• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Motorrat qe ju pelqejne e ju kane rembyer zemren.

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,752
Pikët
113
ke neve, kemi patur kete modelin e çeshka-sllovaqkes Jawa 350 ne fillim te viteve 80-ta. Maqine 350 kubik forza, forza.

1626217010976.png

dhe tjetri ka qene prodhim slloven Tomos

1626218099736.png

pastaj kam pare kawasakat, bmw e zuzukat, modele shume te avancuara, teknologji me te re me dizajn e me teknike, por qe nuk me kane impresionuar. Dhe thone kush zhavitet me keshtu "trotineta" modhe i ka tempuar bomben vetes ne çante.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
49,206
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
ke neve, kemi patur kete modelin e çeshka-sllovaqkes Jawa 350 ne fillim te viteve 80-ta. Maqine 350 kubik forza, forza.

View attachment 98453

dhe tjetri ka qene prodhim slloven Tomos

View attachment 98455

pastaj kam pare kawasakat, bmw e zuzukat, modele shume te avancuara, teknologji me te re me dizajn e me teknike, por qe nuk me kane impresionuar. Dhe thone kush zhavitet me keshtu "trotineta" modhe i ka tempuar bomben vetes ne çante.
Ka pas edhe ne shqiperi nga keto ...Java 250 dhe 350cc disa me kosh gjithashtu. Tomosi ishte lluks per ata qe kishin te aferm ne ish Jugo.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,752
Pikët
113
MZ ETZ 251
Kush i ma men keto MZte e dikurshme.....2500 dollare te dyqonet e dollarit para 90tes.

MZ (Emzec i thonin) e paskam harruar, nuk e di i kujt prodhim ka qene, por qe baba im udhetonte diku mesi -fundi i viteve te 70-ta me te, meqe ishte mesues ne nje fshat dhe me kujtohet qe i kishte marre diku anen rruges he me qepe i benin medicinen brinjeve. 😜 njerezit atehere kane qene pa pervoje, i kane perdorur per udhetime nga halli se jo te bejne route.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
49,206
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
MZ (Emzec i thonin) e paskam harruar, nuk e di i kujt prodhim ka qene, por qe baba im udhetonte diku mesi -fundi i viteve te 70-ta me te, meqe ishte mesues ne nje fshat dhe me kujtohet qe i kishte marre diku anen rruges he me qepe i benin medicinen brinjeve. 😜 njerezit atehere kane qene pa pervoje, i kane perdorur per udhetime nga halli se jo te bejne route.
Ne Shqiperi keto motorra u sollen bashke me kombajnat (per shoferet e tyre) por shteti pusht komunar i shiten disa per perdorim privat.
Nese nuk gaboj jane prodhim I Gjermano lindor.
 

Oxygen

Shy
Anëtar
Oct 24, 2013
Postime
10,055
Pikët
113
Ka e disa te tjere qe jane me te medhenj por akoma skam patente per me shume CC
 
Top