• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Klubi Ateisteve.

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,632
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

jozuet 7

13-Qohu,shenjtero peoples dhe i thuaj...

Shenjterohu per neser,sepse keshtu ka thene...zoti(KANCEROZI)

14-neser ne mengjes do paraqiteni fis me fis,dhe zoti do ta paraqese fisin dhe familja qe zoti do te caktoje do te shkoje shtepi me shtepi,dhe kulla qe QELBSI do e caktoje,ka per tu paraqitur me gjithe....kafshet e saj.

15-te.

Dhe atij qe do ti gjenden gjera te caktuara,do shfaroset,do ti vihet flaka,atij VET dhe GJISHKA qe i PERKET.

Faqja 249-te.

Per 15-en...E VRISJA UNE i PARI...predikuesin.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,632
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Nata e Kadrit, punonjësja e kryeministrisë shqiptare që falë pesë kohë namaz .

Gjatë muajit të Ramazanit Kiti Shabanaj, shkëputet për pak kohë nga puna në Kryeministri, për të falur namazin në Xhaminë më të afërt.

Nuk vjen nga një familje praktikante myslimane dhe vendimi për t`u mbuluar me shami i gjeti të papërgatitur të afërmit e saj.

Kiti Shabanaj: Lidhja ime me fenë islame nuk është ndikuar as nga lidhet familjare dhe as nga lidhjet shoqërore. Unë kam filluar vetë të lexoj në lidhje me islamin.

Agjëron prej gati nëntë vitesh. Besimi në islam thotë se e ka ndryshuar jo vetëm shpirtërisht por edhe në marrëdhënie me të tjerët.

Kiti Shabanaj: Mund të them se është besimi më i bukur që më ka ndryshuar gjithë jetën time.

31 Maj në kalendarin islam përkon me Natën e Kadrit. Agjërimi dhe falja në këtë datë për besimtarët merr tjetër vlerë.

Kiti Shabanaj: Është një natë e cila e ka shpërblimin më shumë se 1 mijë muaj.

Në këtë muaj të shenjtë, Kiti thotë se çdokush duhet të afrohet në rrugën e Zotit sipas saj besimi ka përgjigje për çdo shqetësim apo dilemë.

https://www.youtube.com/watch?v=8PKw4bgMIKM

Si veprohet ne keto raste....

1-i pritet dita e punes
2-paralajmerim me shkrim per pushim
3-Nuk je e afte dhe urdhero librezen e punes.

Ju lutem te vazhdoje rradha.

PS: kam nje pyetje per keto qe vishen me qarqafe dhe me falni per injorancen TIME....kur je mjeke dhe pacien(tja)ti ka nevoje urgjente, ne sallen e operacionit si i thuhet...izvinite per pak tempo se kam namaz?????????
 

HTFengineer

Anëtar
Anëtar
Jun 27, 2018
Postime
278
Pikët
18
Per vete jam agnosticist, besoj se feja eshte totalisht politike. Megjithate ka shume " koincidienca" dhe shume nga kto jane shume te perpikta dhe te matura ne menyre perfekte dhe shume nga kto koicidenca jane kunder rregullave te rasteise.
Kam lezuar edhe per astro fiziken aq shume libra [ dhe mund te them ishin komplet humbje kohe, *mund te kisha ber dicka qe te fitoja ndonje lek anash /investim me gjithate kohe te humbur], konkluzjoni final personal shkon tek filizofia me bazike e aplikuar mbas shume lezimeve eshte qe nuk mund te jen konicidenca kaq te perpikta ne perfeksjon dhe kaq shume.
 
Last edited:

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Re: Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

prap ke pire moj plake derdimene-qesh-
Uuuu me marsh te keqen e qenit!

Po te me kishe pare me sy do te te vinte mendja verdalle nga shkelqimi i bukurise dhe rinise time.

Vete dhe me akuzon se paskam rene ne dashuri me nje burre plak!Adea
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,632
Pikët
113
Nje ATEIST mendon qe.............krishti NUK ka ekzistuar dhe dita qe rilindi ka te beje me..............diellin.
Mbase EDHE me dicka tjeter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Me PELQEN ne KULM ky.................GRUPI.
GREATE.
GREATE.
ZENO.

Tschyss.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,632
Pikët
113
Rotting Christ.....Fetë shfrytëzojnë frikën(dhe INJORANCEN) e njerëzve.

Për shembull, në Angli ekziston liria e shprehjes dhe e fjalës, por në shumë pjesë të tjera të botës nuk është kështu. Dhe kjo është diçka shumë e rëndësishme.Unë kam zbuluar qasje shumë interesante në disa besime.
Por thjesht nuk më pëlqen kur dikush përfiton nga pikëpamjet dhe frika e dikujt tjetër për veten e tij. Ka mijëra, jo...... miliona njerëz që janë gati të vrasin njëri-tjetrin për shkak të feve të tyre të ndryshme.

Sakis 3 Janar 2019.

PS....duhet nje grek qe te ma THOTE.

RESPEKT.

Apropo....NUK e kqyra te rendesishme per temen....tolerance fetare.

VRENI dhe DEGJONI.....


FAZITI.....cthon kta katnaret knej?

bageti shtuar,misra boll,KRIME VOLL....pra jo keq.

Danke...mundesisht covid ta mbjellin dhe ne VESHE.

Sakis – guitars, vocals
Kostas - guitars
Andreas – bass guitar
George - synths, keyboards, samples
Themis – drums.

EFKALISTO.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,632
Pikët
113
21-ai (me te vogel) eshte lavdia e jote(JUAJA),ai eshte perendia yt (JUAJA) qe ka bere per ty (JUVE) ato gjera te medha ( NUK kam PARE deri me TANI me SY,mbase me VESHE) dhe te tmerrshme(i KAM LEXUAR se CFAR KRIMESH ne emer te TIJ) qe syte e tua (JUAJA) i kane pare.

Ftese per te pasur frike (JUVE) nga zoti ( ZGJEBSI) dhe per te respektuar (JUVE) urdherimet ( HARROJE....UNE) e tij (te DARIT).

Ligji i perterire 9.10.

Faqja 213.

FAZITI....................RELAX.


GREATE....sepse zoti i VRISTE apo i DIGJTE....satanistat.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,632
Pikët
113
Allahu (ﷻ) ka një plan. Një më i madh nga sa mund ta imagjinoni. Ndaj mos u shqetëso dhe streso. Besoji atij!

PS....me IDIOT njerez se kta qe besojne kto PERRALLA....NUK gjen.
 

Llaqi

Mthirr Llaqi
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
4,061
Pikët
113
Përgjigje e: Klubi Ateisteve.

Nata e Kadrit, punonjësja e kryeministrisë shqiptare që falë pesë kohë namaz .

Gjatë muajit të Ramazanit Kiti Shabanaj, shkëputet për pak kohë nga puna në Kryeministri, për të falur namazin në Xhaminë më të afërt.

Nuk vjen nga një familje praktikante myslimane dhe vendimi për t`u mbuluar me shami i gjeti të papërgatitur të afërmit e saj.

Kiti Shabanaj: Lidhja ime me fenë islame nuk është ndikuar as nga lidhet familjare dhe as nga lidhjet shoqërore. Unë kam filluar vetë të lexoj në lidhje me islamin.

Agjëron prej gati nëntë vitesh. Besimi në islam thotë se e ka ndryshuar jo vetëm shpirtërisht por edhe në marrëdhënie me të tjerët.

Kiti Shabanaj: Mund të them se është besimi më i bukur që më ka ndryshuar gjithë jetën time.

31 Maj në kalendarin islam përkon me Natën e Kadrit. Agjërimi dhe falja në këtë datë për besimtarët merr tjetër vlerë.

Kiti Shabanaj: Është një natë e cila e ka shpërblimin më shumë se 1 mijë muaj.

Në këtë muaj të shenjtë, Kiti thotë se çdokush duhet të afrohet në rrugën e Zotit sipas saj besimi ka përgjigje për çdo shqetësim apo dilemë.


Si veprohet ne keto raste....

1-i pritet dita e punes
2-paralajmerim me shkrim per pushim
3-Nuk je e afte dhe urdhero librezen e punes.

Ju lutem te vazhdoje rradha.

PS: kam nje pyetje per keto qe vishen me qarqafe dhe me falni per injorancen TIME....kur je mjeke dhe pacien(tja)ti ka nevoje urgjente, ne sallen e operacionit si i thuhet...izvinite per pak tempo se kam namaz?????????
plako qendrro ateist sic je .... por mos guxo te fyesh fen e askujt !!!!!!
 
Top