• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bëjmë analistin: Zgjedhjet në Kosovë 2021...-A do të bëhet Albini kryeministër?

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,335
Pikët
113
Tema Po vizitohet nga 4 antare.
Nje militant dhe tre te pavarur politikisht :p
Po shpalosen ngadal-dal ashiqare(publikisht) idetë, qëndrimet e veprimtaritë e vjetra e të qelbura antishqiptare të LKJ-së/LDK-së, Ledio...tap_fare
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
17,362
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
E shof qe pleqnia paska bo punen e vet. Po e kthen ne personale. Une iu pergjigja dikujt te.cilit i kishte bere pershtypje angazhimi im me temat e Kosoves. Me duket se po lodhem kot me ty. Kam pas tjeter pershtypje por tani po i kuptoj qendrimet e disa anetareve ndaj teje. Je shume kontradiktor,per temos thene ndonje fjale tjeter. Hajd tung tash. Nuk merem me me ty o i ndritur
Edhe une me tjeterkend e kisha!
Edhe une bera keq sikur ti. Nese e ke me dike thuaje direkt me ke e ke!
Po prape qe te dy mire e kemi: s’ia vlem te merresh me dike qe s’ia vlen. Aq me teper ne forum kur flet me dike me nofke.
Po kthehem edhe nje here te vetja. Nese eshte dikush qe e ka share i pari Hashimin, jam une dhe per pasoje shpifen se kinese une paskam share komantantat dhe UQK-ne!
Edhe Mustafen e kam share ( por per politike Mustafa i tredh te gjithe), ndaj nese shpreh mendimin tim edhe per Albinin mos me gjykoni.
Kjo i bie qe, sipas meje: ne Kosove ende nuk ka ndonje RROTEL (themi ne ne Drenice )qe e con punen perpara.
Te vetmen shprese e kam te Vjosa, por jo ne liste me VV. Kur te forcohet kjo, me rritet shpresa.

* miku im murik, ndryshe nga moshataret e mi, kur hyj ne dialog nuk zemerohem edhe nese me fyen dikush.... Keshtu lirisht shprehu se Demka edhte zemergjere, nuk merrr meri.
Une disa here te kam permendur se i thua gjerat mire, po me Albinin, besoj kjo perde se shpejti do te ju hiqet nga syte!
Respekt, murik!

PS. Ani mbaji qendrimet e disa anetareve ndaj meje. Por vlersoi edhe ata, helbete ne cfare niveli jane!
 
Last edited:

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
43,926
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Shumë u hidhëruat pse fitoi Albini, madje shumë u trëmbët se do na bëjë gjëmën....
Po thoni edhe ndonjë llaf për hajdutët që ikën...
Boh sa pa lidhje qe flet ... duke pare fansat e tij se kush I shkon nga pas , eshte per ta pasur frike ne fakt . 😬
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
62,984
Pikët
113
Boh sa pa lidhje qe flet ... duke pare fansat e tij se kush I shkon nga pas , eshte per ta pasur frike ne fakt . 😬
Ehu dale se do hapin 30 tema si për Trump këta po prit sa të fillojnë.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
10,494
Pikët
113
Boh sa pa lidhje qe flet ... duke pare fansat e tij se kush I shkon nga pas , eshte per ta pasur frike ne fakt . 😬
Ty të pëlqen vetëm mëndja jote.... edhe mirë e ke..
Po dëgjoje edhe ndonjë llaf tjetër se s'bëhet qameti...
Pa filluar ende punë, Albini apo ata që votuan Albinin e shënuan një sukses...
E mposhtën klasën e vjetër...
Ky është fakt dhe jo mendimi im...
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
43,926
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ty të pëlqen vetëm mëndja jote.... edhe mirë e ke..
Po dëgjoje edhe ndonjë llaf tjetër se s'bëhet qameti...
Pa filluar ende punë, Albini apo ata që votuan Albinin e shënuan një sukses...
E mposhtën klasën e vjetër...
Ky është fakt dhe jo mendimi im...
Edhe ty me sa lexojme vetem e Jotja te pelqen ...Mposhti klasen e vjeter se k’tu qenka halli I madh se shikon ? 😳 prandaj pra duke pare se kush I shkon nga pas ktij dhe arsyet eshte per te ja pasur friken. LooL
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
10,494
Pikët
113
Po i bë si ata që ikën, ata që e votuan do t'a heqin siç bënë me këta të parët
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,166
Pikët
113
nuk ka rendesi se kush bohet kryeminister, rendesi ka krijimi i nje qeverie pa figurat e vjetra dhe ne gatishmeri per kompromise,
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
62,984
Pikët
113
Po i bë si ata që ikën, ata që e votuan do t'a heqin siç bënë me këta të parët
Mbaj mënd intervistën e një plake pa dhëmbë që fliste nga fusha në '92-in thoshte për Saliun..."ta provojmë njëherë se në dorë e kemi e heqim prap"
E provoi plaka dhe kur ja shqeu b*thën Saliu nuk e hiqte dot më, mezi u shkul në '97-ën mbasi dogji gjith Shqipërinë.
Kam frikë se ajo plaka nuk do i jet gëzuar dot heqjes së Saliut se do ket vdekur pa e hequr dot. :p
Edlin nuk lozet në ruletë me fatet e një populli me mëndjen "ta provojmë njëherë" se japin pasoja të pa riparueshme ndonjëherë.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
10,494
Pikët
113
Mbaj mënd intervistën e një plake pa dhëmbë që fliste nga fusha në '92-in thoshte për Saliun..."ta provojmë njëherë se në dorë e kemi e heqim prap"
E provoi plaka dhe kur ja shqeu b*thën Saliu nuk e hiqte dot më, mezi u shkul në '97-ën mbasi dogji gjith Shqipërinë.
Kam frikë se ajo plaka nuk do i jet gëzuar dot heqjes së Saliut se do ket vdekur pa e hequr dot. :p
Edlin nuk lozet në ruletë me fatet e një populli me mëndjen "ta provojmë njëherë" se japin pasoja të pa riparueshme ndonjëherë.
Po me vota fitoi o Akrep, nuk erdhi me dhunë....
Ti nuk je dakort, do që t'a heqin me dhunë ?
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
62,984
Pikët
113
Po me vota fitoi o Akrep, nuk erdhi me dhunë....
Ti nuk je dakort, do që t'a heqin me dhunë ?
Kush po thot ta heqin me dhunë?
Atë po e thua ti jo unë.
Unë po jap mendimin tim, po them se zgjedhja ishte e gabuar, qofsha unë gabim për të mirën e Kosovës se po doli fjala ime Kosova do e ket pisk.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,910
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Edhe une me tjeterkend e kisha!
Edhe une bera keq sikur ti. Nese e ke me dike thuaje direkt me ke e ke!
Po prape qe te dy mire e kemi: s’ia vlem te merresh me dike qe s’ia vlen. Aq me teper ne forum kur flet me dike me nofke.
Po kthehem edhe nje here te vetja. Nese eshte dikush qe e ka share i pari Hashimin, jam une dhe per pasoje shpifen se kinese une paskam share komantantat dhe UQK-ne!
Edhe Mustafen e kam share ( por per politike Mustafa i tredh te gjithe), ndaj nese shpreh mendimin tim edhe per Albinin mos me gjykoni.
Kjo i bie qe, sipas meje: ne Kosove ende nuk ka ndonje RROTEL (themi ne ne Drenice )qe e con punen perpara.
Te vetmen shprese e kam te Vjosa, por jo ne liste me VV. Kur te forcohet kjo, me rritet shpresa.

* miku im murik, ndryshe nga moshataret e mi, kur hyj ne dialog nuk zemerohem edhe nese me fyen dikush.... Keshtu lirisht shprehu se Demka edhte zemergjere, nuk merrr meri.
Une disa here te kam permendur se i thua gjerat mire, po me Albinin, besoj kjo perde se shpejti do te ju hiqet nga syte!
Respekt, murik!

PS. Ani mbaji qendrimet e disa anetareve ndaj meje. Por vlersoi edhe ata, helbete ne cfare niveli jane!
Nuk kam gje me ty edhe njehere,qe te jemi te qarte. Ti fillove me etiketime. Dhe veprimi sjell kunderveprim. E nuk arrijme kerkund. Nese une nuk jam dakord me nje mendim ta them drejteperdrejte si e mendoj une,nuk them qe e ke ti patjeter gabim.Nuk jam ketu per te mare vota eas te rekrutoje ushtare. Logjika ime eshte e ftohte. Per mua ka rendesi parimi,ideali,ndershmeria,besa,interesi kombetar,dhe jo ideologjia,partia,krahina apo feja. Une te kritikova sepse po e gjykoni Kurtin me shume e me ashper se sa Vucicin. Po e gjykoni dhe po e trajtoni si Crnagorac. Une nuk i kam keto komplekse krshinore e fetare apo ideologjike. Une perkrah ata qe ne kendveshtrinim tim punojne per ceshtjen kombetare. Mos harro se edhe Kurti e Osmani njerez me mish e me kocka jane,nuk jane rrobote. Ai Mustafa qe ty te duket politikan per mua eshte nje kelysh i ndyre i Serbise. Ai e shkaterroje LDK,ai devijoje nga Rugovizmi si filozofi dhe e ktheu partine ne nje organizate private matrapazesh dhe dallaverexhinjshe. Nuk po i permend shume komandantet,sepse ata te pakten i kane shti dy pushke serbit,por mbeten inferirore ne formimin e tyre intelektual. Ndersa Kurti dhe Osamni hane dicka ndryshe,te pakten ne teori. Le te qeverisin 1 vit se nuk behet qameti. Me Thacin e Mustafen mund te ishim kthyer ne nje konfederste te re me Serbine praktikisht. Shiko me vemendje pikat per asociacionin,rishikimin e kufijve,zajednicen dhe ekstraterritorialotetin. Te gjitha keto nuk jane gje tjeter vecse nje lidhje e re me Serbine. Pra kane deshtu totalisht keta,dhe vetvetiu pipulli e ka intuiten e duhur dhe votoje keta te tjeret qe mbeten te pa provuar ne pushtet. Nese ti barazon 20 vjet te hashimit dhe 40 e ca vjet te mustafes me.50 dite te Kurtit ne pushtet,atehere ketu ndahemi bashke dhe te jao fjalen se nuk do te komentoj asnjehere mendimet e tua per aq kohe sa edhe ti nuk me ofendon baco. Per profesionin qe ke dhe per paraqitjen qe i ben vetes ketu nuk te shkon te meresh me etiketime dhe sulme personale. Ti si mendon se duhet te njihesh personalisht me mijera persona ketu ne forum qe te shprehesh? Nuk ka.lidhje. u zgjata,por nganjehere i themi ne nuk kam kohe me i ra shkurt. Me kaq e mbyll dhe shpresoj te reflektosh. Gjithe te mirst.Tung
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,246
Pikët
113
Ça bohet mo ? 🤔 zgjedhjet perfunduan, nuk ka fushate me 😆 😆 😆 tani eshte radha te pergadiztet tema tjeter; te bejem analistin per zgjedhjet 2021 ne Shqiperi.

Demko, beje kujdesin me keta te VVV se kane marre pushtetin edhe per 8 vite ta bejne ndalese per Kosove ``fumato`` Kjo puna e zgjedhjeve eshte edhe pune perceptimi, qe mund te kemi per njerez udheheqes dhe nje subjekte te caktuara dhe deri aty duhet kuptuar njerezit, Ka individ e ka edhe subjelte, qe nuk do te kisha munduur te nderroje mendje. Por ky ndryshim i ri qe ndodhi, edhepse akoma nuk i kamei pare rezulattin final, por ak gjitha parashikimet te jete i suksesshem, jo vetem nga pritshmeria e njerezve, por edhe nga rigrupimi.

Keta qe ishin u paten bere demode dhe 3 mandate surratat ne palament dy-tre çeshtje jetike per interesin e qytetarit nuk ka ngritur, Si duke aty ajo rroga mujore prej 2000 eurove eshte alfa edhe omega qe i terheq ata njerez te futen ne parlament, se çfare ndohe dhe çka behet pastaj nuk luan rol, perderisa paguhet rroga.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,246
Pikët
113
kjo lloj gjuhe shqipe arkaike, duhet futur ne muzeum, per brezat e ardhshem
Çfare muzeumi, ai njeriu nuk din te shkruaj dhe duhet ta mesoj dikush si shkruhet shqipja me fjalorth Kristoforidhi. Keshtu njerez duhet futur ne purg deri sa te mesoje shkrimi-lexim dhe te lirohet me certifikaten e gjuhes shqipe 😆
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,166
Pikët
113
Ne dy tre rreshtat e pare edhe une per gjuhe arkaike e mora, por me vone doli se autori ka perdorur nje ironi te holle!
Si ta merr ty mendja!
ate e menova dhe une, mos ishte ironi, por me ate bastardizim qe i ka bo gjuhes shqipe, me rezulton nga ata qe jetojne shpellave ose fshatrave te thella apo te perziera,
 
Top