• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Diskutime dhe mendime të përgjithshme

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Diskutime dhe mendime të përgjithshme

Terran & Ajana .. Flm per sqarimin: per kte e Kisha fjalen .. Kembanat thjeshte bien, jane tingull. Gjithsesi ktu ku jam une nuk e lejojne ezanin me ze: me duket gjest normal per mos lejimin, duke marre parasysh edhe refrenin qe paska .
Mua me thene te drejten me pelqejne shume ezanet e hoxhallareve. Gomeret nuk e kuptojne por ato simbolizojne klithmen e dhimbjeve te atyre qe ndjejne dhimbje.

Ato ndryshe nga cfare paramendohet nuk shkruajne qiellin sepse qielli shkruhet ne boten e shpirtrave. Ne hapesire asnje nuk te degjon. Duhet te depertosh ne boten shpirterore per te shkruar me ze mendjeje libra fetare te cilat zbresin ne toke duke kapercyer kohe. Menyra si jane shkruar nuk eshte e njejte me menyren e dhene per arsye te problemeve te mangesive te kohrave te shkuara nepermjet te cilave ato kane zbritur.


El_Eliaj
 

ciarli

Super Anëtar
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
665
Pikët
43
gomeret nuk e kuptokan por e kuptojne gomaricat si puna jote!
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
7,346
Pikët
113
-O ba cfare ndjen kur pi raki?
-I sheh ata dy gomeret biroooo, kur pi behen kater.
-Po aty eshte vetm nje gomar o ba!
 
Top