• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bota Shpirtërore

Harmonia fetare

Këtu mund të diskutojmë rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerancës fetare midis shqiptarëve si dhe për rolin e fesë në çështjen tonë kombëtare.
Temat
241
Postime
8.5K
Temat
241
Postime
8.5K

Agnosticist & Ateist

Nje zonë e dedikuar për ata që nuk besojnë në fuqitë e mbinatyrshme. Të gjithë janë të mirëpritur, pasi "Ne jemi të tërë ateistë për shumicën e Perëndive që shoqeritë e ndryshme kanë besuar gjatë historisë. Disa prej nesh kanë një Perendi më shumë në atë listë." - Richard Dawkins
Temat
70
Postime
3.9K
Temat
70
Postime
3.9K

Bektashi

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët bektashi.
Temat
34
Postime
746
Temat
34
Postime
746

Katolik

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët katolikë.
Temat
90
Postime
1.5K
Temat
90
Postime
1.5K

Musliman

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët muslimanë.
Temat
284
Postime
6.7K
Temat
284
Postime
6.7K

Ortodoks

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët ortodoks.
Temat
165
Postime
4K
Temat
165
Postime
4K

Ungjillor

Ju në fakt, jeni të shpëtuar me anë të hirit, nëpërmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po është dhurata e Perëndisë, Këtu mblidhemi të gjithë besimtarët ungjillor të të gjitha bashkesive të ndryshme për të bekuar njëri-tjetrin me fjalën e Zotit tonë Jezus Krisht dhe deshmitë tona personale.
Temat
218
Postime
2.9K
Temat
218
Postime
2.9K

Besëlashtët

Feja pellazgo-ilire, perëndi, hyjni, besime, demonë, shpirtra, jeta pas vdekjes, ritualet, misteret, inicimi, vendet e shejta, kremtet e motmotit, heronj, profetë, etj.
Temat
33
Postime
327
Temat
33
Postime
327
Top