• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Botanika shqiptare

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,752
Pikët
113
Përgjigje e: Botanika shqiptare

Per Kukes nuk e di,ne Kosove ashtu u thone.

Ja dhe boronicat,
ato qe kam postuar me heret quhen kulumria nga ne.

http://www.abcnews.al/reportazh/reportazhe/1/95
vetem trego vendin ku jane, se dalim me thes te zhgunit me i mbledhur, ndoshta ka mbetur ndonje kaçube ``fumato``

Daktorri ka thene qe ishin shume te shendetshme :p -qesh-

kane filluar edhe receptet e mjekut te veteshkruhen dhe vetevulosen :O

http://botasot.info/shendetesia/503519/boronica-viagra-e-re/
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: Botanika shqiptare

E pe linkun aty:p

Larg ishin neTropoje ,kush shkon atje ,une i blej te gatshme:d
 

Ajnej

Restaurator Orbis
Staff member
Anëtar
Jul 24, 2011
Postime
3,474
Pikët
83
Vendndodhja
Dardania Parva
Përgjigje e: Botanika shqiptare

Boronica është sllavisht. Në Kukës e Kosovë nuk i thotë njeri "boronica" por u themi në shqip qershikla.
djalosh je krejt gabim.
kush ne bote nuk di cka jane keto "qershiklat" tua - te gjithe u thone boronica se ashtu e kane emrin.
Boronica nuk eshte serbisht, por kane te drejte ta perdorin edhe ata.
Kur ne kemi pas boronica - qershite ketu nuk kane ekzistuar fare se ler me tu vejne emrin e tyre boronicave.
lol
 
Top