• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,047
Pikët
63
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Piramidat jane duke u drejtuar drejt nje konstolacioni yjesh specifike - nuk me kujtohet emri por me duket se eshte Syrius -. Nderko qe majat e piramides kane qene te veshura me arr - qe ne vetvete eshte konduktori me perfekt- Egjipti ka implikacione qofte biblike , edhe behet fjala per Egjiptin e lashte. Egyptologja eshte e vetmja e llojt te saj, ne sensin qe nuk keni grekologi p.sh

Po kujtoj qe Izraelitet ishin te rroberuar nga Faraonet , edhe ishin pikerisht 'zoterat' e tyre te cilet lejuan magjistaret e tyre te kthenin ata 7 kopshta ne 7 gjarper.
P.S Nuk ka nevoje te kerkoni ne yje per 'ufo' .... mqs i keni edhe poshte kembeve tuaj. Gjithmone ketu kane qene , qe ne genesis. Edhe ne siperfaqe do ti keni prape sipas book of revelation te bibles ... dicka qe do shtjellohet pak me imtesisht ne nje koment specifik.

Por esenca eshte kjo :
Këto hieroglifat në të cilat paraqiten fluturake të çuditshme nuk kanë
të bëjnë me jashtëtokësorë.
Ka të bëjë me atë që në Bibël thuhet (diku) që "zotërat ishin në mesin e njerëzve".

Këta "zotëra" në fakt janë Mjeshtër të Urtësisë e që
në terminologjinë biblike quhen Mbretëria Hyjnore.

Falë këtyrë Mjeshtërve apo kësaj Mbretërie ka pasur teknologji të avancuara sa që shkenca e sotme mund të ëndërrojë.
Kjo nuk d.t.th. se edhe vet njerëzimi ka qenë i avancuar krahas me atë të sotit.
Pos këtyre fluturakeve në këtë teknologji bën pjesë
edhe ndërtimi i Piramidave.
Sepse Egjipti ka qenë koloni e Atlantidës.
Sepse, ja që harrova ta përmendi që kjo ka të bëjë me kohën e civilizimit atlantidas,
ku pjesa më e madhe e tij është përmbysur para 100.000 vitesh...


*
 

karrotreci

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,811
Pikët
113
Per tu habit! Do isha kurioz te takoja nje alien! Ta pyesja njehere si i ka pas nga shpia :p
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,047
Pikët
63
Vendndodhja
ANTAHKARANA
:d:d si kto te Zhabarit une i kam pa ne Tirane po nuk me besoi njeri o pirat

Unë, p.sh. të besoj, ama në heshtje. Ashtu siç besojnë dhe shumë të tjerë, gjithashtu në heshtje. :D

Është temë e nxehtë kjo. Kështuqë njerëzit ose kanë frikë të tepruar nga ky "fenomen" ose kanë turp të shprehen haptas, sepse do të quheshin budallenjë.

Një gjë me rëndësi është se rreth kësaj çështjeje fliten me tonelata gënjeshtra. Paramendo sa e sa përrallat janë inçizuar në trajtë filmash artistik, kryesisht amerikanë. Poashtu ka me qinda e qinda materiale dokumentarësh.

Është, ta zëmë, një emision amerikan me titul "Ancient Alliens". Në atë dokumentar shfaqen përralla të atilla që as në filmat artistik (ku mund të thuash çfarë të dëshirosh e që në filmat dokumentarë duhet të ishte e kundërta.

Ky çuni me nofkën Marsel është 100% i ndikuar nga këto përralla. kështuqë dhe beson në mënyrë krejtësisht të gabuar rreth këtij fenomeni.

Shkencëtarëve të sotëm nuk iu levërdisë ta tregojnë të vërtetën edhe po deshën. Si do të kishte guxim ndonjë shkencëtar të thoshte të vërtetën, ta zëmë, se të gjithë planetet janë të banuar?! Po ta thonin këtë, ata do të mbeteshin të papunë, pos shumë arsyeve, për arsyen se do të binin në ujë projekte të mëdha që janë duke u përgatitur nga amerikanët për pushtimin e gjithësisë!!!!


*

 

Marsel

Anëtar
Anëtar
May 14, 2017
Postime
62
Pikët
8
Bibla edhe jo Marseli : The beast shall come from the sea & earthShkencëtarëve të sotëm nuk iu levërdisë ta tregojnë të vërtetën edhe po deshën. Si do të kishte guxim ndonjë shkencëtar të thoshte të vërtetën, ta zëmë, se të gjithë planetet janë të banuar?! Po ta thonin këtë, ata do të mbeteshin të papunë, pos shumë arsyeve, për arsyen se do të binin në ujë projekte të mëdha që janë duke u përgatitur nga amerikanët për pushtimin e gjithësisë!!!!


*

Ti me akuzon mua per nje gote vere , nderko qe je dehur ne tonelata me ate 'te gjitha planetet te banuara'. Jo se je gabim per se , por mos tento te behesh perkufizimi / pekthyesi im ....

Me lejo te sqaroj : Nuk thashe qe egjiptianet ishin teknologjikisht te avancuar, por qe ka shumefish me shume rreth egjiptologjise qe qellimisht fshihet nga publiku i gjere. Nqs duhet te fokusohet dikush diku eshte te faraonet si edhe te tiparet a tyre ( elongated skulls p.sh) ...

--------------------------------------------------------------------------

Keni senatore , gjeneral , major , president edhe njerez qe kane pasur butonin e armeve nukleare , qe e thone haptazi , qarte edhe pa asnje ekuivok : Fenomeni U.F.O eshte i vertet , alienet jane te vertet.

Kjo shkon shume pertej disa dokumentareve qe mund te kesh pare ti , por ato nuk jane te vetmet qe kame pare une , edhe sigurisht nuk jane udhezuesi im

-----------------------------------------------------------------------------

Udhezusi im eshte bibla , edhe bibla thote

The beast shall come from the sea and the ground , and power will be given to it by the dragon
 
Last edited:

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,507
Pikët
113
:d:d si kto te Zhabarit une i kam pa ne Tirane po nuk me besoi njeri o pirat
une kam pare keshtu gjendje ne qielle, qe paraqitej ne forma te ndryshme per ca sekonda dhe u zhduken, por meqe me dukej sikur enderr edhe pse ishte pasdite, nuk i pata thene askujt, sepse nuk do e besonin. Ndersa pas gjithe atyre viteve me duket sikur enderr. Ne anen tjeter mendoj qe enderren nuk besoj qe e mban njeriu ne mendje mbi 20 vite.

Ta kisha ditur qe jane UFo ? Egjipti me i thirre e me ju thene; me qoni ne Egjipt se nuk kam qene ndonjehere. :D te kenoqmi me faraonkafifironkat Cleopatra ``fumato``
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,084
Pikët
113
une kam pare keshtu gjendje ne qielle, qe paraqitej ne forma te ndryshme per ca sekonda dhe u zhduken, por meqe me dukej sikur enderr edhe pse ishte pasdite, nuk i pata thene askujt, sepse nuk do e besonin. Ndersa pas gjithe atyre viteve me duket sikur enderr. Ne anen tjeter mendoj qe enderren nuk besoj qe e mban njeriu ne mendje mbi 20 vite.

Ta kisha ditur qe jane UFo ? Egjipti me i thirre e me ju thene; me qoni ne Egjipt se nuk kam qene ndonjehere. :D te kenoqmi me faraonkafifironkat Cleopatra ``fumato``
nje udhetim ne kohe e desha dhe une por jo per te taku kleopatren :d:d
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,653
Pikët
113
Vetem shkenca nuk spekullon kurre.

Alternativat spekullojne

Astronomia apo astrologjia dhe ufologjia?

Kimia apo alkimia?
Shkenca eshte spekulluesja me e madhe.

Ne qofte se une jam perbri teje por ti nuk me sheh sepse n'a ndan nje mur atehere distanca midis teje dhe meje eshte shume, shume e vogel. Ti mund te me shohesh vetem nese une vendos te projektoj vetveten ne qiell.

Shkenca sigurisht do te te ndihmoje te matesh distancen dhe kohen qe te duhet te mberrish tek une "ne qiell".

Ajo qe ti ben eshte spekullim. Sepse realiteti eshte ndryshe.


Adea
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,653
Pikët
113
Mosha e universit, afersisht 13,772 miliard vjet, gabimi mund te jete deri ne 59 milione vjet. Thene kjo s'mund ta dime kurre me sekonda moshen e sakte. Mosha eshte llogaritur duke matur distancat dhe shpejtesite radiale te fluturimit te galaktikave te tjera.
Si maten distancat nga shkenca?

Nqs Henes i dergohet nje sinjal me rreze laser, koha qe do t'i duhej sinjalit per t'u rikthyer ne Toke do te ndihmonte shkencetaret per te matur distancen qe e ndan Henen nga Toka.

Mosha e saj, megjithate, nuk llogaritet duke matur distancen.

Qe nje shtrese e trashe akullnajore te vishte token per kete do te duheshin miljona vjete. Mosha gjeologjike dhe mosha akullnajore jane llogaritur duke studjuar shtresat e akumulimit te tyre. Kjo eshte llogjike kur flasim per nje proces te natyrshem pa nderhyrje apo katalizator.

You can not knock out the Pope of Rome, edhe pse ai ndoshta nuk eshte ne gjendje te argumentoje se Zoti e krijoi Token per 6 dite. Ne qofte se me pare do te ishte e pamundur te ngrije nje shishe me uje per disa sekonda, tani eshte me se mundur.


Nqs une te tregoj nje cope akulli a do te ishe ti ne gjendje te llogarisje kohen qe me mori per t'a "prodhuar" dhe si rezultat edhe moshen e tij?

Mosha nuk eshte tjeter gje vecse koha qe te duhet per te krijuar dicka.


Adea
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
8,998
Pikët
113
Edhe.... si përfundim sa ufo keni parë jaram tanja ?
 
Top