• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit.

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
15,940
Pikët
113
Po u kthyen me 3 pike nga Hungaria ketu Polonine do e mbysim
Na ndeshkoi humbja ne Poloni. Me pak kujdes merrej pika dhe qe do te thote se ata do kishin edhe dy pike te tjera mangut, ne total do ishim 4 pike perpara Polonise dhe jo 1. Ndeshja ne Hungari ka shume rendesi. Eshte e veshtire qe te fitosh atje. Hungarezet me habiten me paraqitjen e dobet sepse ne Europian luajten mire.
 

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
2,008
Pikët
113
Na ndeshkoi humbja ne Poloni. Me pak kujdes merrej pika dhe qe do te thote se ata do kishin edhe dy pike te tjera mangut, ne total do ishim 4 pike perpara Polonise dhe jo 1. Ndeshja ne Hungari ka shume rendesi. Eshte e veshtire qe te fitosh atje. Hungarezet me habiten me paraqitjen e dobet sepse ne Europian luajten mire.
Cunat kane nevoje per ate fitore me shume per anen psikologjike,ky mentaliteti i humbesit na ndjek si hije tash e 100 vjet afersisht si kombetare futbolli.Shikoji kur dalin ne fushe,te gjithe ne mbrojtje,edhe kur jane me lart nga kundershtari si nga ana fizike dhe teknike prape i mbyt ankthi/ndrojtja
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Cunat kane nevoje per ate fitore me shume per anen psikologjike,ky mentaliteti i humbesit na ndjek si hije tash e 100 vjet afersisht si kombetare futbolli.Shikoji kur dalin ne fushe,te gjithe ne mbrojtje,edhe kur jane me lart nga kundershtari si nga ana fizike dhe teknike prape i mbyt ankthi/ndrojtja
Is not that hard you know se per futboll flasim 😆 put ur passion and ur logic on it and u can win it .😀
 

E**A**

V.I.P
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,192
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Mua më pëlqen kjo kombëtare. Edhe me Poloninë atje mirë luajtën vetëm se, Polonia shfrytëzoi në max rastet dhe i ktheu në gola.

Edhe nëse nuk dalim të dytët nuk është tragjedi. Polonia është më mirë se ne. Vend europian me 37 mln banorë, me kampionat disa herë më lart se ne, me klube me vlerë disa herë më lart se keto të kampionatit Shqiptar. Me kombëtare në letër më lart se e jona. Hungaria po ashtu është lart, jo sa Polonia po nuk është ekip i lehtë, në Hungari Polonia mori vetëm një barazim. Kështu që këta kritikët si Hafizi e Vata me analizat që bëjnë thjesht bëhen qesharakë.

Kombëtarja ka 12 pikë dhe 3 të sugurta dhe mund të mari edhe më shumë nga 9 në lojë. Sa herë ka mbledhur kombëtarja 15 pikë a më shumë?!

Nëse fitojmë në Hungari do ishte vërtetë arritje.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
we score goals easily in life😉, but in football matches we are afraid😒
Well no no …it’s a lot easier 2score at football .. then in life .😀

But football needs a hell of a lot of passion/motivation and good tactics … is not that hard it’s just a game with lots of opportunities and it’s up 2u how u play it.😆😜
 

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
2,008
Pikët
113
Well no no …it’s a lot easier 2score at football .. then in life .😀

But football needs a hell of a lot of passion/motivation and good tactics … is not that hard it’s just a game with lots of opportunities and it’s up 2u how u play it.😆😜
you are right,football need passion, motivation and tactics and we have all these but I do not know what the hell happens that we can not win🙄
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
you are right,football need passion, motivation and tactics and we have all these but I do not know what the hell happens that we can not win🙄
Coz of their mentality and their low abilities /capacity .. they only have around 20% in general and it’s 2low .. for a good a chance u need at least around 70 -80 % in general … so it’s logical and clear why they can’t move forward.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
15,940
Pikët
113
Ne duhet të luftojmë për të arritur më të mirën në këto katër ndeshje. Por edhe një vend I tretë mbi Hungarinë do të ishte një arritje. Të jemi realistë, është e vështirë që ne të jemi një ndër 13 skuadrat europiane që do shkojnë në Botëror. Në Europian është relativisht më e lehtë që të kualifikohemi. Ne duhet që këtë nivel që kemi arritur ta konsolidojmë dhe të mos zbresim më poshtë. Pastaj nëse ne qëndrojmë në këto nivele ku jemi tani edhe kualifikimet do arrijnë.
Nëse kjo skuadër arrin vendin e dytë në grup atëherë mund të thuhet që kjo është një skuadër më e mirë se ajo e De Biazit.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,105
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Mua më pëlqen kjo kombëtare. Edhe me Poloninë atje mirë luajtën vetëm se, Polonia shfrytëzoi në max rastet dhe i ktheu në gola.

Edhe nëse nuk dalim të dytët nuk është tragjedi. Polonia është më mirë se ne. Vend europian me 37 mln banorë, me kampionat disa herë më lart se ne, me klube me vlerë disa herë më lart se keto të kampionatit Shqiptar. Me kombëtare në letër më lart se e jona. Hungaria po ashtu është lart, jo sa Polonia po nuk është ekip i lehtë, në Hungari Polonia mori vetëm një barazim. Kështu që këta kritikët si Hafizi e Vata me analizat që bëjnë thjesht bëhen qesharakë.

Kombëtarja ka 12 pikë dhe 3 të sugurta dhe mund të mari edhe më shumë nga 9 në lojë. Sa herë ka mbledhur kombëtarja 15 pikë a më shumë?!

Nëse fitojmë në Hungari do ishte vërtetë arritje.
Ia dha pepinua... Ai albiter legen e frikacak. I menderosi te mbathurat atje dhe ndershkoi lojtaret tane, ne 9-10 faulle 5-6 kartona te verdhe. ata 21 faulle nje karton te verdhe qe nderhynin dhe gomarce mbi keta tanet.
Nese kjo nuk te nevrikos dhe ti pret krahet... atehere kush ti pret?!
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,246
Pikët
113
Armando Broja eshte margaritar, dje e tregoj serish klasin e tij me Southampton edhe pse u aktivizua pak minuta. Jam i bindur se do te behet lojtari me i mire qe e ka veshur fanellen e kombetares ne histori.
 
Top