• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Liverpool FC

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,445
Pikët
113

e VREJTET 66-en,se cfar >>>>>> BALERINE ARTIST=FUTBOLLIST.

FAZITI....REDS i RRASIN minimalja.... 4 PETLLA Bayern po u puqen se toku.

Notn e MIR.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
20,438
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Gazeta Mapo


Pasi u tallen disa herë më futbollistin e Liverpolit me origjinë nga Senegali, se mbante shpesh me vete një telefon të prishur, por që punonte, të cilin ai mund ta ndërronte çdo ditë, lojtari SADIO MANE u përgjigj:

“Pse duhet? Po të doja mund të blija 10 makina Ferrari, 20 orë Rolex ose dy avionë privatë, por për çfarë?
Por kam menduar nga jam nisur për të qenë ky qe jam.Isha i uritur dhe duhej të punoja në fushë edhe me etje.
I mbijetova luftërave, urisë, urisë së zezë, kam luajtur futboll zbathur, nuk kam studiuar e shumë gjëra të tjera, por sot falë asaj që fitoj nga futbolli mund të ndihmoj popullin tim.
Ne kemi ndërtuar shkolla, spitale, një kënd lojrash dhe kemi ofruar rroba, këpucë dhe ushqim për njerëzit që jetojnë në varfëri ekstreme.
Për më tepër, unë u jap 70 euro në muaj të gjithë njerëzve në një rajon shumë të varfër të Senegalit, për të kontribuar në ekonominë familjare.
Nuk është e nevojshme të tregosh një celular të bukur të gjeneratës së re, një rolx floriri, një makinë luksoze, vila luksoze dhe udhëtime me avion privat, unë preferoj klasën ekonomike.
Unë preferoj që njerëzit e mi të marrin disa nga ato që më ka dhënë jeta.
Kjo quhet një luftë e nderuar kundër egoizmit, kundër varfërisë, kundër urisë në çdo pjesë të botës, jo vetëm në vendin tim”.
Mund të jetë një imazh i 4 persona
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
7,049
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
Gazeta Mapo


Pasi u tallen disa herë më futbollistin e Liverpolit me origjinë nga Senegali, se mbante shpesh me vete një telefon të prishur, por që punonte, të cilin ai mund ta ndërronte çdo ditë, lojtari SADIO MANE u përgjigj:

“Pse duhet? Po të doja mund të blija 10 makina Ferrari, 20 orë Rolex ose dy avionë privatë, por për çfarë?
Por kam menduar nga jam nisur për të qenë ky qe jam.Isha i uritur dhe duhej të punoja në fushë edhe me etje.
I mbijetova luftërave, urisë, urisë së zezë, kam luajtur futboll zbathur, nuk kam studiuar e shumë gjëra të tjera, por sot falë asaj që fitoj nga futbolli mund të ndihmoj popullin tim.
Ne kemi ndërtuar shkolla, spitale, një kënd lojrash dhe kemi ofruar rroba, këpucë dhe ushqim për njerëzit që jetojnë në varfëri ekstreme.
Për më tepër, unë u jap 70 euro në muaj të gjithë njerëzve në një rajon shumë të varfër të Senegalit, për të kontribuar në ekonominë familjare.
Nuk është e nevojshme të tregosh një celular të bukur të gjeneratës së re, një rolx floriri, një makinë luksoze, vila luksoze dhe udhëtime me avion privat, unë preferoj klasën ekonomike.
Unë preferoj që njerëzit e mi të marrin disa nga ato që më ka dhënë jeta.
Kjo quhet një luftë e nderuar kundër egoizmit, kundër varfërisë, kundër urisë në çdo pjesë të botës, jo vetëm në vendin tim”.
Mund të jetë një imazh i 4 persona
amagjino sa e bukur do ishte jeta te kishin te gjith shpirtin e ketij njeriu ... dhe kjo esht 100% e vertet ( per ata qe thon jo po llafe jo kshu jo ashtu )
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
13,033
Pikët
113
amagjino sa e bukur do ishte jeta te kishin te gjith shpirtin e ketij njeriu ... dhe kjo esht 100% e vertet ( per ata qe thon jo po llafe jo kshu jo ashtu )
Navash ore ti. Thuj t’gjith futbollistat. Se nuk kam nder mend me e bo shpirtin futboll profesionist. :D
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
13,033
Pikët
113
Gazeta Mapo


Pasi u tallen disa herë më futbollistin e Liverpolit me origjinë nga Senegali, se mbante shpesh me vete një telefon të prishur, por që punonte, të cilin ai mund ta ndërronte çdo ditë, lojtari SADIO MANE u përgjigj:

“Pse duhet? Po të doja mund të blija 10 makina Ferrari, 20 orë Rolex ose dy avionë privatë, por për çfarë?
Por kam menduar nga jam nisur për të qenë ky qe jam.Isha i uritur dhe duhej të punoja në fushë edhe me etje.
I mbijetova luftërave, urisë, urisë së zezë, kam luajtur futboll zbathur, nuk kam studiuar e shumë gjëra të tjera, por sot falë asaj që fitoj nga futbolli mund të ndihmoj popullin tim.
Ne kemi ndërtuar shkolla, spitale, një kënd lojrash dhe kemi ofruar rroba, këpucë dhe ushqim për njerëzit që jetojnë në varfëri ekstreme.
Për më tepër, unë u jap 70 euro në muaj të gjithë njerëzve në një rajon shumë të varfër të Senegalit, për të kontribuar në ekonominë familjare.
Nuk është e nevojshme të tregosh një celular të bukur të gjeneratës së re, një rolx floriri, një makinë luksoze, vila luksoze dhe udhëtime me avion privat, unë preferoj klasën ekonomike.
Unë preferoj që njerëzit e mi të marrin disa nga ato që më ka dhënë jeta.
Kjo quhet një luftë e nderuar kundër egoizmit, kundër varfërisë, kundër urisë në çdo pjesë të botës, jo vetëm në vendin tim”.
Mund të jetë një imazh i 4 persona
Bi gjo me samir manen qy? Di gjo? :D
 
Top