• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjuhësi: Fjala e ditës

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,985
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Nuk jam kunder dialogut as kunder kongresit te standartes...por..ham kunder ketyre dukurive te kohes se fundit...flasin shpejta si zhabat dhe shpikin fjale te reja sipas sejfit...
 

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,985
Pikët
113
Vendndodhja
France.
A thuhet :
" MË 18 DHJETOR DO TE DALIM NE RRUGË...
apo:
" NË 18 DHJETOR ...."...?!!!

20211123_175858.jpg

...standarte...pirolla t koft...na keni perzie krejt gluhen...veç qysh t thoni ju...!
 

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,985
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Po...tjeter eshte " në muajin nentor" ...në nentor...mirepo kur caktohet data 18...thuhet "me 18...me 30 dhjetor...e jo në 30 dhjetor...as në 18 nentor...perpos nese eshte ndonje firm..
....psh ..
..." në 18 nentor-in" fabriken e duhanit neser fillon greva ...
" në 8 mars" arsimtaret neser protestojne per rritje te pagave...
...Më 28 Nentor, diten e festes kombetare nuk do punohet ne asnje shjoll...
Me 31 dhjetor...pritet viti Ri..!

Në vitin 1444...vjeshtë, 18 nentor...

Logjika në luftë ndaj jologjikes...
 
Last edited:

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,985
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Me daten 24 nandor...... Ne daten 24 nentor.... te dyjat jan ne rregull : e para gegnisht, e dyta toskerisht.
Me dujet se shqipja e ketyre 30 viteve te fundit... nuk ka as krye as bisht...!
" vendimarrja"...krysija...partija...
Ne prapaskenen e tv-és "Opinion" aty lartë lexojmi dy versionet:
1. Çdare do të ndodhë në 11 dhjetor...
2. Çfare do të ndodh me 11 dhjetor...

Screenshot_20211125-211819_Photo Editor.jpg
 

Prishtinasi

V.I.P
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
3,607
Pikët
113
Me dujet se shqipja e ketyre 30 viteve te fundit... nuk ka as krye as bisht...!
" vendimarrja"...krysija...partija...
Ne prapaskenen e tv-és "Opinion" aty lartë lexojmi dy versionet:
1. Çdare do të ndodhë në 11 dhjetor...
2. Çfare do të ndodh me 11 dhjetor...

View attachment 122127
Kreks,
standardi e ka per baze tosknishten. Prandej simbas standardit thuhet, cfare do te ndodh ne xy dhjetor ?
Poashtu, askush s`na e ndalon me thane: cka do te ndodh me xy dhetor ?
 
Top