• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare ju ka bere pershtypje sot ?

Status
Temë e mbyllur.

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,206
Pikët
113
Ende asgje, akoma eshte ora 9.25...
Si ka nisur kjo dite, do te jete befasi gjithcka te shkoj mire.
 

Helena

(๑?⌓?๑)
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
20,631
Pikët
113
FB_IMG_1602920813334.jpg

Statuja e Meduzës që i preu kokën Perseut. Miti është e kundërta, pikërisht sepse kultura njerëzore gjithmonë i ka fajësuar gratë edhe për ato që u kanë bërë të tjerët. Medusa u përdhunua nga Poseidoni dhe çfarë mund të ishte më logjike sesa perëndesha Athina ta mallkonte që të bëhej një përbindësh, ndërsa Poseidoni e kaloi vaj . Kjo statujë, nga Luciano Garbati, do të jetë në hyrje të Gjykatës Penale të New York-ut deri në Prill, ku po ndodhin raste abuzimi nga figura të larta shoqërore, njëra prej të cilave është Harvey Weinstein. Kjo lëvizje u jep forcë të gjitha grave që përjetojnë në lëkurën e tyre patriarkatin çdo ditë.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,092
Pikët
113
Me ka bere pershtypje: versulja e policeve si çakenj ndaj qytetareve per vendosjen e maskave.
Pandemiestufe 3 spätestens am Montag.
w1200_h675_x938_y336_2522da302acf79d1.jpeg

Qe do te thote....nga e hena apo mbasNESER nxenesit ne shkolla me = DETYRIM.
KJO ne....Gjermani apo ne Baden-Württemberg .

Danke.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,092
Pikët
113
Nje shoku im, cdo mengjes qe zgjohej e gjente makinen te dh**er nga nje mace. Nje mbremje vone e ka vezhguar dhe kur e ka pa e ka gjuajt me guri. Thoshte; " nuk e di nese e kam qellu, por makina nuk me eshte dh**er kurre me :ROFLMAO:...
(y)

Se preket REXHI....ishte SHAKA sepse...Beni NUK gjuan mace me shkelma.

I .............LARGOJ.
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
6,953
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Ehm vetja.
Pash qe kishte probleme me degjimin, u solla sikur s‘po ndodhte gje.

Vura re tek syte nje qetesi, qe te lejonte te prehesh e te ishe vetvetja.

Perpiqej te lexonte ç‘molloisja.
Me vone shkruajta ne telefon, per te shkurtuar detajet e per te lehtesuar.

Thjesht e rralle te perqafosh e te mjaftohesh me jeten me ato qe ke.

Dashuri! E kisha harruar konceptin e saj, te ndihesh force njerezore qe te fuqizojn bindjen e vetebesimit.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
8,509
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ehm vetja.
Pash qe kishte probleme me degjimin, u solla sikur s‘po ndodhte gje.

Vura re tek syte nje qetesi, qe te lejonte te prehesh e te ishe vetvetja.

Perpiqej te lexonte ç‘molloisja.
Me vone shkruajta ne telefon, per te shkurtuar detajet e per te lehtesuar.

Thjesht e rralle te perqafosh e te mjaftohesh me jeten me ato qe ke.

Dashuri! E kisha harruar konceptin e saj, te ndihesh force njerezore qe te fuqizojn bindjen e vetebesimit.
E c'molloisje moj e shuar?
Se me kujtove gjyshen nashti!
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
42,800
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
(y)

Se preket REXHI....ishte SHAKA sepse...Beni NUK gjuan mace me shkelma.

I .............LARGOJ.
Keshtu po se me erdhi keq per orzezen :p
Dje kur erdha nga puna, macia bredhaRake qe kapercen gardhin nuk ishte ne shtepi...ne mengjes hap deren se po mendoja mos kishte ardhur...por hic....e therras rreth e rrotull shtepis dhe diss bloqe nga larg por hic....dal dy tre here...po mendoja per me te keqen “e ka shtypur nje makin:..e ka rrembyer dikush”...me thot vajza se e degjoj macet tek ferrat”...shkoj i therras por hic...burri me thot “mos harxho kohen kote nuk eshte tek ferrat”...me thoj hajde tr shkojm bashk ta gjejm...sic ecim fillon dhe shikon posht makinave te gjitonve...po mendoja “pse dreqin do veshihet tek makinat e te tjerve dhe jo tek jona”...ecim me larg sec mendoja dhe e shikoj duke ndejntur posht makines te nje gjitonit 😡 i luta burrit ti vej dicka gardhit qe mos ta kapercej se gjithe keto vite qe jam kujdesur per te kam frik se do i ndodhet dicka
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,374
Pikët
113
Keshtu po se me erdhi keq per orzezen :p
Dje kur erdha nga puna, macia bredhaRake qe kapercen gardhin nuk ishte ne shtepi...ne mengjes hap deren se po mendoja mos kishte ardhur...por hic....e therras rreth e rrotull shtepis dhe diss bloqe nga larg por hic....dal dy tre here...po mendoja per me te keqen “e ka shtypur nje makin:..e ka rrembyer dikush”...me thot vajza se e degjoj macet tek ferrat”...shkoj i therras por hic...burri me thot “mos harxho kohen kote nuk eshte tek ferrat”...me thoj hajde tr shkojm bashk ta gjejm...sic ecim fillon dhe shikon posht makinave te gjitonve...po mendoja “pse dreqin do veshihet tek makinat e te tjerve dhe jo tek jona”...ecim me larg sec mendoja dhe e shikoj duke ndejntur posht makines te nje gjitonit 😡 i luta burrit ti vej dicka gardhit qe mos ta kapercej se gjithe keto vite qe jam kujdesur per te kam frik se do i ndodhet dicka
Pse iken vetem njera?? Pastaj vec meraku nga ka qene e ca ka ngrene ndonje pisllik te futet prape ne shpi ... si del nga shpia? Nga dera a dritaret?
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
42,800
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Pse iken vetem njera?? Pastaj vec meraku nga ka qene e ca ka ngrene ndonje pisllik te futet prape ne shpi ... si del nga shpia? Nga dera a dritaret?
Po vetem njera, se xhinxhi nuk eshte aq i shkathet dhr se kapercen dote por gjitheashtu kur hap deren dhe mundohet te dali kur i therras “xhinxhii joo” futet direkt brenda...kurse kjo qan qan sa duhet ti hap deren e backyard that we have a fence...por me perpara kur nuk dinte tr kapercente trokiste tek dritaria dhe ne e lejm brenda..ta i gervish deren nga jasht se nuk di si te futet brenda tek fence
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
19,295
Pikët
113
Epo kur na puthin duam te dukemi pak qe dhe ne jemi te puthshme 🥺
Psh me perpara per mengjes u hante, trahana, veze, buke me gjalp e djathe edo ate,

Qumesht pershesh.

Tani ka dalur moda e boronicave dhe manave,..

P.s

Se kam me ty personalisht,..

Po me moden,..

:)
 
Status
Temë e mbyllur.
Top