• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Diskutime dhe mendime të përgjithshme

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
9,836
Pikët
113
Thua pak eshte treguar i anshem?Ti je larguar me heret nga aty Rex,te gjithe ata qe u kunderviheshin islamofobeve i ofendonte me fjalet me te uleta ,tani i perjashtonte...lere se e ke kenaqur krejt me ato qe paske shkruar..``8``
Islamofob = person qe ka fobi/frike/paragjykim ndaj Islamisteve

Nuk me duket se ke dashur te thuash kete.
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,731
Pikët
63
Përgjigje e: Cfare ju ka bere te buzeqeshni sot...?

Pikrisht ate ,Dariusi ka qen i till me gjith ata qe kane ngeluar ende tek ai forum!
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare ju ka bere te buzeqeshni sot...?

Thua pak eshte treguar i anshem?Ti je larguar me heret nga aty Rex,te gjithe ata qe u kunderviheshin islamofobeve i ofendonte me fjalet me te uleta ,tani i perjashtonte...lere se e ke kenaqur krejt me ato qe paske shkruar..``8``
Duhet te mesoheni qe te respektoni mendimin ndryshe. Une nuk i kam frekuentuar aq shume temat fetare se nuk me kane interesuar, por edhe nese ka vepruar ashtu sic thoni ju nuk do te thote se mua duhet te me kete penguar, sepse ju paska penguar edhe juve. Ti mund te kesh mendim tjeter per fene, ndersa une mund te kem mendim tjeter. Rrjedhimisht ne mund te gjykojme ndryshe nga njeri tjetri veprimet e personit ne fjale per te cilin po diskutojme.

Ti mund te mos pajtohesh me mua por nuk mund te me imponosh mendimet tuaja per nje person apo fenomen te caktuar. Kjo eshte me rendesi qe te kuptohet drejte.
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,731
Pikët
63
Përgjigje e: Cfare ju ka bere te buzeqeshni sot...?

Aha ok me kete shkrim u sqarova,ndersa une kur nje moderator nuk eshte aspak tolerant,ofendon besimet e tjereve dhe ben padrejtesi,eshte nje zero hiq me shume!

Nejse me ty e paska pasur mir :))
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare ju ka bere te buzeqeshni sot...?

Aha ok me kete shkrim u sqarova,ndersa une kur nje moderator nuk eshte aspak tolerant,ofendon besimet e tjereve dhe ben padrejtesi,eshte nje zero hiq me shume!

Nejse me ty e paska pasur mir :))
Nuk ka rendesi se si e ka pasur me mua.

Ne ate forum ka pasur persona qe jane regjistruar deri ne 20 here me emra te ndryshem. E kam fjalen per ekstremistet fetar qe u kishin mbetur llogari te hapura me Skenderbeun, Nene Terezen, rilindasit kombetar etj.

Ka qene ajo kategori e ekstremistve fetar qe eshte perjashtuar nga ana e Darius, por bashke me ata, shpesh, edhe te indoktrinuarit nga ana e tyre.
Ata nuk jane perjashtuar per shkak te perkatesise se tyre fetare, sepse atje gjithmone muslimanet kane qene shumice, e ka edhe shume moderator musliman...por per shkak te misionit te tyre me qellim dezinformimin dhe perqarjen fetare ne mes te shqiptareve.

Sa here je perjashtuar ti Elita?
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,731
Pikët
63
Përgjigje e: Cfare ju ka bere te buzeqeshni sot...?

toleron besimin por nuk toleron budallallikun
Tolerojke vetem budallaliqet e veta,lereni se me nis me ua tregu fjalet qe ka thene ai....tani nuk jemi as ne temen e duhur shoku tanku:))

Ja nje.:p.Te ndalohet hoxha si pellet..
 

gurax

Super Moderator
Anëtar
Mar 19, 2011
Postime
3,031
Pikët
48
Vendndodhja
Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

Mua me duket se eshte drejtuar ndaj nje individi, hoxhes ne kete rast.

Por e leme kete per nje cast dhe vazhdojme duke supozuar ai qe u shpreh ne kete menyre meriton nje penallti, dhe merr nje gjobe.

Kalojme ne nje rast tjeter.
Dikush thote qe Saliu eshte gomar apo Edvini eshte mi kanalesh. Kush ofendohet ne kete rast?
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,731
Pikët
63
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

Qellimi ishte se nga ndertesat e xhamive po shendrrohemi si ne arabi a diq e till,po nejse se pertoj ta diskutoj me kete!

E me kete te dyten qe the, ofendohen perkrahesite e tyre qe kan interes,tjeret as qe iu behet vone sepse jane te zhgenjyer!
 

gurax

Super Moderator
Anëtar
Mar 19, 2011
Postime
3,031
Pikët
48
Vendndodhja
Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

Per te paren, edhe une mund te shpreh nje mendim te tille. Edhe? Une keshtu e mendoj ne fund te fundit.
Dhe per te vazhduar me te dyten, (se bashku me mendimin tim ketu me lart, qe na del se eshte gabim dhe une bej faj), te tera keto "gabime" futen ne nje grup qe quhen "krim per dicka qe mendohet", thought-crimes. Dhe nuk ekziston dicka e tille. Ne te njejtat ujra me keto noton edhe racizmi.

Liria e pare,e para fare, eshte ajo qe quhet liri e mendimit.
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,498
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare ju ka bere te buzeqeshni sot...?

Besimtareve musliman pra,eshte dashur te thote kendon,apo pellet?
eshte dashur te thote pellet, me cte drejte nje mjekercap qe ne 5 te mengjezit ve kaseten e allahut ne arabisht dhe zgjon gjithe qytetin???!!! qyteti ka femije, ka pleq e plaka te semure qe kane nevoje per qetesi.
pse ky fare mjekercapi ka te drejte te pellase dhe une mos kem te drejte te ve altoparlantet ne dritare ne 3 te nates dhe ti fut nje muzike metal?
kush ja jep ketij gomari kete te drejte?
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,259
Pikët
113
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

Erwin djali, e ke fjalen per Ezanin ?
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,498
Pikët
113
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

po, liria e hoxhes mbaron ku fillon liria ime, une nuk e zgjoj hoxhen nga gjumi ne 5 te megjesit ai s'me zgjon mua, nese me zgjon ja kam shkerdhy robt.

ai pelqen allahun une pelqej metalin.

e thjeshte, une nuk ve muzike metal me altoparlante ne 5 te megjesit as ai s'duhet te pellase arabisht.
pike
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,259
Pikët
113
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

po, liria e hoxhes mbaron ku fillon liria ime, une nuk e zgjoj hoxhen nga gjumi ne 5 te megjesit ai s'me zgjon mua, nese me zgjon ja kam shkerdhy robt.

ai pelqen allahun une pelqej metalin.

e thjeshte, une nuk ve muzike metal me altoparlante ne 5 te megjesit as ai s'duhet te pellase arabisht.
pike
Erwin djali , merre veten me te mire pak, mos gjyko me nervoz e emocione, per qe e deshiron ti metalin, ti tranohu ndegjo muzik sa here te duash, kuptohet nese te durojn kojshia :)

Sa i perket xhamis, une musliman jam, por asniher hoxha s'ma ka prish gjumin, problem qe e kam ni ndonjeher, veq nese kam qene i zgjuar ! Perndryshe nuk e kam ndegju, ketu ne baz qe punojm 12 ore ne dite pa asnje dite pushimi, plus ushtria qe punon edhe gjate dites edhe gjate nates nuk jane ankuar per ezanin qe kendohet cdo dite ne 04:00 AM te mengjesit, e ty po te pengojka, a po ndoshta e ke shtepin afer Xhamis :)

Ne shume vende te botes nuk jane ankuar, e ketu ne Shqiperi e Kosov ankohen, hmmmmmmmmmm ma kujtove nje thenje te nje shokut te forumit kur me tha "Sa naiva qe jemi ne shqipetaret shikojm se kush na do e kush s'na do ".

Gjithe te mirat

Lumi
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,498
Pikët
113
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

cdo hoxhe qe bertet, duhet denoncuar per prishje te qetesise publike.
dhe une nuk diskutoj per vete ketu, ka njerez qe punojne deri ne nje te nates, nuk mund ti zgjosh me detyrim ne 5 te megjesit.
nje shtet demokratik ka rregulla dhe ligje, ne vendet e perendimit nuk mund te besh zhurme as ne orare te caktuara gjate dites, ndryshe e ha, te vjen policia.
nuk e di ne ke degjuar, diskotekat ne perendim jane te gjitha hermetike, nuk degjohet asgje jashte.

ne shqiperi eshte vari trapin, deri ne dy te nates te cmendin bokset e nje dasme deri ne tre te mengjesit, fillon dasma qe te merkuren, epo sa te ze gjumi se pushon muzika jevge e dasmes, te zgjon mjekercapi ne arabisht, fuck it

e kan bere shqiperine kabul.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,259
Pikët
113
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

cdo hoxhe qe bertet, duhet denoncuar per prishje te qetesise publike.
Jo, per deri sa ka te drejte nga ligji dhe nga ai qytet ku gjindet, ka raste kur ju eshte kerkuar te ju ulet zeri mikrofoneve te cilen e kane zbatuar.

Pra cdo gje eshte ne rregull me ligjin. :)

Erwin shoki, duhet me shume te shqetsojn ekstremistet fetare qe jane si musliman e si krishter, keta bejne zollum, se ti qe ndegjon metal, pak si te pish raki apo ndonje birre edhe arusha me te ardh te koka se nuk e ndegjon :) LOOOL
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Banned
Anëtar
Oct 1, 2011
Postime
331
Pikët
18
Vendndodhja
PerTej HoriZontit
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

cdo hoxhe qe bertet, duhet denoncuar per prishje te qetesise publike.
Me sinqeritet jane te padurushme,edhe ritet fetare kur e teprojn e kthehen ne "zhurma e ndotje akustike " per komunietin,apo ambjentet publike duhet ndonje ligj te veproj.
Ju andej hoxhet,ne ktej kemi "kumonet e kishes"...hahahahahahahah
shyqyr i ka kap kriza ,sikur si degjoj shume keto dy vitete e fundit...ahhahahahaha.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,259
Pikët
113
Përgjigje e: Diskutime dhe Mendime te Pergjithshme

Me sinqeritet jane te padurushme,edhe ritet fetare kur e teprojn e kthehen ne "zhurma e ndotje akustike " per komunietin,apo ambjentet publike duhet ndonje ligj te veproj.
Ju andej hoxhet,ne ktej kemi "kumonet e kishes"...hahahahahahahah
shyqyr i ka kap kriza ,sikur si degjoj shume keto dy vitete e fundit...ahhahahahaha.
E dashur,

Ti ne Greqi mundesh te degjosh si shume kumone, sepse atye praktikohet me te madhe feja, sa qe tu lute aq shume ne kisha, jane thelluar ne kriz LOOOL

Erwin , mos ma ndrysho postimin paraprak se tani po duhet me lexu 2 here :)

Po more Erwin si nuk kam ndegjuar por nuk mundemi me krahasu Shqiperin dhe Kosoven ne Angli, Amerik apo me ndonje vend qe ka ligje strikte, ti e din qe ne ne vendet tona ne Kosov dhe Angli sa here thehet ligji dhe ne fund askush nuk denohet apo denoncohet.

Tek ne ne Shqiperi dhe Kosov ende thote i Zoti i shpis une jam i Zoti ne kete shtepi une beje cfare te dua i rrahi femit, e gruan e thej shtepin cfare te dua beje, me nje fjale thote ne shtepin time nuk mundet te perzihet askush :), kurse ne vendet e jashtme, eshte tjeter mesele, apo storie :)

UPS Erwin prap e paske ndryshu :), per darsma njemend bejne zhurem te cilen shpeher her thu what a fuck :p, por kur i thua atij tipit, thote njeher martohet njeriu , keshtu qe duhet ta kalli sonte, kalle o trim qitja timin, se pe martoni Shaban trimin, cfare ti themi tjeter. :)
 
Top