• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,713
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

ne i terhoqem kriptovalutat tona :D se fituam shume, me shume seç prisnim dhe leket po i mbajme ne qese plastike ne shtepi, ngaqe as bankat nuk jane te sigurta.
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,442
Pikët
63
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

@KT2203, Mos keqeperdor forumin me reklama(te skemave piramidale)!!
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,138
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Kto kriptovalutat diqka surreale. Une bashke me shoqerine krejt ne humbje kemi shku me kto lojra te djallit. :D

Syte mos jau pafsha mo. Cdo transakcion qe kam be disa perqindje i ndalshin crypto-sajtet, ne fund nuk ngeli asgje lol.

Por, blockchain teknologjia eshte diqka shume serioze dhe inovative. Do kete aplikim te gjere ne shume fusha, dhe ato qe do e zoterojne kete teknologji do paguhen shume mire ne te ardhmen.
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
2,093
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Lexova nje artikull per blockchain. Fliste qe kishin futur disa links per child pornography dhe gjera te tjera te jashtligjshme be kod e mund te behet i jashtligjshme perdorimi i vete kodit blockchain!
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Paska kalu ne faze tjeter ky zoteriu.
 

KT2203

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 2, 2017
Postime
70
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

 
Last edited:

Performer

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
31,115
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Youtube ka thene se do ndaloje reklmat e butcoin se shpejti ..e di njeri pse?
 

Performer

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
31,115
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

@ KT.... Get a real job!
Nese nuk je i zoti to manipulate mos i hyr ktyre gjerave ..ti kujton se ska njerez qe kan bere miljona ne kete menyre?

Youtube prandaj do ta bej ban se nuk e kontrollojn dot lol
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,138
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Nese nuk je i zoti to manipulate mos i hyr ktyre gjerave ..ti kujton se ska njerez qe kan bere miljona ne kete menyre?

Youtube prandaj do ta bej ban se nuk e kontrollojn dot lol
Kan fitu ata qe kan investu ne 2011, 2012, 2013 dhe vitet e mehershme.

Tash keto investort e ri veq crowdfunding qe bejne per kta te vjetrit.

Mundesia me e mire keto koherat e fundit ishte me Ripple, 0.25 cent ishte ne dhjetor, ne Janar u be 3.14 dollar por i ra cmimi menjeher ne Februar.
 

Performer

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
31,115
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Jo te gjithe do fitojne HAwk .. por e bukura eshte se me i zoti fiton shum ... mua me vjen pak per te qeshur kur lexoj njerez qe mendojn aq ngusht qe duhet te punosh vetem nje pune 9-5 qe te besh para ...ata jan skllever te sistemit e se konceptojn dot kete lloj lirie
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,442
Pikët
63
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Nese nuk je i zoti to manipulate mos i hyr ktyre gjerave ..ti kujton se ska njerez qe kan bere miljona ne kete menyre?

Youtube prandaj do ta bej ban se nuk e kontrollojn dot lol
Po ka, dhe gjithmon do te ket njerez qe perfitojne nga naiviteti i mases.
Me kujtohet viti 1996 kur vizitova shqiperine ,gati sejcili me nje kalkulator ne dore sikurse sot me telefona po llogaritnin "fitimet", jo didore por sa po "fitojne" per cdo ore nga kamata ,hahahahh!
 

Performer

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
31,115
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Po i lumte mo jan te zotet :D ...pastaj i japin mesim dhe ktyre naiveve te mendojn pak me thelle ;)
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,442
Pikët
63
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Po i lumte mo jan te zotet :D ...pastaj i japin mesim dhe ktyre naiveve te mendojn pak me thelle ;)
Natyrisht, Njeher njeni skaj rruges po shite fara te mollave, afrohet njeri dhe po e pyet ;
-cfar jan keto?
- Jan fara molle
-Perse perdoren?
-Per ti ngren ore qe truri te punon me mire.
-wow, sa kushtojne?
-1 euro copa
- hm,mi jep 5 cope.
Mori tipi farat dhe menjiher filloi ti hane,rruges duke ecur pa nje duqani pemesh me reklam" mollat per 50 cent kg".WOW cfar bera! me 5 euro kam mund te blej 10 kg molla ,do kisha ngren molla dhe fara sa te dua.
I irituar per at qe beri kthehet tek shitesi i farave te mollave
-Ore ti me mashtrove!
- Pse te mashtrova ore!?
-Po ja,un kam mund te blej me ato para 10 kg molla ,ti haja edhe molla edhe fara!
Po ke mund,por kete nuk e ke dijt pa i bler farat tek un,e sheh sa mire te punon truri tani!:)
 
Last edited:

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Po i lumte mo jan te zotet :D ...pastaj i japin mesim dhe ktyre naiveve te mendojn pak me thelle ;)
Zotesi e madhe mashtrimi permes shfrytezimit te naivitetit njerezor.

Ka njerez qe e kane lene kafshaten e gojes ne keto skema. Kujtoje '97 se cfare ndodhi ne Shqiperi, s'ka shume dallim as kjo. E vertete qe merr mesim por cfare te duhet mesimi kur i humb te gjitha.

Apo ti quajme te zotet edhe hajnat e plaqkitesit tani sepse eshte ata punojne jashte sistemit.
 
Top