• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kostume tradicionale shqiptare .

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,621
Pikët
113
Vendndodhja
Një Shqiptar në Cetinje, Mal të Zi, 1908, fotografuar nga mbretëresha e malësorëve, Edith Durham.

An Albanian man in Cetinje, Montenegro, 1908, photographed by our beloved Edith Durham.

4E088A8D-E3D8-41C7-8F52-0C0031B45D8E.jpeg
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,621
Pikët
113
Vendndodhja
Kostume tradicionale nga Gjirokastra

1586023037979.png
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,621
Pikët
113
Vendndodhja
STUDENTE SHQIPTARE ME VESHJE KOMBETARE
UNIVERSITETI I UASHINGTONIT, SHBA
VITI: 1930-1937
______
Female student from the University of Washington modeling costume pieces originating from Albania, Seattle, Washington, circa 1930-1937

Photographer: Payne, Blanche
Date: between 1930 and 1937?
Original Henry Art Gallery collection catalog number: 1000.27

1586023203531.png
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,621
Pikët
113
Vendndodhja
SHQIPTARJA, 1836
_____
Lithographer: D.W. Kellogg and Company
image: 10 in x 9 in; 25.4 cm x 22.86 cm
Harry T. Peters "America on Stone" Lithography Collection
United States: Connecticut, Hartford
Date made:1836

Burimi:
National Museum of American History

1586023652384.png
 
Top