• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A ja vlen te behesh i pasur?

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,445
Pikët
113
Ke para, ke allah,

ka pas thone Driteroi m'duket,?...
Në të ardhmen femrat mund të ndërtojnë pasuri më shpejt se burrat. Sot gratë kanë një pjesë prej.... 32.5 % të pasurisë financiare private globale. Nga viti 2023 kjo përqindje do të rritet në 34.5 %.
Me kete rritje i bie mbas.... 120 godina vocrraket do jene sherbetore ose eunuke.

PS....

2-Nga tarraca pa nje femer qe po bente banjo dhe kjo ishte shume e bukur.
4-ai dergoje lajmetare, ajo erdhi tek ai,ra ne shtrat me te edhe....
pastaj ajo u cua,
u pastrua nga papastertia e saj dhe u kthye ne shtepine,katunin,kasollen,kullen apo cfar ka qene.
7-Kur...U-ja arriti tek ai, D-ja e pyeti per shneten e J-se dhe te....
peoples,edhe.....
si shkonte lufta.

faqja 353 -11-te

Libri drugi i Samuelit.

PRA ....zoti me sa di une shqip i bie gjinia mashkullore,
ndersa djallesha femerore.
PRANDAJ.....zoti mas 1 shekulli do bohet pishmon qe krijoi ...DJALL-eshat.
POR....nema SHANCA qe ti mundi.

KAQ per SOT.

ZDRAVO.
 

Summer

Super Anëtar
Anëtar
Oct 13, 2016
Postime
153
Pikët
28
Sigurisht qe po. Pyetja do te ishte me e veshtire nese do te thuhej a ia vlen te besh gjithcka per para.
 
  • Like
Reactions: DUA

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
21,099
Pikët
113
Sa me shume shtohet paraja aq me shume shtohen problemet.Elion Muzgu ka 318 bilion dollare pasuri personale dhe punon 80 ore ne jave....... Kush punon mbi 40 ore ne jave nuk ka jete,nuk ka kohe te gezoje jeten.C'kuptim ka jeta te shkosh e punosh 11-12 ore ne dite si ai Elion Muzgu?.Njerez te cmendur.
Thone qe njerexit e heshtur flasin rralle por flasin tamam
Ti sflet rralle 😆
 
Anëtar
Sep 19, 2020
Postime
4,683
Pikët
113
Patjeter, kur kalon brez pas brezi, por se kemi ate fat me pas gjak blu. Kshu te rropatesh deri ne ate pike sa edhe kalamajt e tu ti shohesh vec 2 here ne jave per weekend, nuk ja vlen.
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,734
Pikët
113
Ja vlen 100%. :)

Nese merzitem, e mushi brand new BMW me karburant dhe i hypi ne nje roadtrip, perndryshe duhet me i hyp subway. :D
 
Top