• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Korea veriore ia ben ban Banit

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,352
Pikët
113
Jam i sigurt qe atje ne mendjen tend fluturon gomari, por ne realitet nuk eshte keshtu.
Me vjen keq Petrit. Ke krijuar ne koke nje realitet te gabuar... Shume te gabuar... Marrezisht te gaduar.
arrnauti i shqiptarizue @Petrit Kola

Foto 1
BanaErdogan1.jpg
Foto DY-sh
ErdoganZionisten1.JPG
Po se dite RENDIN(e)DITjen me pyet MUA.
Ejvallah.
Se APET me ty sdo prish NERVAT.

AproPO....i vrejte ruset ne Kazakistan?
Vendosen RREGULLIN dhe iken.
TUNGI.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
16,832
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
arrnauti i shqiptarizue @Petrit Kola

Foto 1
View attachment 128762
Foto DY-sh
View attachment 128763
Po se dite RENDIN(e)DITjen me pyet MUA.
Ejvallah.
Se APET me ty sdo prish NERVAT.

AproPO....i vrejte ruset ne Kazakistan?
Vendosen RREGULLIN dhe iken.
TUNGI.
Mebdjet jane si bythet te gjithe kane nga nje o sistem. Pse ne do zbukurojme e do pastrojme bythet e botes.
Ne bejme detyren... U themi qe eshte mire qe bytha duhet te jete e fshire. Tani se ata nuk e fshijne nuk eshte faji jone.

Nje perqafim nga miku yt peshkaqeni.
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
11,874
Pikët
113
Pellazgu rus @SystemA
Enveri ishte 100% instalim PERENDIMOR dhe po ata e mbajten ne pushtet
Cfare ja fut kot.
Anglezet e kishin hale ne sy se u kishte futur gure ne rrota ne kohe te NACL duke i shkuar pas avasit Rusise. Ai vere shprehet i zhgenjyer nga Perendimi pas prishjes me BRSS kur u detyrua te lidhej me Kinen ose t'ja neshtronte vendin urise absolute. Ca nga ne e dine si qene krejtesisht bosh dyqanet.
 
Last edited:

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,183
Pikët
113
Cfare ja fut kot.
Anglezet e kishin hale ne sy se u kishte futur gure ne rrota ne kohe te NACL duke i shkuar pas avasit Rusise. Ai vere shprehet i zhgnenyer nga Perendimi pas prishjes me BRSS kur u detyrua te lidhej me Kinen ose t'ja neshtronte vendin urise absolute. Ca nga ne e dine si qene krejtesisht bosh dyqanet.
Edhe Osama ishte, fliste, punonte kunder USTALLAREVE te tij. Vente cdo tv dhe e miret ne intervist, por CIA,MOSSAD, MI6 nuk din se ku ishte.
Per ke Kin e ke fjalen, te djeshmen apo te sotmen?
Mao KOMPLET VEGEL dhe INSTALIM si Enveri dhe jezuito-cifuti Castro.
Kina2.jpg
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,183
Pikët
113

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,183
Pikët
113
Jam i sigurt qe atje ne mendjen tend fluturon gomari, por ne realitet nuk eshte keshtu.
Me vjen keq Petrit. Ke krijuar ne koke nje realitet te gabuar... Shume te gabuar... Marrezisht te gaduar.
@Clark
pellazgu @peshkaqeni33
mendon se shurraku pederas Enver me zero trimeri deri sa kaloi dylberin dhe nga antikomunist dhe super zogist u be super komunist dhe super antizogist. Ne foto ke edhe ate qe administronte shurrakun pederas Enver.
enver8.jpg

Enver7.jpgLord Lucan, adminstronte Enverin.jpg
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,183
Pikët
113
Pas prishjes me Ruset dhe Kinezet Enveri kishte mbeshtetjen e perendimit. Po te analizosh dhe fjalimin e famshem qe beri ne Kremlin, ku kercenoi hapur Rusine, kishte garancine Amerikane nga mrapa, perndryshe ja fikshin llullen.
ishte 100% dhe cdo sekond krijes dhe instalim i MI6. Cdo gje ishte teater
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
11,874
Pikët
113
Edhe Osama ishte, fliste, punonte kunder USTALLAREVE te tij. Vente cdo tv dhe e miret ne intervist, por CIA,MOSSAD, MI6 nuk din se ku ishte.
Per ke Kin e ke fjalen, te djeshmen apo te sotmen?
Mao KOMPLET VEGEL dhe INSTALIM si Enveri dhe jezuito-cifuti Castro.
E po historia nuk shpjegohet duke marre 3000 vjet ngjarje njerezore dhe perzier ne nje poc. Nuk kam pare ndonjehere te perzihen tere krimet dhe faktet e tyre per t'i zgjidhur njeheresh. Kjo qe ben ti eshte mani cifutesh, qe i nxjerrin tere njerezit nga Adami dhe Eva.

E kisha fjalen per Kinen ne kohen e Enverit sigurisht, sepse po thoje se Enveri ishte agjent i Perendimit. Enveri ishte agjent i oportunitetit, por Perendimi nuk kishte ndonje dobi prej tij per ta rekrutuar. Enveri ka punuar nga Europa (Franca e Belgjika) por jo per Europen.

Osama s'kishte pune ne historine e Shqiperise dhe as po merrem me te folurat ne ethe.
 
Last edited:

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,183
Pikët
113
E po historia nuk shpjegohet duke marre 3000 vjet ngjarje njerezore dhe perzier ne nje poc. Nuk kam pare ndonjehere te perzihen tere krimet dhe faktet e tyre per t'i zgjidhur njeheresh. Kjo qe ben ti eshte mani cifutesh, qi i nxjerrin tere njerezit nga Adami dhe Eva.

E kisha fjalen per Kinen ne kohen e Enverit sigurisht, sepse po thoje se Enveri ishte agjent i Perendimit. Enveri ishte agjent i oportunitetit, por Perendimi nuk kishte ndonje dobi prej tij per ta rekrutuar. Enveri ka punuar nga Europa (Franca e Belgjika) por jo per Europen.

Osama skishte pune ne historine e Shqiperise dhe as po merrem me te folurat ne ethe.
Kishte te njejt PRONAR edhe Osama edhe Enveri. Shqiperia eshte imagjinare edhe ishte
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,352
Pikët
113
Rusi nuk iku. Do jet super budallellek te ik. Iku ushtria hapur, por rusi mbeti dhe duhet te mbes pasi objetivi krysore ne kete skenar eshte rusi
Obiektivi KRYESOR eshte ne Kazakistan eshte ai qe kam shkruar UNE.
GJITHMONE synohet per...Ressource ose rezervat NATYRale aPO PASURITE nenTOKESORE.
ZOTerove KETO,e MUND kundershtarin APO = POPULLSIA ...zvanitet.
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
11,874
Pikët
113
Kishte te njejt PRONAR edhe Osama edhe Enveri. Shqiperia eshte imagjinare edhe ishte
Te ka vajtur ndonjehere mendja se bunkeret nuk kane qene marrezi e Hoxhes por sensitivitet ndaj situates? Pse do permbysnin Hoxhen dhe i shpallnin lufte Shqiperise ne se ishin te tyret? Pse do i jepnin RFJ dhe Titos ndihma nga Perendimi ne vend te Shqiperise? Pse do vinin vijne ne veri te Greqise ne Jalte duke thene se permbi vize eshte komplet kamp Lindor? Ik mesoji histori ndonje tjetri.
 
Last edited:

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,183
Pikët
113
Obiektivi KRYESOR eshte ne Kazakistan eshte ai qe kam shkruar UNE.
GJITHMONE synohet per...Ressource ose rezervat NATYRale aPO PASURITE nenTOKESORE.
ZOTerove KETO,e MUND kundershtarin APO = POPULLSIA ...zvanitet.
lexo per ate qe quhet great game dhe e meson pse behet lodra atje. hapim dhe teme ne se deshiron
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,183
Pikët
113
Te ka vajtur ndonjehere mendja se bunkeret nuk kane qene marrazi e Hoxhes por sensitivitet ndaj situates? Pse do permbysnin Hoxhen dhe i shpallnin lufte Shqiperise ne se ishin te tyret? Pse do i jepnin RFJ dhe Titos ndihma nga Perendimi ne vend te Shqiperise? Pse do vinin vijne ne veri te Greqise ne Jalte duke thene se permbi vize eshte komplet kamp Lindor? Ik mesoji histori ndonje tjetri.
per popullin injorant i ndertoi Londra, operacion psikologjik qe te besonin lodren. sikur ishte kovid operacion psikologjik qe te pranonin vaksinen. sikur ishte 11 shtatori operacion psikologjik qe te pranohej cfar ndodhi me pas
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,352
Pikët
113
Sipas do mediave.... Pentagoni mendoi se raketa e Korese se Veriut kishte per qellim axhen

Testi i fundit i raketave te Phenianit duket se ka shkaktuar shqetesim te madh ne Pentagon.
Militaret amerikane fillimisht supozuan se raketa do te ishte ne gjendje te godiste Shtetet e Bashkuara.
Si rezultat, udhëtimi ajror përgjatë Bregut Perëndimor të SHBA-së u ndërpre në një masë të konsiderueshme.

Zyrtaret e ushtrise dhe aviacionit amerikan ishin te bindur per do qaste, se leshimi i raketes se Korese se Veriut ne fillim te kesaj jave......
mund te perbente nje kercenim per.......
atdheun, raportoi CNN.

PS....PARANOID amis.
FAZITI...Gott sei dank hat keiner von denen den roten Knopf gedrückt.
PERFUNDIMI....si thon mo BENO?
Do sulmojne KINEN,kta PALACOT me kobure ke suma.
BRAVO SystemA...sa IDIOT specie qe ka KY forum.
DANKE.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,352
Pikët
113
Sipas do mediave.... Pentagoni mendoi se raketa e Korese se Veriut kishte per qellim axhen

Testi i fundit i raketave te Phenianit duket se ka shkaktuar shqetesim te madh ne Pentagon.
Militaret amerikane fillimisht supozuan se raketa do te ishte ne gjendje te godiste Shtetet e Bashkuara.
Si rezultat, udhëtimi ajror përgjatë Bregut Perëndimor të SHBA-së u ndërpre në një masë të konsiderueshme.

Zyrtaret e ushtrise dhe aviacionit amerikan ishin te bindur per do qaste, se leshimi i raketes se Korese se Veriut ne fillim te kesaj jave......
mund te perbente nje kercenim per.......
atdheun, raportoi CNN.

PS....PARANOID amis.
FAZITI...Gott sei dank hat keiner von denen den roten Knopf gedrückt.
PERFUNDIMI....si thon mo BENO?
Do sulmojne KINEN,kta PALACOT me kobure ke suma.
BRAVO SystemA...sa IDIOT specie qe ka KY forum.
DANKE.
Harrove noi gjo Beno?
Me ke do e sulmojne KINEN?
Me thirstyn,ose punk1 apo te dy = ZAJEDNO.
Kta vishen me BIKINI.
DANKE.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
10,183
Pikët
113
Sipas do mediave.... Pentagoni mendoi se raketa e Korese se Veriut kishte per qellim axhen

Testi i fundit i raketave te Phenianit duket se ka shkaktuar shqetesim te madh ne Pentagon.
Militaret amerikane fillimisht supozuan se raketa do te ishte ne gjendje te godiste Shtetet e Bashkuara.
Si rezultat, udhëtimi ajror përgjatë Bregut Perëndimor të SHBA-së u ndërpre në një masë të konsiderueshme.

Zyrtaret e ushtrise dhe aviacionit amerikan ishin te bindur per do qaste, se leshimi i raketes se Korese se Veriut ne fillim te kesaj jave......
mund te perbente nje kercenim per.......
atdheun, raportoi CNN.

PS....PARANOID amis.
FAZITI...Gott sei dank hat keiner von denen den roten Knopf gedrückt.
PERFUNDIMI....si thon mo BENO?
Do sulmojne KINEN,kta PALACOT me kobure ke suma.
BRAVO SystemA...sa IDIOT specie qe ka KY forum.
DANKE.
Video te nisjes dhe rezimit, uljes se raketes?
 
Top