• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë ju ka bërë përshtypje sot?

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
10,428
Pikët
113
Jooooo, ju dele e lart. Me poshte nuk e ndynit doren. Po thuaja rexhit e prudes se keto nuk i njohin prapaskenat. :)
Ti ça halli ke ,të ka humb ndonjë dele apo ndonjë dash...
Ti fol do gjejmë.... edhe po të humbi bëje hallall se për mirë ka vajtur
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
8,006
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Nëna ime më gënjente, bashkëshortja e babait jo.
😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥
Pasi ndërroi jetë nëna e djaloshit tetë vjeçar, pasi kaloi pak kohë babai i tij u martua me një grua tjetër që do të bëhej njerka e tij.
Babai, një ditë, pasi e sheh të mërzitur djalin e tij, e pyeti: Ore bir, a ka ndonjë ndryshim mes nënës së vjetër dhe asaj të resë, duke nënkuptuar njerkën? Djali gjithë naivitet i përgjigjet: Nëna ime e vjetër më gënjente gjithmonë, kurse kjo e reja, jo. Babai në habi e sipër, e pyeti: Si qenka kjo punë, more djalë?! Djali i përgjigjet babait të tij, po me naivitet: Po ja, nëna ime e parë, kur luaja deri vonë, inatosej dhe më thoshte se nuk do të më jepte për të ngrënë nëse nuk shkoja shpejt në shtëpi. Unë as që e vrisja mendjen, sepse e dija që ajo, gjithsesi, do të dilte për të më kërkuar me panik nëpër rrugicat e lagjes, derisa të më gjente, të më çonte në shtëpi dhe të më jepte darkën, qoftë edhe me zor. Kurse tani me nënën e re është ndryshe. Kur më thotë, po nuk erdhe me vrap në shtëpi do të mbetesh pa ushqim, ajo e mban fjalën. Ja, kam që mbrëmë pa vënë gjë në gojë unë.
Pas kësaj që dëgjoi, çfarë mund të bënte babai i shkretë, veç ta shtrengonte fëmijën e tij, i mbytur në lot, i ulur në gjunjë, duke kujtuar, njëri nënën, tjetri bashkëshorten e vërtetë.
FB_IMG_1614070420156.jpg
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
12,687
Pikët
113
Kam pate nje enderr sot ne mengjez, ose ashtu mu duk mua se ra alarmi i ores. Lol. Sikur isha diku, takova nje shoqe, nga larg pashe dhe nje ish manager qe kam pa, me ket shoqen sikur u ulet per nje drink, pagova dhe kur dolem pashe faturen, I paid with my debit card, they charged me 5000$ Per 1 pije. I said WT😳 nga tromaksja plus alarmi me doli gjumi. Mezi kam marre veten - 10,000 per 2 pije??!! Lol kush merr vesht nga endrrat ketu??? 🤔
Paret jane llafe. Pale me ke do “perleshesh”. 🤯
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
12,687
Pikët
113
Une ne enderr pashe qe ndizja qirinj ne nje tavoline. flaka e nje qiriri kerciste. Sipas meje ne enderr, ky ishte nje difekt. Qirinjte e tjere nuk kercisnin.
Dy gjera me ben pershtypje:
1. Ne enderr ishte dhe Tinka Kurti 😳
2. Shpjegimi shqiptar ishte i lidhur me pikellimin, ndersa shpjegimi inglez me gjera pozitive.

p.s @Mandi Nga cel nuk hyj dot ne forum.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
22,276
Pikët
113
Une ne enderr pashe qe ndizja qirinj ne nje tavoline. flaka e nje qiriri kerciste. Sipas meje ne enderr, ky ishte nje difekt. Qirinjte e tjere nuk kercisnin.
Dy gjera me ben pershtypje:
1. Ne enderr ishte dhe Tinka Kurti 😳
2. Shpjegimi shqiptar ishte i lidhur me pikellimin, ndersa shpjegimi inglez me gjera pozitive.

p.s @Mandi Nga cel nuk hyj dot ne forum.
Ka bo vaksinen,..lol
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
9,012
Pikët
113
njerezit qe nderhyjne tek te njohurit e mi duke perdorur emrin tim...nderkoh qe as nuk kam dhene leje...
i kam tmer nderhyrjet
 

Sia

V.I.P
Anëtar
Oct 24, 2017
Postime
6,795
Pikët
113
Jane mbushur tortuaret me keto lloj krimbash nga pishat.
Ne te shumten e rasteve i shikon te shtypura nga njerzit, as qe duan ta dine se cfare shkelin .
Sa e parendesishme eshte jeta e tyre per ta.
20210224_112850.jpg
 
Top