• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Po ju do vaksinoheni?

Do vaksinoheni?

 • Po

  Votes: 24 53.3%
 • Jo

  Votes: 21 46.7%

 • Numri i votuesve
  45
Status
Temë e mbyllur.
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
11,915
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Prisni mos u cponi kot se paska dal covid African. Nuk dashka me dit se jeni vaksinu me 2 doza. Mesa lexova ketu neper forum. No rush lol
mos moreeee, c'me thua mor aman
kte covidin kinez e mbajme sepse eshte i vogel, por kte covidin e zezakeve te afrikes me thone te drejten nuk e bajme dot.... -qesh-
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,857
Pikët
113
@ZET , @SystemA , @edlin ,

Ne si popull jemi dele, po paska edhe me dele edhe se ne,

Tashi jam i lodhur,por do ta vrej.

Vrejta kte...ftyren e SHKERDHYME....bankierin e Ministrise se Shendetesise te....


Deri me sot( se nuk jam mjek)mjaftojne dy doza apo gjilpona,sipas hulumtive
Te....treten e...KEMI mrena qe TANI,sepse vaksina AstraZeneca eshte me pak efektive ne krahasim me vaksinat nga BioNTech dhe Moderna.
Ne nuk e dime nese do te kemi nevoje per nje doze te trete pas 12 apo 24 muajsh.....sipas ktij TORRES aPO (me falni juve femrat) sumQImit.
Une NUK e di atehere(por e mor me men ose me teorite e mija te <konspiracionit),perse grupet me pak te rrezikuara nga ..(laskuriqi i KURACIT) moshat 18-64 vjec,do vaksinohen me AstraZeneca,dhe ata/o grupe me te rrezikuara nga bioLESHI dhe moda e MUSCHIT.
PS....se cme thote NDJEshmeria qe Sputnik eshte me EFIKASE dhe pa IDIOTESI proruse.
FAZITI....sa i frikshem eshte ky ...specie(sipas meje).
Naten e mire.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,713
Pikët
113
Akoma s`keni pare gje juve, kur te dalin me eksperimentin me te ri, qe duhet te bere nga dy doza Pfizer, dy doza Moderna, dy Astrazeneca dhe per siguri te plote nje Sputnik te Rusise edhe nje Flakuriq fly from Chajna Republik of Wuhani 🤔 :oops: dhe pa patur efekt njera nga keto nuk ka ku shkon.

Heren e fundit i thash mjekes me lajmero per vaksinim. Me tha jane turma te medha dhe fillimisht jane pleqet duke i vaksinuar dhe me rrezik te larte. Po une e pyeta, po jo tha nuk eshte rrezik i larte tek ti :oops: jo eh ! po deshe shiko lajmerohu ama llogarit deri dy jave pritje per termin.
 
Last edited:

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,177
Pikët
113
Tashi jam i lodhur,por do ta vrej.

Vrejta kte...ftyren e SHKERDHYME....bankierin e Ministrise se Shendetesise te....


Deri me sot( se nuk jam mjek)mjaftojne dy doza apo gjilpona,sipas hulumtive
Te....treten e...KEMI mrena qe TANI,sepse vaksina AstraZeneca eshte me pak efektive ne krahasim me vaksinat nga BioNTech dhe Moderna.
Ne nuk e dime nese do te kemi nevoje per nje doze te trete pas 12 apo 24 muajsh.....sipas ktij TORRES aPO (me falni juve femrat) sumQImit.
Une NUK e di atehere(por e mor me men ose me teorite e mija te <konspiracionit),perse grupet me pak te rrezikuara nga ..(laskuriqi i KURACIT) moshat 18-64 vjec,do vaksinohen me AstraZeneca,dhe ata/o grupe me te rrezikuara nga bioLESHI dhe moda e MUSCHIT.
PS....se cme thote NDJEshmeria qe Sputnik eshte me EFIKASE dhe pa IDIOTESI proruse.
FAZITI....sa i frikshem eshte ky ...specie(sipas meje).
Naten e mire.
Me Pak efektive Tek grup moshat mbi 70 vjec ,te pakten une kshu lexova...

@Khaleesi mesa di une po. Israeli Ka bere marreveshje me Pfizer edhe eshte furnizuar per te pasur te dyja dozat ne nje kohe te shkurter... Dmth ne tre javet e dozes se pare u furnizuan edhe me te dyten....nr I te infektuareve megjithate nuk Ka rene dukshem edhe pse 60 e ca persona qe u infektuan mbas vaksines e Kaluan shume lehte....Kshu qe mbetet te zbulohet a eshte virusi po aq I transmetueshem si para vaksines ?!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,857
Pikët
113
Me Pak efektive Tek grup moshat mbi 70 vjec ,te pakten une kshu lexova...

@Khaleesi mesa di une po. Israeli Ka bere marreveshje me Pfizer edhe eshte furnizuar per te pasur te dyja dozat ne nje kohe te shkurter... Dmth ne tre javet e dozes se pare u furnizuan edhe me te dyten....nr I te infektuareve megjithate nuk Ka rene dukshem edhe pse 60 e ca persona qe u infektuan mbas vaksines e Kaluan shume lehte....Kshu qe mbetet te zbulohet a eshte virusi po aq I transmetueshem si para vaksines ?!
Mjesi....sagapo.

EMA recommends COVID-19 Vaccine AstraZeneca for authorisation in the EU (29.01.2021).

Ta vrejne kta me flamur apo ta lexojne ata/o qe jane mjek,se cfar eshte shkruar per kte ilaqin.

Midisa te tjerash nji rregullat e ksaj ema ( femerore si emer :p ).....Me nje efektivitet prej rreth 60%, vaksina AstraZeneca tejkalon vleren minimale prej 50% te kerkuar nga OBSH, por eshte shume me pak se efektiviteti i vaksinave.........x.y dhe Sputnik.

Nje tjeter femer....
SchusterInge.jpg

ANALIZON...KESHTU.... EMA ka rekomanduar përdorimin e vaksinës AstraZeneca pa asnjë kufizim moshe për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç. Sidoqoftë, ajo ka theksuar se..... nuk ka ende të dhëna të mjaftueshme për të gjykuar efektivitetin e saj tek njerëzit e moshuar (njerezit mbi 55 vjeç) ). Dhe vazhdon: Sidoqoftë, mbrojtja pritet sepse vërehet një përgjigje imune në këtë grupmoshë dhe mbështetet në përvojën me vaksinat e tjera. Meqenëse ka të dhëna të besueshme për sigurinë në këtë popullatë, ekspertët shkencorë në EMA ishin të mendimit se vaksina = Mund të përdoret në të rriturit e moshuar. Më shumë të dhëna priten nga studimet e vazhdueshme me një përqindje më të lartë të pjesëmarrësve të moshuar (sipas meje apo e kupoj veda....eksperimentet NUK kane te mbaruar).

FAZITI i ksaj Zonjes(dhe JO i imi,sepse skam tituj shkencore...ose po ta kisha dipllomen do ishte FALLSE aPO e kopiuar)....

Duke qenë se ka të dhëna të besueshme për sigurinë në këtë popullatë, ekspertët shkencorë të EMA besuan se vaksina mund të përdoret te të moshuarit, tingëllon e çuditshme, dhe si ngushëllim = nëse nuk ndihmon, as nuk të dëmton.

KJO ka.... lindur në Vjenë në 1941, studiuar kimi dhe fizikë në Universitetin e Vjenës.
PS....pa shtuar se per QFAR ka...HULUMTUAR dhe KU ka ....PUNUAR.
Faziti im...po ishte agjente ruse,shkruesi APET...nuk mban pergjegjesi,sepse ne kete forum shkruhen shume = IDIOTESI.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,857
Pikët
113
Dhe qe mos te lodhem MO me juve.....

Vaksina ruse COVID-19 Sputnik V tregon tolerancë të mirë dhe efektivitet të shkëlqyeshëm edhe te të moshuarit.

Sputnik V duket se është shumë efektiv në të gjitha grupmoshat. Ndërsa ende nuk ka të dhëna të besueshme për efektivitetin e vaksinës nga AstraZeneca, e cila gjithashtu bazohet në adenoviruse,të dhëna të tilla janë në Sputnik V.

Prandaj Sputnik V është një shtesë e vlefshme në arsenalin e vaksinave kundra COVID-19.

PS....pra kjo Femra,nuk i hudh poshtna ato bojse.
FAZITI....publikuar më 2 Shkurt 2021.
https://doi.org/10.1016/S0140-6736 (21) 00234-8 [/B][/SIZE]

Futini TASH google,ne GJENI sitin e DUHUR.

Midis te tjerash do ju dali dhe QO...QETRA.

The Sputnik V COVID-19 Vaccine: Promising Interim Results Published.

Edhe KTA qe e kane shkruar,munet APET me kan....agjent rus.

MBARIMI per DANAS: specie DARE me flamur......

Shtttttttttttttttttttttttttttttt.

TSCHYSS.
 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,177
Pikët
113
Dhe qe mos te lodhem MO me juve.....

Vaksina ruse COVID-19 Sputnik V tregon tolerancë të mirë dhe efektivitet të shkëlqyeshëm edhe te të moshuarit.

Sputnik V duket se është shumë efektiv në të gjitha grupmoshat. Ndërsa ende nuk ka të dhëna të besueshme për efektivitetin e vaksinës nga AstraZeneca, e cila gjithashtu bazohet në adenoviruse,të dhëna të tilla janë në Sputnik V.

Prandaj Sputnik V është një shtesë e vlefshme në arsenalin e vaksinave kundra COVID-19.

PS....pra kjo Femra,nuk i hudh poshtna ato bojse.
FAZITI....publikuar më 2 Shkurt 2021.
https://doi.org/10.1016/S0140-6736 (21) 00234-8


Futini TASH google,ne GJENI sitin e DUHUR.

Midis te tjerash do ju dali dhe QO...QETRA.

The Sputnik V COVID-19 Vaccine: Promising Interim Results Published.

Edhe KTA qe e kane shkruar,munet APET me kan....agjent rus.

MBARIMI per DANAS: specie DARE me flamur......

Shtttttttttttttttttttttttttttttt.

TSCHYSS.
Po kush na e jep Sputnik-un ne mo,secili shtet po nxjerr vaksinen e vet pavaresisht sa efekt kane. Kemi te bejme me interesa te tjera tash, ne tryeze po bien shume dallare 💶💶💶🤷
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,609
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Po kush na e jep Sputnik-un ne mo,secili shtet po nxjerr vaksinen e vet pavaresisht sa efekt kane. Kemi te bejme me interesa te tjera tash, ne tryeze po bien shume dallare 💶💶💶🤷
nuk i duam keto vaksina....presim vaksinen e Banglaleshit:D
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,857
Pikët
113
Po kush na e jep Sputnik-un ne mo,secili shtet po nxjerr vaksinen e vet pavaresisht sa efekt kane. Kemi te bejme me interesa te tjera tash, ne tryeze po bien shume dallare 💶💶💶🤷
Fin-796H eshte emri i nje varianti te sapo zbuluar tek...........Finlanda.
Nje covjece e komenton KESHTU....Mal sehen wann die.......Mongolen-Mutation kommt?
E meno serio apo e ka me ironi...cdo gjo bo vaki.
Ky varianti ka Brazili e paskan kqyrur edhe ne....Austri.
Pres kur te vije dhe ne Gjermani apo ne shpi.

AproPO.....Es sollte mit maximaler Geschwindigkeit geimpft werden,und zwar vor allem mit dem AstraZeneca-Impfstoff. Das wäre das Beste.

Kete e ka THENE nje tjeter,dhe shkruesi ka ...LLAPUR si SHUME,pra si FAZIT per rrjeshtin e siperm ESHTE...

Çfare lloj fjalie eshte, apo ashtna....................... mendimi i nje psikopati?

Diten e mire .....baby.FAZITI per druzhet....tungi
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
25,176
Pikët
113
Fin-796H eshte emri i nje varianti te sapo zbuluar tek...........Finlanda.
Nje covjece e komenton KESHTU....Mal sehen wann die.......Mongolen-Mutation kommt?
E meno serio apo e ka me ironi...cdo gjo bo vaki.
Ky varianti ka Brazili e paskan kqyrur edhe ne....Austri.
Pres kur te vije dhe ne Gjermani apo ne shpi.

AproPO.....Es sollte mit maximaler Geschwindigkeit geimpft werden,und zwar vor allem mit dem AstraZeneca-Impfstoff. Das wäre das Beste.

Kete e ka THENE nje tjeter,dhe shkruesi ka ...LLAPUR si SHUME,pra si FAZIT per rrjeshtin e siperm ESHTE...

Çfare lloj fjalie eshte, apo ashtna....................... mendimi i nje psikopati?

Diten e mire .....baby.FAZITI per druzhet....tungi
E degjove ate videon, qe te taga?

Degjoje dhe kupto, edhe seconda guerra,..tungi,..
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,713
Pikët
113
Apet ajo Ulrikja e faqebukes, kishte vendosur vidjojen me pyetjen: a doni akoma te vaksinoheni ? 🤔 😁 ndodhin dy raste ne 1 milone, ama ato do i rrotullojne te kene njerezit frike.
Ndersa po sot, e lexova studimin e izraeliteve dhe qe kane ardhur ne perfundim; se 10 dite pas dozes se dyte te vaksines Pfizer, personi i vaksionuar per 89 % ule rrezikun e infektimit me Covid perseri dhe per 92.9 ule vdekshmerine tek rastet me Covid.

 
Last edited:

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
25,176
Pikët
113
FOTO/ Vaksinimi i ‘personaliteteve’, Sejko: Merr dozën e parë shoferi i drejtorit të urgjencës
16:27, 23/02/2021

Rama vazhdon fushatën e vaksinimit të ‘personaliteteve’ që i kanë dhënë shumë Shqipërisë me veprën e tyre. Midis këtyre ‘personaliteteve’ që janë vaksinuar është shoferi i drejtorit të Urgjencës Kombëtare.
Siç shikohet edhe nga vetë fotoja e publikuar nga Mariglen Plesati, ky i fundit është vaksinuar ditën e sotme, duke kaluar çdo radhë, madje duke u vaksinuar edhe më shpejt se vetë bluzat e bardha që janë në vijën e parë të luftës me Covid.


Image

© SYRI.net
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
30,822
Pikët
113
Mbase po, por jo sot, se nuk do me zere, aq shume kam ngrene. 🙈
 
Status
Temë e mbyllur.
Top