• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare ju ka bere pershtypje sot ?

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,646
Pikët
113
shikoj ne nje agjensie qe shesin apartamente dhe shoh nje apartament qe me pelqeu shume dhe i marr ne tel per te lene takim qe ta vizitojme dhe del qe apartamenti ne shitje eshte ne pallatin tim,
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
9,476
Pikët
113
Më thanë se do vijë të fillojë punë një çun i ri shqiptar që sa ka mbaruar shkollën.
Nuk i pëlqen të punojë në zyrë projektimi , do të punojë në makineri...
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
42,422
Pikët
113
Vendndodhja
?
Nje muzike e larte qe ne 6 te mengjesit... nuk po e kuptoja Qarte se nga cila ane vinte sepse isha pergjumesh... ama desha te ngrihem ashtu sic isha ne krevat dhe te trokisja ne dere .💣

A terrible behaviour.
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
7,698
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Lexojeni deri në fund, sepse ja vlen!

Hrushovi tregon:”Një ditë shoku Stalin më mori në telefon dhe më tha:”Nikita, hajde shpejt në zyrën time… Kemi të bëjmë me një komplot të madh.”
Mbërrita në zyrën e tij, në të cilën gjendeshin dhe disa ministra..
Stalini më tha:”Shoku Nikita.. Kemi fabrikën e gomave, të cilën na e ka dhuruar kompania Ford. Ka vite që vite që prodhon goma të një cilësie të mirë, por, krejt papritur, gjashtë muaj më parë, gomat e prodhuara shpërthejnë pasi të kenë përshkuar disa kilometra rrugë. Askush nuk e di arsyen. Dua të shkosh menjëherë në fabrikën ford dhe të më gjesh arsyen.
Mbërrita në fabrikë dhe nisa hetimet. Gjëja e parë që më ra në sy ishte muri i të dalluarve në hyrje të fabrikës, mbi të cilin ishin vënë fotot e punëtorëve më të mirë që punonin me zell përgjatë një muaji.
Ia nisa hetimeve nga drejtori deri tek punëtori më i thjeshtë, por asnjëri nuk e dinte arsyen. Vendosa të fle në fabrikë derisa ta zgjidhja si enigmë. U zgjova në mëngjes herët dhe fillova më linjën e prodhimit, duke ndjekur ciklin e prodhimit të një gome, e ndoqa nga fillimi deri në fund, u zhgënjeva. Gjithçka ishte normale dhe respektoheshin të gjithë parametrat e kërkuar, megjithatë goma vazhdonte të shpërthente pas disa kilometrash rrugë.
Mblodha të gjithë inxhinierët, punonjësit, stafin administrativ, rishikuam dizenjot … komunikuam me inxhinierët amerikanë … por asgjë e re. analizuam lëndën e parë që përdorej për prodhimin e gomës, të gjitha analizat tregonin se lënda ishte shumë e mirë dhe se nuk ishte arsyeja e shpërthimit të gomës, e cila vazhdonte të shpërthente.
U demoralizova fare, ndihesha i pafuqishëm. Ndërkohë që po ecja në fabrikë, më zuri syri murin e punonjësve më të mirë. Në krye të listës ishte një inxhinier. Ajo që më bëri përshtypje tek ai, ishte se kishte vetëm gjashtë muaj që kryesonte listën e punonjësve më të mirë, pra që kur kishin filluar të shpërthejnë gomat pa ndonjë arsye të dukshme.
Nuk më zinte gjumi. E thirra inxhinierin në zyrën time dhe fillova hetimet me të. I thashë:”Të lutem, më shpjego si arrite të kryesosh litën e punonjësve të dalluar për gjashtë muaj rresht?”
Ai më tha:”Për shkak se i kam kursyer shtetit miliona rubla.”
“E si ka ndodhur kjo?” e pyeta unë gjithë kërshëri.
Ai tha:”Po ja, vendosa të rralloja fijet e telave metalike të gomave, për rrjedhojë u kursyen qindra tonë metale çdo ditë.”
Një ndjenjë lehtësimi më përshkroi trupin, sapo kisha zbuluar enigmën e shpërthimit të gomave. Menjëherë i telefonova Stalinit dhe ia shpjegova të gjitha. Pas një heshtje të gjatë, ai më tha:”Mirë, ku e varrosët kufomën e atij idioti?”
Unë iu përgjigja:”Në fakt shoku Stalin nuk e kam ekzekutuar, por e nisa menjëherë në Siberi. Njerëzit nuk do të na mirëkuptonin që hoqëm qafe një punonjës të dalluar.”
Në fakt...
Nuk është e nevojshme të jesh hajdut, i korruptuar, kriminel etj… që të dëmtosh vendin, mjafton të jesh idiot. Fatkeqësisht, idiotët vazhdojnë të zënë poste administrative të rëndësishme, madje edhe shpërblehen, ndërkohë që vendi ka marrë tatëpjetën.
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,646
Pikët
113
isha duke ecur ne rruge tek lagjia dhe shikoj nje te moshur qe kishte dale tek pragu i shtepise dhe po i bente shenje nje djali qe po kalonte , por ai djali ishte me kufje dhe trotinete dhe nuk e degjoi te moshuarin , hyp shkallet e shtepise plaku dhe pastaj kthehet dhe me shikon dhe ma ben me dore , afrohem
- a me ndihmoni ju lutem se gruaja ime plake ka rene ne shesh dhe nuk e ngrej dot vetem
- po therrisni urgjencen se mos ka pesuar gje??
- jo nuk ka gje vetem se duhet ngritur , ajo bie shpesh
u afrova,por edhe me dyshim , thashe mos me ben gje plaku , futem ne shtepin e tij de kushedi se c'me kurdis , gjithe keto vrasje qe degjojme kohet e fundit ,jemi bere me fiksime ..
hyje ngadale dhe shoh me te vertete te moshuaren ne shesh te shtrire , e ngritem te dy dhe e ulem ne divan...
eh me thoshte , c'ti besh moshes, jemi vetem , vajzen e kemi larg..

vete ne shtepi dhe marr mamin ne tel , dhe me thote edhe ajo qe kishte rene ne shesh dhe mezi se ishte ngritur...
pleqeri, pleqeri
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,312
Pikët
113
Lexojeni deri në fund, sepse ja vlen!

Hrushovi tregon:”Një ditë shoku Stalin më mori në telefon dhe më tha:”Nikita, hajde shpejt në zyrën time… Kemi të bëjmë me një komplot të madh.”
Mbërrita në zyrën e tij, në të cilën gjendeshin dhe disa ministra..
Stalini më tha:”Shoku Nikita.. Kemi fabrikën e gomave, të cilën na e ka dhuruar kompania Ford. Ka vite që vite që prodhon goma të një cilësie të mirë, por, krejt papritur, gjashtë muaj më parë, gomat e prodhuara shpërthejnë pasi të kenë përshkuar disa kilometra rrugë. Askush nuk e di arsyen. Dua të shkosh menjëherë në fabrikën ford dhe të më gjesh arsyen.
Mbërrita në fabrikë dhe nisa hetimet. Gjëja e parë që më ra në sy ishte muri i të dalluarve në hyrje të fabrikës, mbi të cilin ishin vënë fotot e punëtorëve më të mirë që punonin me zell përgjatë një muaji.
Ia nisa hetimeve nga drejtori deri tek punëtori më i thjeshtë, por asnjëri nuk e dinte arsyen. Vendosa të fle në fabrikë derisa ta zgjidhja si enigmë. U zgjova në mëngjes herët dhe fillova më linjën e prodhimit, duke ndjekur ciklin e prodhimit të një gome, e ndoqa nga fillimi deri në fund, u zhgënjeva. Gjithçka ishte normale dhe respektoheshin të gjithë parametrat e kërkuar, megjithatë goma vazhdonte të shpërthente pas disa kilometrash rrugë.
Mblodha të gjithë inxhinierët, punonjësit, stafin administrativ, rishikuam dizenjot … komunikuam me inxhinierët amerikanë … por asgjë e re. analizuam lëndën e parë që përdorej për prodhimin e gomës, të gjitha analizat tregonin se lënda ishte shumë e mirë dhe se nuk ishte arsyeja e shpërthimit të gomës, e cila vazhdonte të shpërthente.
U demoralizova fare, ndihesha i pafuqishëm. Ndërkohë që po ecja në fabrikë, më zuri syri murin e punonjësve më të mirë. Në krye të listës ishte një inxhinier. Ajo që më bëri përshtypje tek ai, ishte se kishte vetëm gjashtë muaj që kryesonte listën e punonjësve më të mirë, pra që kur kishin filluar të shpërthejnë gomat pa ndonjë arsye të dukshme.
Nuk më zinte gjumi. E thirra inxhinierin në zyrën time dhe fillova hetimet me të. I thashë:”Të lutem, më shpjego si arrite të kryesosh litën e punonjësve të dalluar për gjashtë muaj rresht?”
Ai më tha:”Për shkak se i kam kursyer shtetit miliona rubla.”
“E si ka ndodhur kjo?” e pyeta unë gjithë kërshëri.
Ai tha:”Po ja, vendosa të rralloja fijet e telave metalike të gomave, për rrjedhojë u kursyen qindra tonë metale çdo ditë.”
Një ndjenjë lehtësimi më përshkroi trupin, sapo kisha zbuluar enigmën e shpërthimit të gomave. Menjëherë i telefonova Stalinit dhe ia shpjegova të gjitha. Pas një heshtje të gjatë, ai më tha:”Mirë, ku e varrosët kufomën e atij idioti?”
Unë iu përgjigja:”Në fakt shoku Stalin nuk e kam ekzekutuar, por e nisa menjëherë në Siberi. Njerëzit nuk do të na mirëkuptonin që hoqëm qafe një punonjës të dalluar.”
Në fakt...
Nuk është e nevojshme të jesh hajdut, i korruptuar, kriminel etj… që të dëmtosh vendin, mjafton të jesh idiot. Fatkeqësisht, idiotët vazhdojnë të zënë poste administrative të rëndësishme, madje edhe shpërblehen, ndërkohë që vendi ka marrë tatëpjetën.
E bukur kjo.
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
7,646
Pikët
113
tjeter pershtypje
kisha shkruar para ca kohesh per nje sigurime shoqerore qe me sillnin verdalle dhe nuk pranonin mbylljen e kontrates dhe me kerkonin akte nga me te ndryshme per te fituar kohe dhe keshtu me terhiqnin leke c'do muaj ...
javen e kaluar u dergojme nje mail duke i kercenuar nqs nuk na mbyllin kontraten shihemi ne gjyq..dhe sot erdhi dokumenti per mbylljen e kontrates...
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,863
Pikët
113
Arif Vladi i Shypnise ishte nervozuar me Adelina rrugaçen e Kusov‘s edhe i kishte thene; kujdes se e publikoj kengen e radhes Uqike number 2;

Adeline moj fytyre rrospie 🤣
Uqike Adelina e Kusoves
prej Gollaku ne mal te Gjakoves 😂
Uqike njehere me mua, pastaj edhe me baben tem, den baba den, me kusherinjet,
e here me dajat e here me xhajat `dance` -qesh- 

PuffetiNa

MbetiTeThemiNaIshteNjeher
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,632
Pikët
113
Arif Vladi i Shypnise ishte nervozuar me Adelina rrugaçen e Kusov‘s edhe i kishte thene; kujdes se e publikoj kengen e radhes Uqike number 2;

Adeline moj fytyre rrospie 🤣
Uqike Adelina e Kusoves
prej Gollaku ne mal te Gjakoves 😂
Uqike njehere me mua, pastaj edhe me baben tem, den baba den, me kusherinjet,
e here me dajat e here me xhajat `dance` -qesh-Pse cfare ka ndodhur me kta dy pse u kapen kaq shpejt ?
 
Top