• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ana tjeter e medaljes!

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
51,706
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Atp qe kam sjell une jane projekte dhe arme ne perdorim.

Ka dhe arme sekrete qe une nuk i di dhe asnjeri nuk i di pervec atyre qe kane akses.

Qellimi eshte te kuptohet kush eshte Rusia dhe mos te ekspozohemi kot me nje force te dobet sic eshte amerika qe mund te na coj drejte shkaterrimit. Mos ti hame kot ne raketat qe i jane drejtuar asaj per budallekun dhe ambicjen e ca njerzve idiot qe nuk i kane farat ne koke.
Keta debilat tane qe behen me Naton dhe me leshin, qe jane akoma ne epoken e zallit per arme, mburren akoma me arme automatike dhe modele mitrolozesh.
Ky eshte perceptimi yt dhe nisur gjithmone me ate qe historia ka paraqitur, duket se deri tani ne kete minute qe flasim ish blloku i lindjes dhe traktati i Varshaves i themeluar dhe mbajtur gjalle nga BRRSSja....DESHTOI si ekonomikisht por edhe ushtarakisht.
Nese ti e shikon te arsyeshme te rekllamosh llamarinet Ruse, un e respektoj kete por mos mendo se u hedh hi syve forumdashesve.....sepse ti ke nje debulese per Rusickat.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,734
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ca qesh kot...
Ky eshte projekt qe ka nisur qe ne kohen e BS, u la pergjysme si shume projekte te tjera dhe vazhdon sot dhe do perfundoj sic perfundoi projekti i raketave antisatelitore qe ne 2014 dhe qe rusia e shpalosi pardije hapur NATOs qe ta kuptojne me ke kane te bejne, se nuk duan te hapin ndonje lufte Ruset, prandaj i paralajmorojne, po nuk moren vesh do tu shtrijne.
Edhe kete projekt, pra Mig 41 thuhet qe ka perfunduar, por mbahet sekret.
Po nejse ti prap je ne valen tende te frekuences. Je akoma me AM. Nuk i deshifron dot keto lloj valesh.
 
Last edited:

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,734
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ky eshte perceptimi yt dhe nisur gjithmone me ate qe historia ka paraqitur, duket se deri tani ne kete minute qe flasim ish blloku i lindjes dhe traktati i Varshaves i themeluar dhe mbajtur gjalle nga BRRSSja....DESHTOI si ekonomikisht por edhe ushtarakisht.
Nese ti e shikon te arsyeshme te rekllamosh llamarinet Ruse, un e respektoj kete por mos mendo se u hedh hi syve forumdashesve.....sepse ti ke nje debulese per Rusickat.
Nuk eshte perceptimi im. Eshte e verteta.
Ai amerikan eshte i genjeshtert. ata jane qerruar nga vetkenaqesia, tani se fundmi po i hapin nje cik syte. Po tani eshte vone, jane ne nje rruge pa jrye per te mbrojtur egon me aleatet e tyre.
Rusia eshte shume me e fort ushtarakisht sot. Me shume se c'ka qene ndonjehere. Ka nje strategji te qarte manovre, mbrojtje dhe sulmo, ka arme qe ia lehtesojne shume punen. E shemb ameriken shume kollaj, si ushtarakish si ekonomikisht. Kriza e koheve te fundit qe eshte vetem ne hapat e para dhe eshte akoma e bute, e verteton kete. Ameriken kane per ta shtrydhur si limon te prisjur Rusia me kinen dhe kane per ta shkaterruar si shtet.

Ketu do jemi.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
51,706
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Nuk eshte perceptimi im. Eshte e verteta.
Ai amerikan eshte i genjeshtert. ata jane qerruar nga vetkenaqesia, tani se fundmi po i hapin nje cik syte. Po tani eshte vone, jane ne nje rruge pa jrye per te mbrojtur egon me aleatet e tyre.
Rusia eshte shume me e fort ushtarakisht sot. Me shume se c'ka qene ndonjehere. Ka nje strategji te qarte manovre, mbrojtje dhe sulmo, ka arme qe ia lehtesojne shume punen. E shemb ameriken shume kollaj, si ushtarakish si ekonomikisht. Kriza e koheve te fundit qe eshte vetem ne hapat e para dhe eshte akoma e bute, e verteton kete. Ameriken kane per ta shtrydhur si limon te prisjur Rusia me kinen dhe kane per ta shkaterruar si shtet.

Ketu do jemi.

Ketu do te jemi se skemi ku shkojme evlat.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,734
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ketu do te jemi se skemi ku shkojme evlat.
Frike eshte...
Si kane marre gjerat...
Po vjen era lufte. Jane trashur shume gjerat. Po u be nje lufte tani midis tyre, bota per shume kohe nuk do jete me si e njohim. Arsenali ushtarak qe eshte ne duart e njerzimit sot eshte shume shkaterrues. E shkaterron token disa here.
Beje hesap, nje bomb Car ti hedhi Rusia Amerikes, nuk shkaterrohet vetem amerika, ajo shkaterrohet ne menyre instantanie te menjehershme, ne cast, por shkaterrohet dhe globi. Sa koka te kesaj madhesie ka rusia?! Mendohet se po te plasin te gjitha se bashku toka del nga orbita.

Dhe ti thua nuk kemi ku te shkojme...
Po na lane do jemi dhe do llafosim o Coli.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,065
Pikët
113
Ca qesh kot...
Ky eshte projekt qe ka nisur qe ne kohen e BS,
u la pergjysme si shume projekte te tjera dhe vazhdon spt dhe do perfundoj sic perfundoi projelti i raketave antisatelitore qe ne 2014 dhe qe rusia e shpalosi pardije hapur NATOs qe ta kuptojne me ke kane te bejne, se nuk duan te hapin ndonje lufte Ruset, prandaj i paralajmorojne, po nuk moren vesh do tu shtrijne.
Edhe kete projekt pra Mig 41 thuhet qe ka perfunduar, por mbahet sekret.
Po nejse ti prap je ne valen tende te frekuences. Je akoma me AM. Nuk i deshigron dot keto lloj valesh.
Sepse ti the, po te citoj:
Aeroplanet nuk behen me vizatime, behen nga fizika aerodinamike.
Dhe nga ana tjeter po perseri ti poston piktura aeroplanesh te se ardhmes, aeroplane qe nese do ndertohen ndonjehere.
Dhe e dyta, ne kuadrin e asaj qe ti ja fut kot se nuk e ke haberin, projekti Mig 41 eshte nje projekt i viteve 90-te dhe jo i periudhes sovjetike.
 
Last edited:

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
51,706
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Frike eshte...
Si kane marre gjerat...
Po vjen era lufte. Jane trashur shume gjerat. Po u be nje lufte tani midis tyre, bota per shume kohe nuk do jete me si e njohim. Arsenali ushtarak qe eshte ne duart e njerzimit sot eshte shume shkaterrues. E shkaterron token disa here.
Beje hesap, nje bomb Car ti hedhi Rusia Amerikes, nuk shkaterrohet vetem amerika, ajo shkaterrohet ne menyre instantanie te menjehershme, ne cast, por shkaterrohet dhe globi. Sa koka te kesaj madhesie ka rusia?! Mendohet se po te plasin te gjitha se bashku toka del nga orbita.

Dhe ti thua nuk kemi ku te shkojme...
Po na lane do jemi dhe do llafosim o Coli.
Po edhe ata kane hallin e fudshpines se tyre bre evlat....si qenka kjo qe vetem Rucikat dine te shtypin butoner....??? randaj sepse kane friken e mullaqeve te tyre nuk do te behet gje...ja do tallin menderen pak sa nga pak e do jetojme si ne por edhe ata.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,734
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Po edhe ata kane hallin e fudshpines se tyre bre evlat....si qenka kjo qe vetem Rucikat dine te shtypin butoner....??? randaj sepse kane friken e mullaqeve te tyre nuk do te behet gje...ja do tallin menderen pak sa nga pak e do jetojme si ne por edhe ata.
Hidhi nje sy keti dokumentari te shkurter Coli. cfare mendon?

Rusia teston nje superushtar te ri.

 
Top