• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Automobilizmi

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,826
Pikët
113
Arab coalition intercepts Houthi drones, ballistic missile attack targeting Saudi Arabia.

The Arab coalition intercepted and destroyed four Houthi drones targeting civilian areas in the Kingdom's southwestern city Khamis Mushayt, one targeting Jazan and another targeting the southern region on Saturday.
One of the drones targeting Khamis Mushayt was fired earlier on in the day.
The coalition also intercepted a ballistic missile attack targeting the capital Riyadh.
The coalition said it is monitoring a number of booby-trapped drones launched by the Houthis.
EvQlo02WYAYN9xP.jpg

Coalition spokesman Col. Turki Al-Maliki said the Houthi militia’s attempts to attack civilians and civilian areas constitute a war crime.

2494946-971531167.jpg
He added that the coalition takes necessary operational measures to protect civilians in accordance with international humanitarian law.

PS....kur e thote ai ZHULAMANI i QELBET ne foto,UNE mendoj = AUTOMATIKISHT te KUNDERTEN.

Dhe qe ti myll kto tema me........PISANJOSA...NUK mund te mungoje si PERHERE, <ajka> e evenimenteve,ngjarjeve apo PA qudira...pra

FAZITI...Departamenti i Shtetit i SH.B.A. gjithashtu lëshoi një paralajmërim zyrtar të sigurisë. Qytetarët e SH.B.A. duhet të marrin masa të menjëhershme parandaluese dhe të qëndrojnë............................ vigjilentë në rast të sulmeve të mëtejshme.

KAQ se NUK dua te VJELL qysh me mjes.

ALE.
 
Top