojeve të saj.
Temat
2.1K
Postime
71.3K
Temat
2.1K
Postime
71.3K

Analiza / Shkrime / Opinione

Le të “luajmë” sëbashku rolin e analistit dhe të japim opinionet tona rreth tematikave të ndryshme që hasim përditë.
Temat
1.2K
Postime
29.5K
Temat
1.2K
Postime
29.5K

Votime dhe sondazhe

Keni pyetje që kërkojnë votim nga anëtarët e forumit ? Ju ftojmë t’i sillni këtu.
Temat
139
Postime
15.8K
Temat
139
Postime
15.8K

Arti Shqiptar

Gjithçka mbi artin. Në këtë dhomë ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre. Kënaqni fansat tuaj por dhe të gjithë komunitetin tonë!
Temat
125
Postime
4.4K
Temat
125
Postime
4.4K

Letërsia shqiptare

Diskutime rreth letërsisë në Shqipëri . Autorë dhe krijimtaria e tyre.
Temat
448
Postime
15.8K
Temat
448
Postime
15.8K

Arti dhe Kultura Botërore

Mendime rreth artit dhe kulturës botërore. Vlerat e pashuara të gjenive botërorë që dhe sot mbeten të paarritshëm. Kultura dhe arti që dallon shtetet duke mahnitur njerëzit.
Temat
300
Postime
5.5K
Temat
300
Postime
5.5K

Kinematografia

Këtu mund të lini përshtypjet tuaja mbi filmat që pëlqeni më shumë, qofshin këta filma shqiptarë apo të huaj. Gjithashtu mund të postoni skupe dhe të reja mbi artistët dhe yjet e Hollywood-it.
Temat
229
Postime
12.4K
Sub-forums:
 1. Filma Shqiptar
Temat
229
Postime
12.4K

Enciklopedi

Këtu do ketë informacione nga më të ndryshmet, thjesht emri tregon risin e këtij nënforumi.
Temat
156
Postime
3.8K
Temat
156
Postime
3.8K

Arti Fotografik

Këtu mund të postoni fotografi nga më të ndryshmet.
Temat
161
Postime
25.9K
Temat
161
Postime
25.9K

Harmonia fetare

Këtu mund të diskutojmë rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerancës fetare midis shqiptarëve si dhe për rolin e fesë në çështjen tonë kombëtare.
Temat
232
Postime
8.1K
Temat
232
Postime
8.1K

Agnosticist & Ateist

Nje zonë e dedikuar për ata që nuk besojnë në fuqitë e mbinatyrshme. Të gjithë janë të mirëpritur, pasi "Ne jemi të tërë ateistë për shumicën e Perëndive që shoqeritë e ndryshme kanë besuar gjatë historisë. Disa prej nesh kanë një Perendi më shumë në atë listë." - Richard Dawkins
Temat
68
Postime
3.6K
Temat
68
Postime
3.6K

Bektashi

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët bektashi.
Temat
34
Postime
740
Temat
34
Postime
740

Katolik

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët katolikë.
Temat
83
Postime
1.3K
Temat
83
Postime
1.3K

Musliman

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët muslimanë.
Temat
275
Postime
6K
Temat
275
Postime
6K

Ortodoks

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët ortodoks.
Temat
131
Postime
3.4K
Temat
131
Postime
3.4K

Ungjillor

Ju në fakt, jeni të shpëtuar me anë të hirit, nëpërmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po është dhurata e Perëndisë, Këtu mblidhemi të gjithë besimtarët ungjillor të të gjitha bashkesive të ndryshme për të bekuar njëri-tjetrin me fjalën e Zotit tonë Jezus Krisht dhe deshmitë tona personale.
Temat
217
Postime
2.8K
Temat
217
Postime
2.8K

Shkenca Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.

Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.
Temat
471
Postime
11.7K
Temat
471
Postime
11.7K

Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Gjithçka që ka të bëjë me misterin me emrin "Njeri".
Temat
426
Postime
15.3K
Temat
426
Postime
15.3K

Mjekësia

''Arti i mjekësisë konsiston në zbavitjen e pacientit ndërsa natyra kuron sëmundjen'' Voltaire
Temat
475
Postime
8.4K
Temat
475
Postime
8.4K

Jurisprudencë

Strukturat dhe konceptet ligjore që përbëjnë të drejtën në terësi.
Temat
51
Postime
867
Temat
51
Postime
867

Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Projektet e Arkitekturës dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.
Temat
12
Postime
637
Sub-forums:
 1. Tirana
 2. Prishtina
Temat
12
Postime
637

Infrastruktura

Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.
Temat
13
Postime
210
Temat
13
Postime
210

Mjedisi

Diskutime mbi Mjedisin.
Temat
143
Postime
3.1K
Temat
143
Postime
3.1K

Ekonomi & biznes

Këtu do të gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion të bollshem që ka te bëjë me ekonominë shqiptare dhe atë botërore, si dhe në fushën e biznesit në përgjithësi.
Temat
258
Postime
5.5K
Sub-forums:
 1. Udhëtime
Temat
258
Postime
5.5K
 • Mandi

Muzika Botërore

Këtu mund të hidhen temat për muzikën botërore, të zhanereve të ndryshme.
Temat
238
Postime
12.9K
Temat
238
Postime
12.9K

Muzika shqiptare

Diskutime mbi muzikën në Shqipëri.
Temat
201
Postime
5.7K
Temat
201
Postime
5.7K

Diskutime shoqërore

Këtu mund të diskutojmë rreth problemeve të ndryshme që has shoqëria sot.
Temat
1.1K
Postime
83.7K
Sub-forums:
 1. Jeta e natës
Temat
1.1K
Postime
83.7K

Studentët

Nqs keni lajme apo informacione mbi arsimin, studentët, dhe jetën studentore në përgjithësi,ose nqs keni nevojë për ndihmë me studimet tuaja, jeni të ftuar t'i sillni këtu.
Temat
78
Postime
2.2K
Temat
78
Postime
2.2K

Moda & Estetika

Si kujdeseni për veten dhe cilat janë tendencat më të fundit në botën e modes?
Temat
286
Postime
18.7K
Temat
286
Postime
18.7K
 • Zana

Arti i kuzhinës

Cilat janë ushqimet dhe gatimet tuaja të preferuara ? ''Më thuaj se çfarë ha, të të them se çfare je.''
Temat
401
Postime
22.6K
Temat
401
Postime
22.6K

Këndi i vogëlushve

Këtu mund të sillni gjithçka që ka të bëjë me vogëlushet dhe rritjen e tyre.
Private

Sporti Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.

Sporti shqiptar

Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.
Temat
246
Postime
10.3K
Sub-forums:
 1. Sportistat shqiptarë
Temat
246
Postime
10.3K

Futbolli

Të apasionuarit e futbollit mblidhen këtu për të bërë tifo për skuadrën e zemrës, për tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo për të vënë baste.
Temat
235
Postime
14.9K
Temat
235
Postime
14.9K

Sporti nëpër botë

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj
Temat
56
Postime
1.5K
Temat
56
Postime
1.5K

Sportet amatoriale

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, bodybuilding, gjuetinë, peshkimin,vetëmbrojtja etj.
Temat
45
Postime
1.9K
Sub-forums:
 1. Gjuetia dhe peshkimi
Temat
45
Postime
1.9K

Thashetheme

Thashetheme-t e përditshme.
Temat
1.9K
Postime
13K
Temat
1.9K
Postime
13K

Kuriozitete

Kuriozitete nga më të ndryshmet.
Temat
1.1K
Postime
12.1K
Temat
1.1K
Postime
12.1K

Gjëzëtari dhe lojëra

Gjëza të ndryshme ( ndërrimor, siandej, prapthi, tetëkahore, vizatimori i bardhë, … si dhe do bëjmë përpjekje që të sjellim edhe fjalëkryqe) edhe gjëza logjike, fjalë të urta, kashelashë etj; lojëra të ndryshme argëtuese – elektronike e ato në internet. Gjithçka vetëm për kënaqësinë tuaj. Argëtim të këndshëm!
Temat
776
Postime
245.2K
Sub-forums:
 1. Lojra
Temat
776
Postime
245.2K

Zona Humoristike

Te qeshim sëbashku: barsaleta dhe humor!
Temat
389
Postime
15.7K
Temat
389
Postime
15.7K

Mbi forumin

Postoni ktu çdo problem që ju jan ankuar userat ose që keni hasur në navigimin në forum.
Temat
224
Postime
7.8K
Sub-forums:
 1. Sygjerime
Temat
224
Postime
7.8K

Informatika

Nëse keni nevojë për ndihmë apo keni informacione rreth botës së larmishme të informatikës dhe internetit, ju ftojmë t'i sillni këtu.
Temat
507
Postime
2.7K
Temat
507
Postime
2.7K

Arti Programimit

Mësoni dhe ndihmoni të tjerët të hyjnë në Artin e Programimit.
Temat
93
Postime
293
Temat
93
Postime
293

Webmaster Shqiptarë

Ky seksion i dedikohet tëresisht webmasterave shqiptarë. Këtu mund te bashkbisedoni për tema të ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndërkombëtare
Temat
77
Postime
864
Temat
77
Postime
864

Shkarkime

Këtu do gjeni çfarë dëshironi ju për të shkarkuar.
Temat
66
Postime
389
Sub-forums:
 1. Sfonde për kompjuter
Temat
66
Postime
389

Arkivi i Forumit

Te gjitha temat e mbyllura nga prezantimet e anëtarëve, urimet për ditëlindje dhe deri tek ato që nuk mund të diskutohen më, do ti gjeni këtu! Ky forum është vetëm për të lexuar!
Temat
952
Postime
413.4K
Temat
952
Postime
413.4K

Temat e reja

Statistikat e forumit

Temat
26,362
Postime
1,608,136
Anëtarët
5,479
Anëtar i ri
Almullet
Top