• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Containers: Docker

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
8,356
Pikët
113
Docker eshte nje teknologji shume e re e cila eshte be standard ne industri dhe njohuria ne te eshte shume e rendesishme.

Cfare jane containers? Jane si lightweight virtual machine, perderisa virtual machinet e virtualizojne komplet hardware-in containers virtualizojne vetem pjesen e software-it dhe jane shume portable. Per me teper videot e fireship jane shume te qarta.


 
Top