• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

CryptoTab Browser

slimshady

Anëtar i ri
Anëtar
May 7, 2018
Postime
3
Pikët
3
Pershendetje te gjithve. Deshta ta hap kete teme per ata qe jane te interesuar te bejne mining Bitcoin ne paisjet e tyre (pc, mobile, tablet).
Eshte nje browser i mundesuar nga Google, quhet CryptoTab Browser dhe eshte i ngjajshem me Google mirepo ky te mundeson te besh mining Bitcoin. Eshte teper e thjesht te instalohet dhe te perdoret.
Kjo video e spjegon ndosha me mire se un:
Linku per download: https://cryptotabbrowser.com/
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,654
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
E Perse humbje kohe & budalleqe ? Per ato qe ja kane idene ?
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
573
Pikët
63
E Perse humbje kohe & budalleqe ? Per ato qe ja kane idene ?
Kjo ca ideje kane? Qe te tjeret shfrytezojne info te atyre qe perdorin keto metoda? Po mire keta e kane nga koka, por ata qe nuk kane faje ç'faje kane qe tu shpërndahen infot personale? Dhe pas shume e shume rreziqesh te tjera ne fund perfundone ne nje kompani qe eshte scam! Nuk del lehte paraja pa sakrifikuar dicka, edhe ata qe lypin sakrifikojne dinjitetin dhe reputacionin.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,654
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Kjo ca ideje kane? Qe te tjeret shfrytezojne info te atyre qe perdorin keto metoda? Po mire keta e kane nga koka, por ata qe nuk kane faje ç'faje kane qe tu shpërndahen infot personale? Dhe pas shume e shume rreziqesh te tjera ne fund perfundone ne nje kompani qe eshte scam! Nuk del lehte paraja pa sakrifikuar dicka, edhe ata qe lypin sakrifikojne dinjitetin dhe reputacionin.
Dmth ti Po thuan qe eshte scam ne forme illegale ky aktivitet sepse nuk Po te kuptoj ? Apo Po krijon ide te tilla me mendjen tende ?
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,138
Pikët
113
Dmth ti Po thuan qe eshte scam ne forme illegale ky aktivitet sepse nuk Po te kuptoj ? Apo Po krijon ide te tilla me mendjen tende ?
Po ku mundesh me bo mining me PC, Laptop?

Te duhen mashina speciale qe kane kartele grafike te fuqishme. Dhe mandej, downside harxhojne shume rryme.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,654
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Po mire pra a han shqip apo jo ... eshte per ato qe ja kane idene qe te merren dhe merren me to ...ndersa budalleqe per ato qe nuk e arrijne dot apo ato qe nuk ja kane idene .
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,138
Pikët
113
Po mire pra a han shqip apo jo ... eshte per ato qe ja kane idene qe te merren dhe merren me to ...ndersa budalleqe per ato qe nuk e arrijne dot apo ato qe nuk ja kane idene .
Pse nuk ja kam idene?

Mund te dheze, ajo eshte e vertete. Mirepo nuk eshte model biznesi konsistent si duan ta shesin. Eshte e papritshme.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,654
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
& that’s the beauty of it papritshmeria ... going from nothing 2something or a lot .

Por nese nuk ja Ke idene mos u merr me te .. dhe kjo shkon ne pergjithesi coz this is how it works in general with everything.
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,138
Pikët
113
& that’s the beauty of it papritshmeria ... going from nothing 2something or a lot .

Por nese nuk ja Ke idene mos u merr me te .. dhe kjo shkon ne pergjithesi coz this is how it works in general with everything.
Si nuk ja pasna idene? World of IT is my daily job. 😋
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,654
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Shendet se pertoj te bej muhabet pa lidhje se c’fare Ben ti e me ca merresh ti .... c’fare them une e c’fare thuan ti , dy gjera te ndryshme pa lidhje .
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,138
Pikët
113
Shendet se pertoj te bej muhabet pa lidhje se c’fare Ben ti e me ca merresh ti .... c’fare them une e c’fare thuan ti , dy gjera te ndryshme pa lidhje .
Sa inatqore je. Cfare don te debatojsh ketu?

Te duhet nje gamble mentalitet dhe para rezerve qe nese i humb nuk te ndikon. Aq, nuk ka nevoj apo shkathtesi IT per keto gjera.

Por shanset jane me te medha se te shkojn parate kot. Ose ky model ekonomik eshte ende ne hapa pionere.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,654
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nuk te kerkoi njeri debat ty .. ishe ti ai qe erdhe per debat me xhepat bosh .

Hajt vazhdo tani .
 

slimshady

Anëtar i ri
Anëtar
May 7, 2018
Postime
3
Pikët
3
Para se te komentoni negativisht, ju lutem beni pak research per aplikacionin ne fjale, pastaj flisni.
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
573
Pikët
63
Dmth ti Po thuan qe eshte scam ne forme illegale ky aktivitet sepse nuk Po te kuptoj ? Apo Po krijon ide te tilla me mendjen tende ?
Teta Zana une nuk krijoj mendime te tilla ne mendje sa kam kaq gjera me serioze me se te merrem.Dhe me vjen keq qe nuk te kthej dot prgj. Po si fillim duhet te kuptosh se ky shfletues eshte i bazuar mbi chrome por nuk ka lidhje me google, tani te tjerat kuptoj vete.
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
4,892
Pikët
113
Pershendetje te gjithve. Deshta ta hap kete teme per ata qe jane te interesuar te bejne mining Bitcoin ne paisjet e tyre (pc, mobile, tablet).
Eshte nje browser i mundesuar nga Google, quhet CryptoTab Browser dhe eshte i ngjajshem me Google mirepo ky te mundeson te besh mining Bitcoin. Eshte teper e thjesht te instalohet dhe te perdoret.
Kjo video e spjegon ndosha me mire se un:
Linku per download: https://cryptotabbrowser.com/
Dmth te krijosh nje rrjet me rreth 30 hardware i bie te fitosh 5€ ne jave?


Ja nje kerkim i shpejte ... 😤
6002407C-610B-43CB-A0D0-66DA7CBA906E.jpeg
 
Last edited:
Top