• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Elbasan: "Komuniteti ndërton vetë rrugën"

Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
13,093
Pikët
113
Kryepleqesia. Per shembull te vendos, se sa do jen taksat dhe pikerisht ku do perdoren
Peci je gabim. Kryepleqesia eshte forme qivirije. Nese shteti eshte e keqe cdo forme qeverije ashtu osht.

Duhen shkencetare qe te perpunojne zgjidhjet e problemeve e ti hedhin alternativat e zgjidhjeve ne vote ne popull. Populli vendos per zgjidhjen pastaj. E populli e kryen edhe punen e zgjidhjes se vendosur. :)
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,182
Pikët
113
Peci je gabim. Kryepleqesia eshte forme qivirije. Nese shteti eshte e keqe cdo forme qeverije ashtu osht.

Duhen shkencetare qe te perpunojne zgjidhjet e problemeve e ti hedhin alternativat e zgjidhjeve ne vote ne popull. Populli vendos per zgjidhjen pastaj. E populli e kryen edhe punen e zgjidhjes se vendosur. :)
Kryepleqesia eshte lokale. Pratikisht, voton populli per interes te tij. Ka vet-interes qe te behet mire. Qeveria eshte INSTALIM i sherbimeve sekrete sipas intersave te parazitave, stanikeve, sadisteve, psikopateve, pedofilave, instaluar per te gravit mallim dhe shpirtin.
Une jam shkencetari qe kerkoje :)
 
Last edited:
Top