• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditar: E veçanta e ditës së sotme 2020 ( 2019, 2018 ,2017, 2016,)

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
9,690
Pikët
113
Isha te plazhi ?
Dite e bukur sot. Hyra ne forum dhe lexova xhevahiret e juaja qe su bet njerez :p
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,200
Pikët
113
ca prisje ti? kryeminister? :)
Fjala e pare e vajzes se pare ishte DRITA dhe ishte shume e qarte. Ishte vetem 8 muajshe. U habitem qe te dy dhe e pyeten se cfare kuptonte dhe tregoi llamben. Dy dite me vone foli emrin e te jatit. Edhe sot i flet ne emer te jatit. Ndersa mua kurre s'me tha as mama, mami ose emrin. Ishte confused se nuk e linte gjyshja te me thoshte mama, se donte asaj t'i thoshte mama/mami, ndersa mua ne emer. Kishte problem vjerra me moshen. Te gjithe nipat dhe mbesat e kane thirrur mama/mami, qe te dukej e re ne moshe. Keshtu qe mua nuk me foli as mami, as ne emer.....

Te tre femijet nuk me kane belbeżuar kurre. Kane folur shume paster.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
9,690
Pikët
113
@Gi de Masha une nuk do te te them ngushellime sepse s'ka ngushellim kur humb nje njeri te zemres. Vdekja eshte denimi me i hidhur qe i eshte dhene njeriut. Gjithcka tjeter rregullohet, pervec saj. Zoti te dhente durim dhe ta lehtesofte dhimbjen.
 

Xhenet

Amoureus ❤️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
3,935
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Të faleminderit @Xhenet !

Kam dhe keni dëgjuar të thuhet kur dikush humb prindërt: "eh, këta janë fëmijë jetimë", por jo edhe në ndonjë rast tjetër.
Unë them se mosha nuk qenka e rëndësishme për të qenë jetim!

Të faleminderit edhe për uratën tënde: "...shpirti saj u preht ne Parajse"! Duke u bazuar në virtytet e saj, besoj se vepra e saj do të jetë e panuar te Zoti dhe mbase do të prehet në Parajsë. Unë nënën Sabrie e kam pasur një nënë të mirë.
Pershendetje bac, kete fjalen ska moshe per tu ndier jetim e kam ndegjuar edhe nga prinderit,vetem kur me kujtohen klithmat e mamit kur humbi prinderit mundem ta paramendoj dhembjen tuaj? Qoft e kompensuar me Xhenet ?
 

Rrelse

Zikaltër
Anëtar
Jun 18, 2020
Postime
804
Pikët
93
Erdha ti përgjigjem temës së kësaj dite
Por e veçanta e ditës sime nuk është asgjë para dhimbjes së @Gi de Masha
I bashkohem dhimbjes suaj dhe i qoftë dheu i lehtë...
Zoti i merr engjëjt pranë vetes, mos u mërzit, thjesht ngri sytë lart dhe do e kesh mbi supe duke të mbrojtur nga çdo e keqe, nënën.
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,786
Pikët
113
I Dashur Ditar.
Une jam nje tip qe bej gabime,edhe e pranoj.
Eshte fakt qe une ngaterrohem ne te shkruar apo ne te folur,e kte e pranoj.
Ngatrrohem per shkak te emocioneve,kur flas ose shkruaj dicka e shkruaj me shpirt.
Por kjo nuk do te thote se duhet ti lejoj te tjeret te me shkelin me kembe,apo te me poshterojne ne menyra te ndryshme.
Ne pamje te pare dukem e qete,e heshtur sikur nuk kam asnje problem dhe sikur nuk e çaj koken per asgje.
Une e njoh veten,un di ti fsheh lotet.
Une di ta fsheh luften brenda vetes e te dukem sikur jam ne paqe.
Di te degjoj,te pranoj kritika ashtu sic pranoj komplimentet.
Nuk jam xheloze apo te me vij inat nese dikush eshte me e bukur se une,apo se ka me shume se une.
Ama kam nje te keqe,kur them jo eshte Jo e pike.
Kur vendos te largohem nga diçka apo dikush,nuk e kthej me koken pas.
 
Top