• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Imami arab në Gjermani urren flamurin shqiptar

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,686
Pikët
113
“Hidhni në kosh flamurin shqiptar”, Ylli Gurra reagon ndaj deklaratës së imamit arab: Ka lajthitur. Shqiptarët dhe kosovarët ta padisin

Abu Rumaisa, një imam arab që shërben në Gjermani u ka bërë thirrje shqiptarëve që të hedhin në kosh flamurin kombëtar.

Për deklaratën e tij se shqiponja me 2 koka dhe 26 krahë që pretendon se është kundër islamit, imami Ylli Gurra ka folur në emisionin “Shqipëria Live” duke thënë:

“Më e pakta fjalë që mund t’i shkojë këtij personi është ‘lajthitje e mirëfilltë’. Është përçarje kryesisht në Gjermani ku ka shqiptarë qoftë të trojeve tona dhe Shqipëria. Nga pikëpamja ligjore, institucionet dhe besimtarët shqiptarë e kosovarë duhet të bëjnë kallëzim penal apo ta padisin. Duke filluar nga sot, duhet të reagojnë. Xhamitë në Evropë kanë një bord drejtues”.
_______________
-----------
Besimtaret kosovare jo. Vellau yt, Abu Rumaisa ka kerkue me hedh n'kosh t'plehrave flamurin tand e jo flamurin e pandryshueshem te Republikes se pavarur e sovrane te Kosoves.

flami.jpg
Flamuri shenjte i Republikes fuqishme te Kosoves

Padite nese ke koq... mor hoxhe efendi e mos i permend kosovaret : Kosova nuk asht vend islamik siç asht shqipnia jote, anetare me te drejat te plota e Konferences islamike.
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
16,532
Pikët
113
“Hidhni në kosh flamurin shqiptar”, Ylli Gurra reagon ndaj deklaratës së imamit arab: Ka lajthitur. Shqiptarët dhe kosovarët ta padisin

Abu Rumaisa, një imam arab që shërben në Gjermani u ka bërë thirrje shqiptarëve që të hedhin në kosh flamurin kombëtar.

Për deklaratën e tij se shqiponja me 2 koka dhe 26 krahë që pretendon se është kundër islamit, imami Ylli Gurra ka folur në emisionin “Shqipëria Live” duke thënë:

“Më e pakta fjalë që mund t’i shkojë këtij personi është ‘lajthitje e mirëfilltë’. Është përçarje kryesisht në Gjermani ku ka shqiptarë qoftë të trojeve tona dhe Shqipëria. Nga pikëpamja ligjore, institucionet dhe besimtarët shqiptarë e kosovarë duhet të bëjnë kallëzim penal apo ta padisin. Duke filluar nga sot, duhet të reagojnë. Xhamitë në Evropë kanë një bord drejtues”.
_______________
-----------
Besimtaret kosovare jo. Vellau yt, Abu Rumaisa ka kerkue me hedh n'kosh t'plehrave flamurin tand e jo flamurin e pandryshueshem te Republikes se pavarur e sovrane te Kosoves.

View attachment 110611
Flamuri shenjte i Republikes fuqishme te Kosoves

Padite nese ke koq... mor hoxhe efendi e mos i permend kosovaret : Kosova nuk asht vend islamik siç asht shqipnia jote, anetare me te drejat te plota e Konferences islamike.
-qesh--qesh--qesh-
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
4,521
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
“Hidhni në kosh flamurin shqiptar”, Ylli Gurra reagon ndaj deklaratës së imamit arab: Ka lajthitur. Shqiptarët dhe kosovarët ta padisin

Abu Rumaisa, një imam arab që shërben në Gjermani u ka bërë thirrje shqiptarëve që të hedhin në kosh flamurin kombëtar.

Për deklaratën e tij se shqiponja me 2 koka dhe 26 krahë që pretendon se është kundër islamit, imami Ylli Gurra ka folur në emisionin “Shqipëria Live” duke thënë:

“Më e pakta fjalë që mund t’i shkojë këtij personi është ‘lajthitje e mirëfilltë’. Është përçarje kryesisht në Gjermani ku ka shqiptarë qoftë të trojeve tona dhe Shqipëria. Nga pikëpamja ligjore, institucionet dhe besimtarët shqiptarë e kosovarë duhet të bëjnë kallëzim penal apo ta padisin. Duke filluar nga sot, duhet të reagojnë. Xhamitë në Evropë kanë një bord drejtues”.
_______________
-----------
Besimtaret kosovare jo. Vellau yt, Abu Rumaisa ka kerkue me hedh n'kosh t'plehrave flamurin tand e jo flamurin e pandryshueshem te Republikes se pavarur e sovrane te Kosoves.

View attachment 110611
Flamuri shenjte i Republikes fuqishme te Kosoves

Padite nese ke koq... mor hoxhe efendi e mos i permend kosovaret : Kosova nuk asht vend islamik siç asht shqipnia jote, anetare me te drejat te plota e Konferences islamike.
A te pjerdhsha trute te pjerdhsha....Ai flamur perfaqson te gjithe shqiptaret.
Mos shkruaj e mos fol me SHQIP.....dhe gjeni ndonje gjuhe tjeter qe ju perfaqson.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,792
Pikët
113
Te ik ai ledio i Xhirmonise ti beje Anzeige qe i ka bere flamurin viel balajdiga plus i ka thene im Abfallkorb werfen 😁
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,297
Pikët
113
Një imam i quajtur Abu Rumaisa, i cili shërben në xhaminë Braunschweig, në Gjermani gjatë një ligjerate e të tij iu ka bër thirrje shqiptarëve qe e frekuntojnë këtë xhami që flamurin shqiptar ta ‘hedhin në koshin e plehrave’, shkruan FM Images.

Një person e kishte pyetur se a mund ta mbajë një aksesor me flamurin shqiptar që ia kishte dhuruar një shqiptar.

“Hidhe në bërllog”, u përgjigj menjëher imami Abu Rumaisa duke shtuar se ky flamur përfaqeson qafiratë dhe jo myslimanet dhe është kundër islamit


Imami i xhamisë së qytetit gjerman vazhdon duke gënjyer se shqiptarët e kohës së Skënderbeut kanë vrarë fëmijë dhe gra mysliman.

Shqiptarët në diasporë të cilët ndjekin këta imam anti shqiptar janë në rrezik të shpërlarjes së trurit me ideologji fashiste islamike kundër vetë kombit të tyre shqiptar.

Mjesi.

E ka demantuar.....abdelilah BELAtouani
alias QYRRSI.

PS...sikur permendi...uqk-ne,me duket.
Kush do na i perktheje ju lutna sume???????????????
FAZITI....kur lexo ca PISANJOSER aty poshtna.
Qe mos te harroj....ku ka studiuar ky dhe.....
Efsthathios Tsiounis,
Eyad Hadrous,
Hassan Dabbagh e SUME....QELBSA te tjere.

A dini gjo ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Allahu e di ma se majre.....do pergjigjeni JUVE = INJORANTER.
 
Top