• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Edi Rama: Ja pse kërkoj mandatin e tretë!

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
5,293
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Cfare 10 vjet mor I bekuar...
Kta kanë 30 vjet që premtojnë ujë, drita, rrugë!
Unë prandaj ika nga ai vend 30 vjet më parë, pikërisht sepse s'kishte ujë, ti thua 10 vjet. 🤣 🤣 🤣 🖐 🍻
Ka plot gjëra që mund të bëhen më mirë, por ujë e drita ka edhe për ata të cilët ngecin në trafik makinash, që blejnë naftë, që blejnë benzinë, që blejnë gaz, që japin makina me qera apo që blejnë apartamentet me kostot e m2 që janë ato që janë, etj...

:)
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,147
Pikët
113
A nuk e pat debuar personelin e ambasades ruse atehere, se tallej qe do sillte vaksina ruse ne Shqiperi? 😳 Diixhenirata ne aksion ! 🤔

Kosova nuk pranon vaksina nga shtetet qe nuk e kane pranue pavaresine e Kosoves(franca, serbiashqipnia, rusia, kina,greqia,rumania,sllovakia...) tha sot kryeministri, Albin Kurti.
Ato 50 mije vaksinat ai shmoklani surrelit le ti fus ne b...! E dergon sputniku rus ne qiell digjeneraten !
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
25,176
Pikët
113
Baçi: Ramës i ka mbetur të thotë që s’do ketë seks pas 25 prillit po fitoi opozitaPrill 6, 2021Gazetari Agim Baçi, i cili kandidon për deputet për Partinë Demokratike dhe koalicionin e drejtuar prej saj në Qarkun e Durrësit, thotë se kryeministri Edi Rama po zhvillon një fushatë negativiste.
I ftuar në Ora News, Baçi thotë se pasi i kërcënon shqiptarët me jetë për vaksinat, i ka mbetur vetëm tu thotë që po erdhi në pushtet opozita nuk do të ketë më marrëdhënie seksuale në çift.
“PS ka qenë në opozitë këto vite si partitë e tjera. Rama ka zgjedhur një kastë personale që e ka quajtur Rilindje. Sot kemi një kastë drejtuesish kaq personale dhe kjo shpjegon dhe ligjërimin e zotit Ramës që kërcënon, vetëm shan, vetëm hakërrehet. Ka mbetur vetëm tu thotë shqiptarëve që nëse fiton opozita do të ndalohet dhe seksi pas 25 prillit, se vaksinat po, legalizimet po, rrogat po, ekonomia po. Ka mbetur tu thotë se nuk ka vetëm seks, familjet shqiptare do të vuajnë nga kjo gjë”, thotë Baçi.

Baçi thotë se Lulzim Basha nuk po merret me Edi Ramën, por me programin dhe alternativën që ka për shqiptarët, si kryeministër i ardhshëm i tyre.
“Me sa kam ndjekur fushatën në terren, PD dhe Basha nuk është marrë me zotin Rama.Është një strategji shumë e mirë. Ai që e sheh vetëvetën si kryeministër të ardhshëm të shqiptarëve duhet ti shpjegojë atyre se çfarë do të bëhet me ekonominë. Ka shumë pyetje si do të gjenden paratë? Nëse kthehet shteti ligjor, llogaridhënia, shpirti publik për të debatuar gjërat që na duhen bashkërisht unë them se çdo gjë është e mundur”, tha Baçi.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
7,776
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
 

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Eshte leku me shume se populi. Shumica mbahet ne pune nga qeveria, pleqt i ke enverista, te tjere i ke llapista, dhe pjesa tjeter shet voten se ska nga tja mbaj.
Sa te kete ato boset e jeshiles dhe te bardhes ne rregull, jep PPP si toi doj bytha ndaj leket, perdori kta te fundit per te ble vota kur i duhen, njera dore lan tjetren kjo metode ka dekada qe eksiston, kta vetem se e kan kopjuar.
Mikun erdoqen e ka aty afer qe eshte bere faraon per jete bashke kan cuar arme dhe terrorista ne siri, dhe kshu vodhi nafte sa i donte bytha erdoqenit ne siri Latest Wikileaks Dump Sheds New Light on Erdogan’s Power In Turkey – Foreign Policy
Deal with the Devil: Turkey Props Up ISIS by Buying Its Stolen Oil | Observer
Erdoğan government's role in ISIS oil trade exposed - Nordic Monitor
Foreign Terrorist Fighters. Manual for Judicial Training Institutes. South-Eastern Europe (unodc.org)
, ata te tjeret e duan se eshte vend transiti per drogat dhe emigrantet ata qe kan interest jashte vendit. Ligjet i ben si ti doj bytha.
Pse jo 7 mandate madje. Kush do e heqi edioganin ? Popullin e ka ne xhep me lulin tall meneren.
Sic po ven puna Ediogani dhe erdoqeni do kuvendojne per jet.
 
Last edited:

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,259
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
4 vjet e shryu me fajin e ka Bersha,4 te tjera me batuta e Facebook. Tani premton uje 24 ore. Ore ca behet keshtu? Kur do zgjohet ky popull e ti hedhi me det keta plehra?
 
  • Like
Reactions: Noe

shoku_tanku

Me i miri ne lagje
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
29,459
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Tall thyben ai me kete milet se ua ka pire lengun.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
7,776
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Sot mesazhi në nr tim personal.
Pershendetje! A e di se ne Tirane jane 50,000 votues me origjine nga Kukesi?! Nje deputet ne Tirane zgjidhet me 10,000 vota. A nuk e meritojne kuksianet te kene 3-4 deputete nga Kukesi ne Tirane? Voto 12 Partia Socialiste! Voto nje kuksiane! Voto Dallendyshe Bici - Nr. 22 ne listen e PS!


Replika ime;
Sa mirë kujtoheni para votimeve!!!!!
Ku ka qënë Dallëndyshja deri më tani!!!!!!
Tani fluturoj dhe u kujtua për komunitetin Kuksian!!!!!
A e di se ti dhe sindroma jote që më keni përzënë nga Shqipëria motrën invalide me 4 fëmijë jetim dhe vëllain familjarisht që i biri të mos mpleksej në kanabizim e vendit që u meditua nga ju ?????
Ç'ke bërë ti dhe Sindroma jote për Kukësin?????
Po për komunitetin kuksianë në Tiranë!!!!!?
Përveç se i stimulon të ikin nga Shqipëria drejt shtëpizave kanabis londineze.
Është turp të më kërkosh besimin, kur ke rrënuan shpresën ti dhe sindroma jote.
 

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,202
Pikët
83
ke inat haju hakun!
po shqiperia e tyrja eshte, e pellazgeve gjysherve te tij primitive, vetem ta zhbejme dhe ribejme, mbetet!
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,769
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Une 13 vjet ne SHBA i pashe sesi shkuan ne harrese tre presidente (Bushi, Obama dhe Trampi). Jane 13 vjet te mbushura me ndryshime radikale per Ameriken dhe jeten time personale. Ne 2008 e kisha rrogen 1200$ ne muaj dhe nje mbushje dhembi e pagoja 700$ kurse nje vizite te doktori 250$. Tani e kam rrogen gati 4000$ ne muaj dhe kur shkoj te dentisti e doktori as e fus doren fare ne xhep.

Keto 13 vite ne Shqiperi pervec kullave te Erjonit dhe sheshit qe restauroi princi i Kuvajtit, nuk kam pare te kete ndryshuar ndonje gje tjeter. Sigurisht, qe kam pare sesi Rama ka nderruar xhaketat dhe ministreshat vazhdimisht.

Shume gjera qe ne SHBA perpara 13 vjetesh quheshin probleme (si papunesia dhe shendeti publik) sot as nuk i shikon njeri si probleme. Ne Shqiperi, sakaq, Rilindja e ka lene vendin dhe popullin ashtu si i gjeti... ne mos me keq.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,259
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Temat e zgjedhjeve jane ne rend te dites tashme.
Personalisht, po i drejtohem asaj pjese qe simpatizojne berishen, bashen, kryemadhin, & co, qe nese i zgjedhin mbajne pergjegjesi sepse kane treguar se si mund te shperdorohen 225 milione euro nga rruget, si mund te vidhet ari, si mund te dhunohen e te digjen institucionet, si mund te bojkotohet parlamenti, tempulli i demokracise, si mund te ekzekutohen njerezit ne bulevard per hobi, si mund te tallen me hallexhinjte e gradecit, qe pasi i vret i perkedhel pastaj. Dhe me e dhimshmja, nese duan nje tjeter 97`, le te votojne berishen, qe e kane provuar edhe ate. Dhe me ne fund zgjedhja ka nje gur prove te rendesishem. Do te votojme qytetarine apo shpellaret.
Vetem Rama dhe PS mbetet sot per sot e vetmja zgjidhje e mundshme, nese doni QYTETARINE dhe EVROPEN, (ose berishen e bashen nese doni t`i ktheheni maleve dhe egersise shekullore).
Po ato 110 milione qe do mari Beketi nuk te dhimbsen? Po 14 milione euro qe i dhane vjehrrit te Bshes sepse i prishen nje pallat qe e kishte me leje nuk te dhimbsen? Po 200 milione tenderat e Ilir beqajt me gjoja shendetesine falas nuk te dhimbsen? Si ka mundesi te jesh kaq fanatik dhe sektar? Njeren pale e kritikon dhe tjetern e glorifikon.
 
Top