• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Berisha tentoi të shiste rërën e bregdetit shqiptar

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
3,809
Pikët
113
Artikulli i bujshëm i “Independent”: Berisha tentoi të shiste rërën e bregdetit shqiptar kur Italia ishte ‘e uritur

Plazhet e dëmtuara të Italisë kanë sjellë rrënimin e turizmit e sidomos në zonën e Leçes, ku plazhet kanë mbetur pa rërë.

Italia është e uritur për rërë dhe mesa duket shpëtimin ka dashur që ta gjejë tek fqinji i saj, Shqipëria.

Gazeta britanike “The Independent” botoi një reportazh në vitin 2008 në lidhje me marrëveshjen e mundshme mes Shqipërisë dhe Italisë për marrjen e rërës nga brigjet shqiptare dhe rregullimin e plazheve të Leçes.

Sipas saj, ishte pikërisht viti 2008, kur Berisha bëri një marrëveshje të fshehtë për t’i shitur Italisë rërën e Durrësit, lajm që u denoncua në atë kohë edhe në mediat ndërkombëtare.

Sipas gazetës, tentativa e kryeministrit Sali Berisha për arritjen e kësaj marrëveshjeje dështoi, pasi skandali u bllokua nga socialistët në parlament.

Zv.kryebashkiakja e Puljas në vitin 2008, Adriana Poli Bortone donte të shpëtonte plazhin e San Cataldos në Leçe të Puljas.

Sipas gazetës së njohur, ambientalizmi nuk ishte i njohur në Shqipëri kur i dha ndihmë Korfuzit në vitin1990, ndërsa sot është në fuqi

1603783654174.jpeg
1603783947336.jpeg

Top Channel
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,844
Pikët
113
Qfare titudhi xhigonde 😳 sikur te thuash, kur Saloja donte tu shiste uje deti taljoneve, ndersa taljonet ne tre anet te rrethuar me uje e rere e te hapesh fafrika gjigande per „prodhimin“ e reres.


Nderkohe ishte gati edhe marreveshja tjeter per shitjen e ajrit, por u bllokua ne parlament.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,213
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Keta socialistet ambientaliste te thekur qe paskan shpetuar reren ne 2008,sot ne 2020 kane shkateruar malet e mbushur vendin me gurore e gelqere dhe po shfarosin pyjet e fundit qe kane mbetur. Mos na hapni barkun se nuk ka Shqiperia as socialiste e as demokrate,por nje bande cubash qe ndajne placken Shqiperi...
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
8,848
Pikët
113
Qfare titudhi xhigonde 😳 sikur te thuash, kur Saloja donte tu shiste uje deti taljoneve, ndersa taljonet ne tre anet te rrethuar me uje e rere e te hapesh fafrika gjigande per „prodhimin“ e reres.


Nderkohe ishte gati edhe marreveshja tjeter per shitjen e ajrit, por u bllokua ne parlament.
As mu nuk me pelqen Saliu, eshte semur me urrejtje. Mirepo, sulmet dhe shpifjet qe vijne nga tabori i komunisteve jane shume te uleta. Sikur, fjalet qe kinse i paska thene Skenderbeu drejt familjes Berisha:

Or Berish, Berish qeni, Kërkund vend mos t’zanë kuvendi, Si n’të raj, si në pleqnajë, Kurrë mos u bëfsh tri shpajë

Paguajn njerez online me perhap kesi dezinformata. Artikulli origjinal eshte shenu me sulmu Saliun dhe bashke me te ta njollosin komplet mbiemrin Berisha.

Nuk ka shansa, Skenderbeu ti kete thene keto fjale. Djemt e halles tij, Dhimiter dhe Nikoll Berisha kane qene njerezit me te besueshem te tij, aq shume saqe kur jane zene jane torturuar me heqje lekure per se gjalli ne Stamboll nga Sulltan Mehmeti.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
24,767
Pikët
113
As mu nuk me pelqen Saliu, eshte semur me urrejtje. Mirepo, sulmet dhe shpifjet qe vijne nga tabori i komunisteve jane shume te uleta. Sikur, fjalet qe kinse i paska thene Skenderbeu drejt familjes Berisha:

Or Berish, Berish qeni, Kërkund vend mos t’zanë kuvendi, Si n’të raj, si në pleqnajë, Kurrë mos u bëfsh tri shpajë

Paguajn njerez online me perhap kesi dezinformata. Artikulli origjinal eshte shenu me sulmu Saliun dhe bashke me te ta njollosin komplet mbiemrin Berisha.

Nuk ka shansa, Skenderbeu ti kete thene keto fjale. Djemt e halles tij, Dhimiter dhe Nikoll Berisha kane qene njerezit me te besueshem te tij, aq shume saqe kur jane zene jane torturuar me heqje lekure per se gjalli ne Stamboll nga Sulltan Mehmeti.
Po te ishte gjall Skenderbeu, do nderronte kombesi nese do i kishte pa Edi Ramen dhe Sali Berishen.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
6,746
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Qfare titudhi xhigonde 😳 sikur te thuash, kur Saloja donte tu shiste uje deti taljoneve, ndersa taljonet ne tre anet te rrethuar me uje e rere e te hapesh fafrika gjigande per „prodhimin“ e reres.


Nderkohe ishte gati edhe marreveshja tjeter per shitjen e ajrit, por u bllokua ne parlament.
Po pse nuk po shitet ajri!!!!!!
A nuk janë maskuar njerëzimi sikur cjapi / dashi me kumonë!!!!!!
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
3,809
Pikët
113
Nje popull si i joni e ka hak saliun edin dhe gjithe politiken qe ne perkrahim.
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
3,809
Pikët
113
Po pse çfarë faji ka populli?
Te rebelohen si ne 90.ten ti vrasin me gure!
po kush do çohet?
ata te sufllaqeve apo ata te miellit?
politika e ka vu popllin kundrra njoni tjetrit.. prandaj ai vend nuk ka te ardhme
te ardhme atje kan vetem pleqnia e politikes
se rinia vl
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,213
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Te rebelohen si ne 90.ten ti vrasin me gure!
po kush do çohet?
ata te sufllaqeve apo ata te miellit?
politika e ka vu popllin kundrra njoni tjetrit.. prandaj ai vend nuk ka te ardhme
te ardhme atje kan vetem pleqnia e politikes
se rinia vl
Kane mbetur vetem militantet dhe pleqete ne Shqiperi. I punesoje Rama nja 350 mije shqiptare ne Gjermani,Hollande,Austri e France.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,844
Pikët
113
As mu nuk me pelqen Saliu, eshte semur me urrejtje. Mirepo, sulmet dhe shpifjet qe vijne nga tabori i komunisteve jane shume te uleta. Sikur, fjalet qe kinse i paska thene Skenderbeu drejt familjes Berisha:

Or Berish, Berish qeni, Kërkund vend mos t’zanë kuvendi, Si n’të raj, si në pleqnajë, Kurrë mos u bëfsh tri shpajë

Paguajn njerez online me perhap kesi dezinformata. Artikulli origjinal eshte shenu me sulmu Saliun dhe bashke me te ta njollosin komplet mbiemrin Berisha.

Nuk ka shansa, Skenderbeu ti kete thene keto fjale. Djemt e halles tij, Dhimiter dhe Nikoll Berisha kane qene njerezit me te besueshem te tij, aq shume saqe kur jane zene jane torturuar me heqje lekure per se gjalli ne Stamboll nga Sulltan Mehmeti.
Keto dhafa duhet ti kete thene ai Skenderbeu i Surrelit te Spidhopalko bitçes 😂
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
8,848
Pikët
113
Po te ishte gjall Skenderbeu, do nderronte kombesi nese do i kishte pa Edi Ramen dhe Sali Berishen.
Dyt jane skaduar politikisht. Duhet fryme e re politike. Se kta oktopoda nuk i lejne talenta te ri me mar fryme lirshem.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,197
Pikët
113
Te rebelohen si ne 90.ten ti vrasin me gure!
po kush do çohet?
ata te sufllaqeve apo ata te miellit?
politika e ka vu popllin kundrra njoni tjetrit.. prandaj ai vend nuk ka te ardhme
te ardhme atje kan vetem pleqnia e politikes
se rinia vl
Ne mund te kemi faj sepse keta politikane jane produkti jone. Por nuk besoj se mund te fajesohet ky popull per tjeter gje. Cfare mund te bejne njerezit? Ju eshte kerkuar qe te ngrihen(nga te dy krahet) dhe jane ngritur. Ka ndonje alternative te besueshme dhe nuk u ngriten njerezit? Ne i biem shume ne qafe popullit. Ti shiko pershembull zbatimin e shtetrrethimit gjate pranveres. Njerezit e respektuan deri sa Kryeministri karagjoz qe kemi filloi te tallesh publikisht. Te premten do dalin gjysherit, te shtunen femijet kurse te dielen mamit qe dine te ruajne sekretin, baballaret te lajne pjatat ne shtepi. Doli urdheri qe te vendosen maskat dhe njerzit po e zbatojne. Ne fund faji ne na mbetet sepse keta njerez jane produkti jone por fajtoret ama jane keta politikane bastarde dhe jo populli. Si tha Cania, po ai qe e vodhi nuk ka faj fare? Keta jane politikanet me te poshter ne rruzull.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,197
Pikët
113
Kisha nje kerkese per moderatoret. A ka mundesi qe nja dy postime idiote ku permenden thenie hipotetike te Skenderbeut te transferohen te tema e fiseve? Kalojini atje dhe le te vazhdojne te bejne qejf dhe te lozin pa top. Une nuk di te kete thene Skenderbeu dicka te tille dhe gjithashtu nuk di qe komunistet te kene sulmuar nje shokun e tyre antar te se njejtes vllazeri te dreqit duke sajuar citate te tilla. Nese vertete e kane bere atehere jane idiote. Per te sulmuar politikanet Shqiptare si klase apo politikane te vecante nuk ka nevoje qe te shkojme 500 vite mbrapa. Konkretisht ne rastin e Sali Berishes nuk ka nevoje qe te shkohet as 30, 20, 10 apo as nje vit me pare. Lexoni kete lajm te nje muaji me pare:
Nje pyetje. Ku do ti gjeje ky 1.2 milione dollare? Sepse eshte gjykate amerikane, nuk e dredh dot bishtin me ata. Kaq. E njejta gje vlen per te gjithe politikanet.
Keshtu qe, transferojini ato postime te tema perkatese dhe le te vazhdoje te luaje atje me EV-13 proud Geg highlander bro.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
9,430
Pikët
113
Mirë rërën... Po kur dilnin behar më behar e hidhnin plehrat para derës sonë me anije radhë radhë...
Reagoi kush ?
Jo... vetëm plazhistët që hiknin me vrap larg detit
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,197
Pikët
113
Mirë rërën... Po kur dilnin behar më behar e hidhnin plehrat para derës sonë me anije radhë radhë...
Reagoi kush ?
Jo... vetëm plazhistët që hiknin me vrap larg detit
Llamani ne Himare eshte nje nga plazhet me te bukura te Rivieres, kerkoje ne Google dhe shikoje. Dilte trageti nga porti ne Korfuz dhe me te mberritur perballe Llamanit shkarkonte ujerat e zeza dhe gjithefare pislleqesh. Pas ca minutash uji ne breg behesh i gjithi shkume nga pislleqet e tragetit. Nuk i shkarkonte ne Korfuz, na i dergonte neve ketu.
 
Top