• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fatos Klosi: FARK - UÇK: pjesëtarët e FARK-ut ishin më profesionistë për luftë

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,278
Pikët
113
Klosi, sipas pellazgishtes bashkekohore 😆 ka kuptimin klloshar "Penner" qe do thote pabuks, pastrehe, pafytyre e pakarakter e funderrine qe vetem poshte ures sikur ate tjetrin nga Parisi mund ta gjeshe e krahasosh.

Ne fakt ky pabuksi, sikur edhe kupola socjaliste qe kishte pushtetin, ishin katalizatore perçarjesh dhe kapitull sa i turpshem, po aq destruktiv qe e baltos shtetin shqiptare. Pos karakterit ideologjik, me te cilin pasardhesit e partise se punes qe deshironin te ngrisnin partizane revolucionar, meqe revolucioni i tyre deshtoj me 1991.

Krahas karakterit ideologjik, ishte edhe ai financiar, ku do krijonte dy pale ne pazare, shiti njerit e shiti tjetrit skarpa te ndryshkura Poliçani.

Edhe vrasja e kolonel Krasniqit ne Tirane, do te ngelet nje njolle turpi per historine e shtetit shqiptare, pamvaresisht qe socialistet e kishin pushtetin me Tosin ne ate kohe.

Ollbenia, qe 80 vite me pare lejonte qe permes territorit te saj te kalonte mbreti serbe me ushtrine qe hiç me larg se dy-tre vite me pare 1912 edhe 1913 kishin kryer llahtari krimesh ne Shqiperi, nderkohe po aq vite me pas ne menyre destruktive perçante faktorin politik e ushtarak ne Kosove deri sa te vriteshin mes vete.

Eshte per keqardhje, por rolin dhe sjelljen e Shqiperise e shof si diçka qe e ke te afert, por nuk mund te llogarisesh ne te, sikur qe e kemi ndonje te aferm ne perditshmeri, por qe eshte shkerdhate dhe vetem numer, qe ka barasvleren 0 zero dhe qe nuk e llogarite dot ne te.
Ti pirat more pjese ne luftime kunder serbeve?
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,857
Pikët
113
Qarte, e mora vesh. Ti je njeri i mencur.
se pastaj do pyesje sa kam vrare 🤔 une sikur Hashimi kam qendruar large vatrave te luftes 🤭 ``fumato`` kirurgu i dyte tek reparti i transplantit te zemrave, melçive, veshkave, mushkerive. 🤫😂 por jo tek ajo e verdha, por tek ajo tjetra blu.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,051
Pikët
113
Sigurisht qe farkistatat ishin me profesional. Te profesionalizuar e kalitur ne ushtrine jugosllave me bindje antishqipatre.
Keta nuk ishin te profesionalizuar vetem ne fushen ushtarake por edhe ne organizimin politik te spiunazhit, bojkotimit, zhantazhit, sabotimit etj.... e deri edhe ne vrasje te levizjeve e veprimatarive kombetsre.
Kishin, kan pasur dhe akoma kane pervoje dekadash udbasho-sllave...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,092
Pikët
113
Sigurisht qe farkistatat ishin me profesional. Te profesionalizuar e kalitur ne ushtrine jugosllave me bindje antishqipatre.
Keta nuk ishin te profesionalizuar vetem ne fushen ushtarake por edhe ne organizimin politik te spiunazhit, bojkotimit, zhantazhit, sabotimit etj.... e deri edhe ne vrasje te levizjeve e veprimatarive kombetsre.
Kishin, kan pasur dhe akoma kane pervoje dekadash udbasho-sllave...
(y)

Te gjithe KADETAT apo stundentet qe kualifikohen ne shtetet perkatese,sipas aftesive qe i percaktojne mesuesit apo profesoret e lendes(ushtarake ne fjale)behen AGJENTE te vendit qe i pergatiti.
Qofte ne Beograd apo ish Jugosllavi.
Qofte ne Moske apo Rusi.
Qofte ne UNI te bojsave(se kane shume kta) apo ne Usa.
Qofte ne Athine apo Greqi.
Qofte ne Ankara apo Turqi.
Qofte ne Bon,Münich,Berlin apo ne Gjermani apo KUDO tjeter.
Eshte...A-ja mbi I.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,857
Pikët
113
Po, po qashtu ``fumato`` per pak pati ngelur pa u kryer misionja, se very insposhibile, ama me Minishengenin edhe partine inschalla po e bejme erfolgreich abschliessen 👌🏻😂

hej kapetane kreni do Tirane`dance`

 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,051
Pikët
113
(y)
Te gjithe KADETAT apo stundentet qe kualifikohen ne shtetet perkatese,sipas aftesive qe i percaktojne mesuesit apo profesoret e lendes(ushtarake ne fjale)behen AGJENTE te vendit qe i pergatiti.
Qofte ne Beograd apo ish Jugosllavi.
Qofte ne Moske apo Rusi.
Qofte ne UNI te bojsave(se kane shume kta) apo ne Usa.
Qofte ne Athine apo Greqi.
Qofte ne Ankara apo Turqi.
Qofte ne Bon,Münich,Berlin apo ne Gjermani apo KUDO tjeter.
Eshte...A-ja mbi I.
(y) ..."big like", Beni.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
9,472
Pikët
113
(y)

Te gjithe KADETAT apo stundentet qe kualifikohen ne shtetet perkatese,sipas aftesive qe i percaktojne mesuesit apo profesoret e lendes(ushtarake ne fjale)behen AGJENTE te vendit qe i pergatiti.
Qofte ne Beograd apo ish Jugosllavi.
Qofte ne Moske apo Rusi.
Qofte ne UNI te bojsave(se kane shume kta) apo ne Usa.
Qofte ne Athine apo Greqi.
Qofte ne Ankara apo Turqi.
Qofte ne Bon,Münich,Berlin apo ne Gjermani apo KUDO tjeter.
Eshte...A-ja mbi I.
Si e ka emrin ai gjenerali që u bë dhe ministër ..
Gradën gjeneral ja dhanë kroatët nëse nuk gaboj....

Nëse Jugosllavia nuk ekziston më si mund të qëndrojë teoria më lart ??
Më duket non sens...
Unë e di se ushtarakët shqiptarë fillimisht u rreshtuan krah për krah kroatëve fillimisht
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,092
Pikët
113
Si e ka emrin ai gjenerali që u bë dhe ministër ..
Gradën gjeneral ja dhanë kroatët nëse nuk gaboj....

Nëse Jugosllavia nuk ekziston më si mund të qëndrojë teoria më lart ??
Më duket non sens...
Unë e di se ushtarakët shqiptarë fillimisht u rreshtuan krah për krah kroatëve fillimisht
Quhet...ART USHTARAK dhe kuadrot i ZGJEDHIN.
Ish Jugosllavi kam shkruar.
Oficeret e Turqise te ...ushtarakuar apo edukuar ne USA.
Erdogan e DINTE dhe sa u fuqizua,ata u PASTRUAN.
PA sens.
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
5,099
Pikët
83
Persa me lart, kjo vlen per njerezit pa shtylle kurrizore. Nga ana tjater, çdo rregull ka perjashtim(e).

Po si spjegohet qe ne Tirane, pa qene as jasht vendit, pa bere shkolle jasht vendit, etj "kuadrot" e partajve e te shtetit shkojne e "falen" neper ambasada per qeshtjet madhore apo voglore te vendit e shtetit, dhe pastaj lehin neper foltore e para mediave? Perse ngjet ky vet-rekrutim i yne ne ket menyre kaq te paskrupullt e aspak dinjitoze?

PS: Nga sa me lart, perjashtim ben shtangisti like floriri ... -qesh-
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,278
Pikët
113
Persa me lart, kjo vlen per njerezit pa shtylle kurrizore. Nga ana tjater, çdo rregull ka perjashtim(e).

Po si spjegohet qe ne Tirane, pa qene as jasht vendit, pa bere shkolle jasht vendit, etj "kuadrot" e partajve e te shtetit shkojne e "falen" neper ambasada per qeshtjet madhore apo voglore te vendit e shtetit, dhe pastaj lehin neper foltore e para mediave? Perse ngjet ky vet-rekrutim i yne ne ket menyre kaq te paskrupullt e aspak dinjitoze?

PS: Nga sa me lart, perjashtim ben shtangisti like floriri ... -qesh-
Këta që janë katapultuar në krye të shtetit nuk dihet si kanë mbërritur aty. Me ushtarakët është ndryshe. Postoi përpara disa ditësh Landi një video të shkurtër me një vajzë të re këngëtare nga Vlora e cila ja menderosi atij palaços Çanit kur i tha që i urrej serbët dhe grekët. Mbase asnjëri nuk i kushtoi rëndësi faktit që ajo është vajzë oficeri.
 
Top