• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

FC BAYERN MÜNCHEN

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,979
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Imagjino të fitosh gjithë këto trofe dhe të mos fitosh Ballon d’Or😕😕

6634EB8F-FBDD-4990-BB2C-1E6FF2B3664C.jpeg
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,979
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Bayern dhe Chelsea po monitorojnë Federico Chiesa për verën e ardhshme. Bavarezët do të tentojnë të nënshkruajnë me 24-vjeçarin verën e ardhshme nëse Juventusi humbet Ligën e Kampionëve. FCB tashmë ishte lidhur me anësorin italian verën e kaluar!

FF7BCE58-CFCD-4EAC-9A4B-EB07528E11F0.jpeg
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,979
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Robert Lewandowski shenon me shume ⚽ ne Europe, per te 3'in vit rradhazi:

2019 - 48
2020 - 45
2021 - 69

F4BC2D93-80F9-4035-99D1-011131CD7188.jpeg
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
33,107
Pikët
113
THYU edhe nje rekord.....43 gola ne SEZON.
BOMBERI e kishte 42.
PS....sa te jem une gjalle NUK thyhet mo.
Gjysmen e golave i ka dhurate nga Tomas Myler,..

Gjithsesi,

Ura e messit, do thyej edhe rekordin tjeter, do fitoj te 8, 9, dhe ndosht te 10,..:p
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,351
Pikët
113
Breitner schreibt Hoeneß: Zur Vernunft gekommen.

Paul Breitner blickt zum 70. Geburtstag von Uli Hoeneß erleichtert auf die kürzlich erfolgte Versöhnung mit seinem langjährigen Freund zurück.


Lieber Uli, ich bin froh, dass wir beide zur Vernunft gekommen und aufgewacht sind: Es wäre schlimm gewesen, wenn wir unseren Weg nicht auch jetzt noch zusammen genießen könnten", schrieb Breitner dem Jubilar im "Magazin 51" des FC Bayern.
Breitner (70) und Hoeneß, der am Mittwoch 70 Jahre alt wird, kennen sich seit mehr als 55 Jahren und waren einst "unzertrennbar", wie Breitner meint. Zum Bruch war es 2018 gekommen, nachdem Breitner die Bayern um den damaligen Präsidenten Hoeneß scharf kritisiert hatte.

Breitner begründet dies nun damit, dass ihm Hoeneß und der Klub stets "wichtig waren – und heute noch sind. Ich habe manche Entscheidung kritisiert, weil ich der Einzige war, der sich getraut hat, Dir Kontra zu geben. Ich wollte damit auf Dinge aufmerksam machen, zum Wohl unseres FC Bayern".
Hoeneß habe den FC Bayern "geprägt wie sonst nur Gerd Müller mit seinen Toren", würdigte der Weltmeister von 1974 seinen einstigen Mitspieler und Chef.

das-waren-noch-zeiten-uli.jpg

PS....ne myllet kshu SHKRIMI


Ne u kuptuam menjëherë sepse, pavarësisht nga interesat thelbësisht të ndryshme dhe nganjëherë pikëpamjet e kundërta për vlerat kyçe si.....
vullneti,
përkushtimi dhe...
zelli, ne jemi si binjakë tha Breitner, duke kujtuar kohët e zakonshme të adoleshencës.
Manjeti ynë ishte respekt reciprok sepse ne e dinim se mund të mbështetemi 100 % te njëri-tjetri, në.....
fushë dhe në jetë.

Shoku jot Paul.

FAZITI....pranej @doganieri KA arritur Bayern kete STATUS.

Ne jo shok per qyfyre ose hajgare apo sa dashnore kena pas pasur.

Vielen Dank.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
33,107
Pikët
113
Breitner schreibt Hoeneß: Zur Vernunft gekommen.

Paul Breitner blickt zum 70. Geburtstag von Uli Hoeneß erleichtert auf die kürzlich erfolgte Versöhnung mit seinem langjährigen Freund zurück.


Lieber Uli, ich bin froh, dass wir beide zur Vernunft gekommen und aufgewacht sind: Es wäre schlimm gewesen, wenn wir unseren Weg nicht auch jetzt noch zusammen genießen könnten", schrieb Breitner dem Jubilar im "Magazin 51" des FC Bayern.
Breitner (70) und Hoeneß, der am Mittwoch 70 Jahre alt wird, kennen sich seit mehr als 55 Jahren und waren einst "unzertrennbar", wie Breitner meint. Zum Bruch war es 2018 gekommen, nachdem Breitner die Bayern um den damaligen Präsidenten Hoeneß scharf kritisiert hatte.

Breitner begründet dies nun damit, dass ihm Hoeneß und der Klub stets "wichtig waren – und heute noch sind. Ich habe manche Entscheidung kritisiert, weil ich der Einzige war, der sich getraut hat, Dir Kontra zu geben. Ich wollte damit auf Dinge aufmerksam machen, zum Wohl unseres FC Bayern".
Hoeneß habe den FC Bayern "geprägt wie sonst nur Gerd Müller mit seinen Toren", würdigte der Weltmeister von 1974 seinen einstigen Mitspieler und Chef.

View attachment 127720

PS....ne myllet kshu SHKRIMI


Ne u kuptuam menjëherë sepse, pavarësisht nga interesat thelbësisht të ndryshme dhe nganjëherë pikëpamjet e kundërta për vlerat kyçe si.....
vullneti,
përkushtimi dhe...
zelli, ne jemi si binjakë tha Breitner, duke kujtuar kohët e zakonshme të adoleshencës.
Manjeti ynë ishte respekt reciprok sepse ne e dinim se mund të mbështetemi 100 % te njëri-tjetri, në.....
fushë dhe në jetë.

Shoku jot Paul.

FAZITI....pranej @doganieri KA arritur Bayern kete STATUS.

Ne jo shok per qyfyre ose hajgare apo sa dashnore kena pas pasur.

Vielen Dank.
Nese Bayerni u be Klub i madh Boteror, merita kryesore eshte e Henes,...


‘Darka hallall e ndaloi Riberin të transferohej në Madrid’
7 hours më parë
0


Ish-presidenti i Bajernit, Uli Hënes, ka zbuluar arsyen pse Frenk Riberi nuk u transferua te Real Madrid në 2010, pas akordit që francezi kishte arritur me spanjollët. Sipas Hënes protagonist kryesore ishte e shoqja e tij.
Në një intervistë për Bild në 2016, Riberi, u shpreh se në 2010, Real Madrid dhe Çelsi ofruan 80 milionë për të dhe ai ishte i gatshëm të nënshkruante me klubin spanjoll. Por në momentet e fundit, Riberi nënshkroi një kontratë rinovimi me Bajernin deri në 2015. Pas 12 vitesh, Uli Hënes tregoi gjithçka për sa i përket këtij vendimi nga ana e francezit.
Hënes gjithmonë ka falenderuar gruan e tij Suzi që gjithmonë i ka qëndruar pranë dhe e ka ndihmuar gjithmonë, ashtu si dhe në këtë rast. “Kur aventura e Riberis po vinte drejt fundit në 2010 pasi agjenti i tij kishte arritur marrëveshjen me Realin, ne ftuam për darkë atë dhe të shoqen Uahiba. Suzi (gruaja e Hënes) kishte gatuar ushqim hallall vetëm për të. Ne kaluam një mbrëmje të mrekullueshme dhe rreth mesnatës, Uahiba tha ‘Frenk, ne do të qëndrojmë në Mynih!’ ” u shpreh Hënes.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,351
Pikët
113
Ne fjetem bashke(natyrisht tek e tek) ne nje dhome gjumi,per kalamoj.
Aty FILLOI ne HISTORIA.

PS....jeni DOBET per kshu gjonash.

DANKE.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,979
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Rikthim në shtator 2008, kur Robert Lewandowski bëri debutimin e tij për Poloninë si mbrojtës dhe shënoi 1 gol. 😲

Duke filluar si mbrojtës, tani Robert Lewandowski është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në historinë e kombëtares së Polonisë, me 74 gola. 👏

1B8672E1-64EB-4734-9A77-4E0F7BDB1329.jpeg
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
33,107
Pikët
113
@SystemA ,

Ne vend te Aleksandros dhe Rabiot, fut noj 16 vjeqar te Bayernit,..;)

Bayern Munich, thirrje për ndihmë 16-vjeçarëve që të kompletojë skuadrën
Julian Nagelsmann, trajneri i klubit bavarez, u bëri thirrje të rinjve që të kenë një skuadër të fortë gjatë stërvitjes
06:58 - 07/01/22

Sport

Koha: 2 minuta lexim

A A

0
Bayern Munich, thirrje për ndihmë 16-vjeçarëve që të kompletojë skuadrën

Share on Facebook


GJERMANI – Nëntë lojtarë pozitivë me Covid-19, duke përjashtuar të dëmtuarit, e gjejnë Bayern Munich të gjymtuar dhe të shkatërruar për të rifilluar Bundesligën, të premten kundër Mönchengladbach.

Në këto kushte trajneri Julian Nagelsmann ka thirrur për të plotësuar numrin e nevojshëm lojtarë 16-vjeçarë në skuadrën e tij, duke i lënë drejtuesit e klubit për të negociuar për shtyrjen e ndeshjes. “Detyra ime është të përgatitem sikur ndeshja po zhvillohet,”– thotë Nagelsmann, skuadra e të cilit kryeson me nëntë pikë epërsi ndaj Dortmundit përpara se të përballet me M’Gladbach për javën e 18-ën të Bundesligës.

Të enjten në mesditë, Nagelsmann mund të llogariste vetëm në nëntë lojtarë nga skuadra e parë, përfshirë edhe Joshua Kimmich, i kthyer nga karantina, por që nuk ka luajtur që nga 6 nëntori dhe Niklas Süle, i cili vuan nga dhimbja e shpinës. Për të kompletuar skuadrën, trajneri 34-vjeçar i është drejtuar skuadrës së të rinjve, ku ka veçuar dy lojtarë të moshës vetëm 16 vjeç: sulmuesin Arijon Ibrahimovic (lindur më 11.12.2005) dhe mesfushorin Paul Wanner (23.12.2005).
Nëse njëri prej tyre do të aktivizohet të premten në mbrëmje, ai do të bëhej lojtari më i ri në historinë e Bayernit, që do të luajë në një ndeshje të Bundesligës, duke thyer rekordin për Jamal Musiala, i cili ka debutuar në moshën 17 vjeç e 115 ditë. “Të dy janë shumë të talentuar, – tha Nagelsmann, – Ari është shumë i fortë një me një, Paul është një lojtar shumë i shpejtë dhe mëngjarash. Situata ka edhe anën pozitive, ne po promovojmë talentet e rinj.”

Kapiteni Manuel Neuer (me Covid) do të zëvendësohet nga Sven Ulreich. Vetëm sulmi duket i mrekullueshëm, por dhe pa asnjë ndryshim: Thomas Müller, Robert Lewandowski, Serge Gnabry dhe Jamal Musiala janë në parim në dispozicion.
Mönchengladbach, i 14-ti dhe shumë larg ambicieve të tij në kampionat, është një skuadër që përgjithësisht bën mirë kundër Bayernit. “Unë kam pak shpirt hakmarrjeje, – pranoi Nagelsmann në konferencën për shtyp para ndeshjes, – nuk e kam problem të kem vetëm lojtarë të rinj në pankinë, dua ta fitoj këtë ndeshje”. I pyetur për një shtyrje të mundshme të takimit, trajneri thjesht kujtoi se negociatat me Ligën ishin përgjegjësi e drejtuesve të klubit.

B.T (Dosja.al)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,351
Pikët
113
@SystemA ,

Ne vend te Aleksandros dhe Rabiot, fut noj 16 vjeqar te Bayernit,..;)

Bayern Munich, thirrje për ndihmë 16-vjeçarëve që të kompletojë skuadrën
Julian Nagelsmann, trajneri i klubit bavarez, u bëri thirrje të rinjve që të kenë një skuadër të fortë gjatë stërvitjes
06:58 - 07/01/22

Sport

Koha: 2 minuta lexim

A A

0
Bayern Munich, thirrje për ndihmë 16-vjeçarëve që të kompletojë skuadrën

Share on Facebook


GJERMANI – Nëntë lojtarë pozitivë me Covid-19, duke përjashtuar të dëmtuarit, e gjejnë Bayern Munich të gjymtuar dhe të shkatërruar për të rifilluar Bundesligën, të premten kundër Mönchengladbach.

Në këto kushte trajneri Julian Nagelsmann ka thirrur për të plotësuar numrin e nevojshëm lojtarë 16-vjeçarë në skuadrën e tij, duke i lënë drejtuesit e klubit për të negociuar për shtyrjen e ndeshjes. “Detyra ime është të përgatitem sikur ndeshja po zhvillohet,”– thotë Nagelsmann, skuadra e të cilit kryeson me nëntë pikë epërsi ndaj Dortmundit përpara se të përballet me M’Gladbach për javën e 18-ën të Bundesligës.

Të enjten në mesditë, Nagelsmann mund të llogariste vetëm në nëntë lojtarë nga skuadra e parë, përfshirë edhe Joshua Kimmich, i kthyer nga karantina, por që nuk ka luajtur që nga 6 nëntori dhe Niklas Süle, i cili vuan nga dhimbja e shpinës. Për të kompletuar skuadrën, trajneri 34-vjeçar i është drejtuar skuadrës së të rinjve, ku ka veçuar dy lojtarë të moshës vetëm 16 vjeç: sulmuesin Arijon Ibrahimovic (lindur më 11.12.2005) dhe mesfushorin Paul Wanner (23.12.2005).
Nëse njëri prej tyre do të aktivizohet të premten në mbrëmje, ai do të bëhej lojtari më i ri në historinë e Bayernit, që do të luajë në një ndeshje të Bundesligës, duke thyer rekordin për Jamal Musiala, i cili ka debutuar në moshën 17 vjeç e 115 ditë. “Të dy janë shumë të talentuar, – tha Nagelsmann, – Ari është shumë i fortë një me një, Paul është një lojtar shumë i shpejtë dhe mëngjarash. Situata ka edhe anën pozitive, ne po promovojmë talentet e rinj.”

Kapiteni Manuel Neuer (me Covid) do të zëvendësohet nga Sven Ulreich. Vetëm sulmi duket i mrekullueshëm, por dhe pa asnjë ndryshim: Thomas Müller, Robert Lewandowski, Serge Gnabry dhe Jamal Musiala janë në parim në dispozicion.
Mönchengladbach, i 14-ti dhe shumë larg ambicieve të tij në kampionat, është një skuadër që përgjithësisht bën mirë kundër Bayernit. “Unë kam pak shpirt hakmarrjeje, – pranoi Nagelsmann në konferencën për shtyp para ndeshjes, – nuk e kam problem të kem vetëm lojtarë të rinj në pankinë, dua ta fitoj këtë ndeshje”. I pyetur për një shtyrje të mundshme të takimit, trajneri thjesht kujtoi se negociatat me Ligën ishin përgjegjësi e drejtuesve të klubit.

B.T (Dosja.al)
Juvja nuk ka te rinj,i co per <eksperience> ne serie b,c,d.
Chelsea...7 lojtare nga te rinjte, ne ekipin maxhor.
Gjo e qute...Trainieri dhe?????????????????????????????????
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,979
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Nga Franca - Kingsley Coman do te zgjase kontraten te FC Bayern dhe do te perfitoje me shume se €17m/vit perpara taksave.

0D00BF7A-97CC-4802-8CC8-3C1C94327EDF.jpeg
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,979
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
7 vite më parë u vendos që kapaciteti i Allianz Arena në lojërat kombëtare të rritet në 75,000 vizitorë dhe 70,000 vizitorë në lojërat ndërkombëtare. 🏟

Me këtë, Allianz Arena renditet në vendin 2️⃣ krahasuar me stadiumet e tjera në Gjermani! 🙌

5D3E454B-EFEC-44D9-9B98-3E7394F531BA.jpeg
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
7,979
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
LEWANDOWSKI merr trofeun e merituar👏

Shpallet lojtari më i mirë i FIFA-s për meshkuj për vitin 2021 🏆

60118915-952A-4252-BEDA-7E97CFF2F063.jpeg
 
Top