• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ilahi te bukura!

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
2,542
Pikët
113
Përgjigje e: Ilahi te bukura!

Si mund ta pershkruaj me fjale kete vije melodike e gjetur pikerisht per zerin e ketij kengetari?
Si t'ia bej matjen ndjesise qe jep kjo marredhenie e zerit dhe e rruges melodike qe sapo degjova ?
Per nga sekondat, ka vlere te paket, per nga ndjesia ka vlere te pa mate...duke i kthyer ato sekonda ne vite e shekuj, duke bere zgjerimin e tyre, zgjerim ky, i cili ndalon si i tille vetem nga pafuqia jone per ta perballuar.
Pak...fare pak gjera duhen qe te cojne tek marredhenia e njeriut me te verteten.
Koncepti i se vertetes, me se shumti tek ne njerzit e sotem nuk ka kuptim pa qene konkretia, por harrojme se thelbi apo epiqendra e ketij koncepti eshte pikerisht ndjesia, eshte ajo qe edhe konkreten e vesh me ate qe ne e quajme ''te vertete''.
Arti i vertete i perket qiellit, por gjurme te artit te vertete cfaqen shpesh ne toke dhe nje nga keto gjurme une i pashe tek kjo melodi dhe tek ky kengetar qe perfat fjalet e tij i pata dhe te perkthyera.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
10,856
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Ilahi te bukura!

 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,138
Pikët
113
Përgjigje e: Ilahi te bukura!

Kete e kam pas ndegjuar para shume vitesh.

 

*ARiel*

Tip i qetë
Anëtar
Apr 12, 2013
Postime
9,374
Pikët
113
Vendndodhja
Planet earth
Përgjigje e: Ilahi te bukura!

Nuk eshte ilahi, po meqe eshte me motive fetare po e vendos ketu :)

 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
43,148
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Ilahi te bukura!

Pershendetje bashkeforumse e bashkforumsa te ketij besimi e per shum vite kete feste.
Edhe sepse nuk jam i perfaqsuar ne kete besim fetar, per tu bere bashke ne keto dit festash e gezimesh e dua te merr pjese ne te e tju pershendes me nje prekje te nje njeriu qe diku neper miq ia kam degjuar zerin e me tepre fjalet qe thot....
Shqip dhe kjarte.....

 
Top