• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Filozofët ndaj fesë

Darli

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 22, 2019
Postime
37
Pikët
0
Feja ishte kafeja cudiberese e llafazaneve qe ndersa donin ta linin dhe te llafazonin dike tjeter nuk e lane qe nuk e lane dot
 

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,777
Pikët
113
Feja infekton natyren tone me te thelle, duke na kerkuar te dashurojme nje tiran imagjinar me shume se te afermit tane.

© Une
 

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,777
Pikët
113
Mos u ngaterro kot.
Nuk kam asnje detyrim te respektoj fene tende, madje e perbuz ate. Respektoj vetem te drejten tende per te besuar.
 

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,777
Pikët
113
Ky postim u drejtohet fetareve ne pergjithesi( jo vetem atyre te ndonje feje te caktuar).

Per cdo gje qe shkon drejte dhe mire ne jeten tuaj, ne vend se te falenderoni bythen tuaj te zgjuar, falenderoni zotin.
Ok, nenvleresoni veten dhe falenderoni ate.
Do tju sugjeroja ta fillonit keshtu. Per cdo gje qe shkon keq ne jeten tuaj, filloni gjithashtu te fajesoni ate dhe jo veten tuaj :ROFLMAO:
Pse per cdo sukses tuajin meritat i merr zoti, kurse per deshtimet deshtaku jeni ju:ROFLMAO:

Bejini ca pyetje llogjike vetes dreqi e mori😋
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,352
Pikët
113
Po lista e te lociturve ka dal apo akoma? 😅

Erdha për të hedhur zjarr në tokë.
Sa i lumtur do të isha nëse do të digjej.
A mendoni se erdha për të sjellë paqen në tokë?
Jo, po ja u them..... jo paqe, por ndarje.
Sepse tani e tutje do të jetë kështu.
Nëse pesë njerëz jetojnë në të njëjtën shtëpi, do të ketë mosmarrëveshje.....
tre do të qëndrojnë kundër dyve dhe dy përball treve,
djali kundër babait,
nëna kundër vajzës.

jesus.detail.jpeg

Burimi.....Bibla.
Gjoni - 15. 6

FAZITI......rrufjani,na paska fut ne sherr :p
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
18,647
Pikët
113
Erdha për të hedhur zjarr në tokë.
Sa i lumtur do të isha nëse do të digjej.
A mendoni se erdha për të sjellë paqen në tokë?
Jo, po ja u them..... jo paqe, por ndarje.
Sepse tani e tutje do të jetë kështu.
Nëse pesë njerëz jetojnë në të njëjtën shtëpi, do të ketë mosmarrëveshje.....
tre do të qëndrojnë kundër dyve dhe dy përball treve,
djali kundër babait,
nëna kundër vajzës.

View attachment 126518

Burimi.....Bibla.
Gjoni - 15. 6

FAZITI......rrufjani,na paska fut ne sherr :p
Sa bukur qe e kupto Biblen ti 😁, po e ka fjalen mbas ardhjes se dyte e pra, ringjalljes 😍 do vij icik nervoz se kur erdhi paqesor e varet m'gozhd ju monstuoza :alien:
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,352
Pikët
113
Sa bukur qe e kupto Biblen ti 😁, po e ka fjalen mbas ardhjes se dyte e pra, ringjalljes 😍 do vij icik nervoz se kur erdhi paqesor e varet m'gozhd ju monstuoza :alien:
Mir atehere ti referohemi diqka qeter....

Si duket djalli?


Lilitu...... femra me krahë që fluturonin gjatë natës, duke.....
joshur burrat dhe duke.....
sulmuar gratë shtatzëna dhe.....
foshnjat.

Kto ne te kaluaren.

Si mund ti vresh apo ti dallosh...

_schöne-junge-teufel-frau_08200577_high.jpg

Ose me QARTE...

frecher-spruch-wenn-frauen-sich-unterhalten-sitzt-der-teufel-in-der-ecke-und-lernt-damit-in-de...jpg

Pastaj Davidi ngushelloi Bath-Sheben.

@Ragnar

Hiqju k`TYNE.

AGRE.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
18,647
Pikët
113
Mir atehere ti referohemi diqka qeter....

Si duket djalli?


Lilitu...... femra me krahë që fluturonin gjatë natës, duke.....
joshur burrat dhe duke.....
sulmuar gratë shtatzëna dhe.....
foshnjat.

Kto ne te kaluaren.

Si mund ti vresh apo ti dallosh...

View attachment 127687

Ose me QARTE...

View attachment 127688

Pastaj Davidi ngushelloi Bath-Sheben.

@Ragnar

Hiqju k`TYNE.

AGRE.
Ja te ta shpjegoj icik shkurt ne besoj se do i pershtatem ene nivelit per ta bere sa me te thjeshte kuptimin meqe ke shume kuriozitet.
Thuhet se ka 3 lloje krijesash shpirterore.
1. engjejt
2. demonet
3. njerezit
E nese e marrim holl holl ne jemi me te privilegjuarit, qe do te thote se te dyja krijesat e para jane ne sherbimin tone, pra kaq shume na do Zoti.
Engjejt percjellin mesazhin e Zotit dhe deshiren e tij, ne funksion kete deshire apo vendim e vejne demonet te cilet ndahen ne te mire e te keqinj sipas energjive qe kane gjithesecili, ose ne vija me te holla do te thuhej se nese vijne nga filan yll, kane filan energji etj etj. Sic e kuptove vendbanimet e tyre jane yjet, gjithashtu edhe energjite e secilit ndahen sipas ketyre yjeve etj.
Ne momentin kur nje krijese njerezore vjen ne kete bote, ato rreshtohen nga te gjitha keto yje dhe e rrethojne njeriun nga e majta dhe nga e djathta e tij, vetem nje pjese nuk e pushtojne dot, dhe eshte ne qender te trurit, ku thuhet se ulet Zoti aty. Njeriut i eshte lene nje zgjedhje e lire, e pa ndikuar nga asgje dhe askush. Nese njeriu zgjedh qe te anoje nga negativja, atehere ashtu behet dhe energjia e demoneve negativ fillon dhe dominon. Ne kete moment Zoti e le dhe largohet nga mendimet e ketij njeriu, e per rrjedhoje as ajo pjesa qendrore e trurit nuk eshte me nje vend i shenjte. Pra keto qe ti fantazon me lili e me leta a ku di une se ca ju shpik truri juve, eshte thjesht nje zgjedhje e gjithsekujt. 😁
Demonet jane ketu vetem per te na sherbyer, jane te perulur para nesh edhe pse me shume fuqi superiore, ne jemi ato qe i afrojme apo i largojme me zgjedhjet tone ne varesi te energjise qe na pelqen. Kaq ene mos me caj shum koken se kam ene inat kur s'merrni vesh doni ne me bo si te qut. zorret tha
 
Top