• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kuriozitete te ndryshme

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
4,256
Pikët
113
Imagjinoje cfare peshe ka pas ai shkemb 30 metra i larte.
Morali i videos eshte mos ju afro faqeve shkembore dhe shpellave.Me varka skafe rri 50 metra larg minimumi.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
4,256
Pikët
113
Para 3 muajsh ne Nju York bashkia emeroi komisionerin e ri te policise.Komisineri ne ceremonine qe u be mbajti nje fjalim me premtime,fjale te bukura optimizem,foli per reforma etj.Komisioneri i ri qe jevg me eksperience 20 vjet ne polici.Kaluan 2 muaj dhe ky komisioner e la punen,doli ne pension.Meqenese rroga tij si komisioner ishte e larte edhe rroga nga pensioni ishte e larte.Del qe arsyeja qe ai la punen ishte kjo,perderisa pensionin do e kishte te larte,pse te shkoje te punoje???Te vrase trurin ne pune me nje mori problemesh?Ne New York u zgjodh filloi pune kryetari i ri i bashkise.Kryetari i bashkise jevg.Kaluan ca dite dhe ne lajme jep qe kryetari i ri i bashkise i jep vellait te tij nje pune te lehte ne bashki per parkimet ne bashki me rroge 200 mije dollare ne vit.Akti i tij ka nje emer,Nepotizem.Ky eshte fillimi,imagjinoje se sa kusherinj e shoqeri te tij do fuse ne poste drejtuse ai muajt e ardhshem.
_--------------
Martin Luther Kingu meriton respekt per aktivitetin e tij ne mbrojtje te te drejtave te njeriut.Por njihet si fakt qe Martin Luther Kingu ka rrahur gruan e tij,ka mashtruar(cheated) gruan e ti dhe kishte marrdhenje me gra te tjera.Fakte te zbuluara nga FBI ja ne ate kohe kur ai ishte gjalle.
--------------
Cfare kane te perbashket 3 personat me lart.Te tre jane te pandershem.Flasin per drejtesi e parime,por e thyejne ate drejtesi per t'ju pershtatur egos se tyre.
Konkluzioni eshte ky:
Ne Amerike nuk ekziston jevg
qe te jete i ndershem.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
4,256
Pikët
113
Ne Kalifornia nje avion rrezohet dhe bie mbi shinat e trenit.Pas disa sekondash vjen treni dhe e shkaterron avionin komplet.Pilotin e nxorren nga avioni pak sekonda para se treni te vinte aty.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
4,256
Pikët
113
Ne Provinctown,Massachusets,para ca ditesh nje zhytes ne oqean jo shume larg bregut po kerkonte ne thellesi per gafore (lobsters).Ai po notonte dhe sorollatej aty prane fundit te oqeanit.Ne nje moment ai ndjen sikur dikush e shtyu mbrapa.Kthen koken dhe shef turirin gjigand te balenes.Balena hap gojen dhe avancon perpara.Zhytesi perfundon ne gojen e balenes mbushur me uje.Zhytesi ngeli aty dhe nuk dinte cfare te bente me ate situate.Pastaj balena cfryn nga goja per te nxjerre gjithe ujin.Me ujin del nga goja e balenes edhe zhytesi.Situate krejzi,zhytesi shkon ne spital i shokuar.Ai nuk ishte kafshuar nga balena sepse balena nuk kishte dhembe.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
45,779
Pikët
113
Ne Provinctown,Massachusets,para ca ditesh nje zhytes ne oqean jo shume larg bregut po kerkonte ne thellesi per gafore (lobsters).Ai po notonte dhe sorollatej aty prane fundit te oqeanit.Ne nje moment ai ndjen sikur dikush e shtyu mbrapa.Kthen koken dhe shef turirin gjigand te balenes.Balena hap gojen dhe avancon perpara.Zhytesi perfundon ne gojen e balenes mbushur me uje.Zhytesi ngeli aty dhe nuk dinte cfare te bente me ate situate.Pastaj balena cfryn nga goja per te nxjerre gjithe ujin.Me ujin del nga goja e balenes edhe zhytesi.Situate krejzi,zhytesi shkon ne spital i shokuar.Ai nuk ishte kafshuar nga balena sepse balena nuk kishte dhembe.
Gaforre seshte lobster
 

Eba

V.I.P
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
3,823
Pikët
113
Ne Provinctown,Massachusets,para ca ditesh nje zhytes ne oqean jo shume larg bregut po kerkonte ne thellesi per gafore (lobsters).Ai po notonte dhe sorollatej aty prane fundit te oqeanit.Ne nje moment ai ndjen sikur dikush e shtyu mbrapa.Kthen koken dhe shef turirin gjigand te balenes.Balena hap gojen dhe avancon perpara.Zhytesi perfundon ne gojen e balenes mbushur me uje.Zhytesi ngeli aty dhe nuk dinte cfare te bente me ate situate.Pastaj balena cfryn nga goja per te nxjerre gjithe ujin.Me ujin del nga goja e balenes edhe zhytesi.Situate krejzi,zhytesi shkon ne spital i shokuar.Ai nuk ishte kafshuar nga balena sepse balena nuk kishte dhembe.
Jonah is back😁
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
4,256
Pikët
113

Ne Sunrise Florida 1 polic kishte bere nje arrestim.I arrestuari ishte ne makine me duar ne pranga.Polici ja fut me peper spray ne turi te arrestuarit.Partnerja e policit e shikon skenen dhe nderhyn ta ndaloje policin sepse ajo qe ai po bente ishte gabim,dicka e tepruar dhe e panevojshme.Polici ashtu si ishte me nerva e kap partneren e tij per fyti.Skandaloze.Po behen hetimet.Kjo ka ndodhur ne 29 nendor vitin e kaluar.
 
Last edited:

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,772
Pikët
113
Ne Provinctown,Massachusets,para ca ditesh nje zhytes ne oqean jo shume larg bregut po kerkonte ne thellesi per gafore (lobsters).Ai po notonte dhe sorollatej aty prane fundit te oqeanit.Ne nje moment ai ndjen sikur dikush e shtyu mbrapa.Kthen koken dhe shef turirin gjigand te balenes.Balena hap gojen dhe avancon perpara.Zhytesi perfundon ne gojen e balenes mbushur me uje.Zhytesi ngeli aty dhe nuk dinte cfare te bente me ate situate.Pastaj balena cfryn nga goja per te nxjerre gjithe ujin.Me ujin del nga goja e balenes edhe zhytesi.Situate krejzi,zhytesi shkon ne spital i shokuar.Ai nuk ishte kafshuar nga balena sepse balena nuk kishte dhembe.
Ketij i thone fat :)
 
Top