• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditar: E veçanta e ditës së sotme 2020 ( 2019, 2018 ,2017, 2016,)

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,200
Pikët
113
9 Nentor 2020 mbusha 23 vjet ne Kanada dhe po i mburresha vajzes de dyte se cfare sakrifice bera qe t’i sillja në Kanada. Imagjinoje sidomos tani në COVID time se cfare mund të bënit aty në Shqiperi. Mos harroni se po të kishim ndenjur aty, qe të dyjave vajzat do t’ju kishin rrembyer per në Italy.....

Her replay: yeah yeah viva Justin Trudeau for paying us at this time. I love him 😍

Me: What, viva Justin Trudeau?!
....without me you wouldn’t be here, so first viva mami and of course viva to Trudeau’s magical touch ...

- Oh you?! Pfffff you have done nothing nothing nothing.....

Per 18 dite u divorcova nga vajza! Literally doja të mos I flisja me kurre. Aq me lendoi në shpirt. Po a divorcohen dot femijet? Kurre. Today she was crawling back for some important advise. What a nasty kids!

Sot 27 nentor 2020, pas vetem 18 diteve, I am the best mother ever (!)51E2ADAE-A3B7-4481-9E4B-E5F0583AD003.jpeg
 
Last edited:

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
17,187
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
DEMKA MARANGOZ ...
* sa ishim në një shkollë gjuhe, kihsim edhe aktivitete të lira, ... mjeshtri etj etj.
Doli se kishim nevojë për një pllakatë për shkollën që quhej "Projekt Kongevej"
Mua më thanë. shkruan bukur, ndaj në dërrasë na i shkruaj shkronjat dhe bëjmë dicka të bukur. Ishim në bashkëpunim me mjeshtrin e shkollës Kong Hansin. Unë i shkrova shkronjat, ai i preu ( nja 2 edhe unë i preva - më të lahta shkronjën "j" )
Kjo punë i ka nja 12 vite më parë...Kong Hansi duke më shikuar mos po prish shkronjën...


Vetë verifikim ...
Përfundimisht...


Duke urua njëri - tjetrin 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
17,187
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
6 MUAJ PA TY, NËNË!

E dashur nënë, sot u bënë gjashtë muaj që kur na le lamturmirën e fundit.

Dhembja është dicka që vështirë përshkruhet me fjalë, ndaj nuk do të flas për këtë, sepse edhe nëse nuk e them as edhe një fjalë të vetme, do të më kuptojnë të gjithë ata që e kanë provuar këtë dhembje ... Dhembjen për ty e prekim përditë. Mugesa jote po hetohet dhe përditë po ndiejmë këtë.

Në 6 mujorin tënd unë do të përmend, me modesti, vetëm virtytet tua: Ti, jo vetëm ke qenë një nënë e mirë, një vjehërr e mirë, një gjyshe e një stërgjyshe e mirë; ti ke qenë e mirë edhe për të tjerët. Ti ke dashur dhe respektuar njeriun, ndaj dhembjen për ty na e zbusin të gjithë ata që të kanë njohur, kur na shprehin ngushëllime dhe kur na flasin fjalë të mira për ty.

U prehsh në lule të parajsës, nëna, vjehrra, gjyshja e stëgjyshja jonë e dashur, Sabrie!

PS. Në foto, pamje nga një piknik familjar, në Videbæk të Danimarkës, bashkë me familje.

 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,753
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
6 MUAJ PA TY, NËNË!

E dashur nënë, sot u bënë gjashtë muaj që kur na le lamturmirën e fundit.

Dhembja është dicka që vështirë përshkruhet me fjalë, ndaj nuk do të flas për këtë, sepse edhe nëse nuk e them as edhe një fjalë të vetme, do të më kuptojnë të gjithë ata që e kanë provuar këtë dhembje ... Dhembjen për ty e prekim përditë. Mugesa jote po hetohet dhe përditë po ndiejmë këtë.

Në 6 mujorin tënd unë do të përmend, me modesti, vetëm virtytet tua: Ti, jo vetëm ke qenë një nënë e mirë, një vjehërr e mirë, një gjyshe e një stërgjyshe e mirë; ti ke qenë e mirë edhe për të tjerët. Ti ke dashur dhe respektuar njeriun, ndaj dhembjen për ty na e zbusin të gjithë ata që të kanë njohur, kur na shprehin ngushëllime dhe kur na flasin fjalë të mira për ty.

U prehsh në lule të parajsës, nëna, vjehrra, gjyshja e stëgjyshja jonë e dashur, Sabrie!

PS. Në foto, pamje nga një piknik familjar, në Videbæk të Danimarkës, bashkë me familje.

I paste drite shpirti, e me jete te gjate ca ka lene pas
 

shoku_tanku

I am the chosen one
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
26,759
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
6 MUAJ PA TY, NËNË!

E dashur nënë, sot u bënë gjashtë muaj që kur na le lamturmirën e fundit.

Dhembja është dicka që vështirë përshkruhet me fjalë, ndaj nuk do të flas për këtë, sepse edhe nëse nuk e them as edhe një fjalë të vetme, do të më kuptojnë të gjithë ata që e kanë provuar këtë dhembje ... Dhembjen për ty e prekim përditë. Mugesa jote po hetohet dhe përditë po ndiejmë këtë.

Në 6 mujorin tënd unë do të përmend, me modesti, vetëm virtytet tua: Ti, jo vetëm ke qenë një nënë e mirë, një vjehërr e mirë, një gjyshe e një stërgjyshe e mirë; ti ke qenë e mirë edhe për të tjerët. Ti ke dashur dhe respektuar njeriun, ndaj dhembjen për ty na e zbusin të gjithë ata që të kanë njohur, kur na shprehin ngushëllime dhe kur na flasin fjalë të mira për ty.

U prehsh në lule të parajsës, nëna, vjehrra, gjyshja e stëgjyshja jonë e dashur, Sabrie!

PS. Në foto, pamje nga një piknik familjar, në Videbæk të Danimarkës, bashkë me familje.

E paske pas plaken si llokum.Tu kete lene uraten!
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
17,187
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
E paske pas plaken si llokum.Tu kete lene uraten!
Ma nxore një llaf me zor ... vdekja pritet me dhembje cdoherë. Vdekjen e babait para 8 vitesh e kam pritush me shumë dhembje e trishtim. Mbase ishte takimi im i parë me një të vdekur në familje. Edhevdekja e nënë ka qenë e rëndë, pro kam përjetuar më lahtë, sepse edhe sa ka qenë sëmurë edhe pasi vdiq kam qenë më afër saj; ia kam prekur duart, këmbët, gjoksin ballin, faqet .... edhe sot më duke se ndiej butësinë e faqeve të saj!
 
Last edited:

shoku_tanku

I am the chosen one
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
26,759
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
M anxore një llaf me zor ... vdekja pritet me dhembje cdoherë. Vdekjen e babait para 8 vitesh e kam pritush me shumë dhembje e trishtim. Mbase ishte takimi im i parë me një të vdekur në familje. Edhevdekja e nënë ka qenë e rëndë, pro kam përjetuar më lahtë, sepse edhe sa ka qenë sëmurë edhe pasi vdiq kam qenë më afër saj; ia kam prekur duart, këmbët, gjoksin ballin, faqet .... edhe sot më duke se ndiej butësinë e faqeve të saj!
Para tyre mbetemi gjithmone femije.
 
Top