• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Klubi Ateisteve.

Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
10,414
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

kete nuk e vura ne dyshim :) por ashtu sic e ka shkruar murik duket sikur po thote qe ateisti edhe pse nuk beson ne zot duhet medoemos te besoje ne dicka. mundet por jo domosdoshmerisht :)
Ateisti beson ne ateizem. :) Ti e quan veten ateiste? :)
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
14,843
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Ateisti beson ne ateizem. :) Ti e quan veten ateiste? :)
c'eshte ateizmi?

une nuk besoj ne ekzistencen e zotit si qenie e plotfuqishme qe komandon mbi gjithcka, ashtu sikurse nuk besoj ne ekzistencen e elefanteve fluturues ne kete moment ne toke p.sh. c'me duhet pastaj :)
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
10,414
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

c'eshte ateizmi?

une nuk besoj ne ekzistencen e zotit si qenie e plotfuqishme qe komandon mbi gjithcka, ashtu sikurse nuk besoj ne ekzistencen e elefanteve fluturues ne kete moment ne toke p.sh. c'me duhet pastaj :)
:)

Po ne elefante brenda gjarperinjsh beson? :)
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
3,828
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Ktu i bi me qene " seks, droge & rock'n roll " ?
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,912
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

dmth. sipas menjes tate Enveri e shpiku ateizmin?

hajde çun hajde se na knoqe``serenat````serenat``
nuk jam fetar, dhe nuk e percaktoj veten as si ateist.Ndaj po ju pyes juve ateisteve.Por me sa po shoh nuk e di njeri te me jape pergjigje
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,397
Pikët
63
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Po mire, qe ateisti nuk beson ne Zot kjo kuptohet nga vete fjala ateist.Por ne c'fare beson ateisti? Ca do te thote te jesh ateist? Ateist sepse i beri sistemi i Enver Hoxhes(edhe Hoxhe edhe ateist), apo?
Ateisti beson ne ate se gjithsia nuk eshte veper e krijuesit intelegjent(kreacionizmit) dmth nuk besoj se zoti ka krijuar boten per gjasht dite dhe diten e shtat ka pushuar.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,861
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

nuk jam fetar, dhe nuk e percaktoj veten as si ateist.Ndaj po ju pyes juve ateisteve.Por me sa po shoh nuk e di njeri te me jape pergjigje
https://www.youtube.com/watch?v=-OdpIyEz6wk

Shkputen guret nga mali dhe nje nder me te medhenjet ndalon ne pragun e shtepise sikur ti kishte thane Allahu Stop deri ketu e ke finishin ... Subhanallah !

Prandaj si ateist EKSTREMIST.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,861
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Trimat i kane zhveshur,i ka zene gjumi,dhe asnje prej tyre nuk ka mundur te perdor duart e tij.
7-Nga ti,pikerisht nga ti duhet te kene frike...dhe kush mund te rezistoje para teje kur ti zemerohesh.

635.
psalmi 76.

Shkerdhate
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,861
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Sa here e shikoj...QESH
https://www.youtube.com/watch?v=r3UANEflcX0

Une do i bisha ....sa te me hate....KRAHU.:d
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,393
Pikët
0
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

shajfe...shajfe, heretiket paskan ene grupin e vete. Nuk ju rri bitha rahat, doni me u krujt ene me Zotin!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,861
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Shimei mallkon dhe fyen Davidin.

5-Kur mbreti david arriti ne Bahurim,qe andej doli nje <njeri>,qe ishte i fisit te shtepise se Samulit qe quhej Shimei dhe ishte i biri i....Gerit.

Faqja 361 ..2 samuelit 15,16-te.
pika e peste.

SHENIMI IM: dhe ne SHKERDHATA BENI nuk beson.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,861
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Kapitulli 17-te.
Krishti nuk me dergoj te pagezoj....por te PREDIKOJ ungjillin.
21-Perendise i PELQEU te shpetoje ATA,qe besojne nepermjet MARREZISE se predikimit.
faqja 191
 

Elsa

Anëtar i ri
Anëtar
May 9, 2018
Postime
68
Pikët
0
Vendndodhja
angli
Un nuk besoj se ka ndonje ndryshim midis nje ateisti dhe nje besimtari njeri beson se ka zot e tjetri beson se nuk ka. pra qe te dy besojn ne dicka dhe kjo i ben ata te krijon besime te cilat jan arsyeja pse te dyja palet nuk mund te bejn perpara. love elsa
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
29,107
Pikët
113
Përgjigje e: Re: Klubi Ateisteve.

un nuk besoj se ka ndonje ndryshim midis nje ateisti dhe nje besimtari njeri beson se ka zot e tjetri beson se nuk ka. Pra qe te dy besojn ne dicka dhe kjo i ben ata te krijon besime te cilat jan arsyeja pse te dyja palet nuk mund te bejn perpara. Love elsa
i love you to Elsa-mendon-
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,861
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Çka dmth Devocioni?

Ndjenja e besimit të pakufishëm te dogma e një feje a te një kult dhe përulja e thellë ndaj tyre. Lutej me devocion.


PS....BENI....EKSTREM ATEIST.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Devocion eshte dedikimi komplet i kohes dhe energjise tende ne zbatim te nje amaneti te dhene.

Perulja eshte respektimi i nje feje tjeter sikur te ishte e jotja.

Ateist do te thote ATI i EST. Babai i Lindjes.


Moisiu hapi detin, shume kohe pasi une ndava token. Japonia dhe Kanadaja ishin te pandara.


Dea
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,861
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Pa ATEISTET cdo apo KUSHDO,do ishte ne turren e druve,apo tu ju pre kryet.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
11,007
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Degjoni tani, une them te filloni te besoni ndopak. Mos besoni fe juve, por besoni Zotin, apo Krijuesin. Ose e then me qarte besoni tek prinderit qe u krijuan nga prinderit e tyre dhe ato nga prinderit e tyre e keshtu me rradhe deri tek njeriu i pare. Do jeni me te qet, me te lumtur, sdo keni inate, hatermbetje. Tani sa per gabimet dhe mekatet ka meshire, dhe Zotit nuk iu ka meh kurr Meshira per cilindo qe e kerkon ate me sinqeritet, se ska te perkryer bota. Pa gabime Nje Zot eshte, ne te tjeret me dashje, pa dashje bejm gabime sa te duash.
 
Top