• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gëzuar Pashkët

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 29, 2010
Postime
8,719
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
INFO

Ju flet Alketa Spahiu nga karantina, e diplomuar (ende e pa nostrifikuar ?) ne Shkenca Politike e Komunikim Nderkulturor (gjithashtu zyrtarisht e diskriminuar):
Miqte e mi (myslimane e katolike), nuk thuhet festa e "Pashkeve" por festa e Pashkes. Ne gjuhen italiane, eshte Pasqua (njejes) e jo Pasque (shumes). Edhe doktrina fetare, e njeh si Pashke- ringjallje (rilindje simbolike) te Jezusit. Domethene vetem nje te tille.
E njejta gje edhe per Krishtlindje. Jo "Krishtlindjet" ( jo shumes sepse doktrika fetare e njeh nje te tille) por Krishtlindja/e.
Per shumicen, mund te jete informacion i panevojshem, po tash secili pasionet e veta. Edhe une gjithe diten po ua shoh pitalkat e simitet ee send nuk po thom.

Burimi FB Alketa Spahiu
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
INFO

Per shumicen, mund te jete informacion i panevojshem, po tash secili pasionet e veta. Edhe une gjithe diten po ua shoh pitalkat e simitet ee send nuk po thom.

Ushqimi lahet perpara se te haet!

Breket lahen perpara se te vishen.

Mekati duhet lare perpara se te falet!

El
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,857
Pikët
113
Homenajear a quienes participaron de esas acciones, sus dirigentes auténticos y el pueblo en general, es reconocer no solo su gran valor histórico y su ejemplar disposición para la unidad y el combate.

Asimismo, una vez más, rescatamos con honor y respeto la labor desarrollada por el querido y recordado Obispo Monseñor J. D. N y diversos militantes que compartían su fe religiosa.

Chocon1.jpeg

RIP....PADRE se ke qen NJERI i MIRE,
dhe pate FAT qe tu mbyllen syte ne qetesi.
Perse?
SEPSE....do te tjere aPO noi i tjetri ja PLASEN...KRYET me...SNAJPER.
Studenti kishte mesuar ne shkolle te veqante per te....drejtat e njeriut dhe demokraci.
Ti gezojne PADRE...pasardhesit e TU,n.q-se ke lone.
 
Top