• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Po të ishe regjisor filmi në Forum-Al?...

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,697
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Lloji i filmit: shoqëror, politik ( ëëëë ), aventuristik, kalorsiak, romantik, erotik, aksion, kauboj, etj etj... dhe ....

Po të ishe regjisor me cilët anëtarë do të bashkëpunoje për të realizuar filmin.

Së pari me teknikën: skenarist ( ai që shkruan librin e filmit ), grimer, garderobier, muzika, kameraman, pëshpëritës, skripta....

... dhe aktorët: kujt do t’ia jepje rolin kryesor në një film ( sipas zhanrit të lartshënuar ) dhe kë do vije në rolet tjera ...

Arsyetoni këtë përzgjedhjen tuaj.

Argëtim të këndshëm!
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,697
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Argëtuese: Po të ishe regjisor filmi në Forum-Al?...

ëë먨eë.
pas kaq vitesh u gejnd se me artistë qenkemi "defiçit".
Ka ndodhur të kishin dafiluar këtej pari gjtihfarë kapedani, Komandanti, beglerë e Agaallarë, Çaushë e nizamë, bylykbashë e goxhabashë, profesorë e doktorë, por ama me artin qenkemi larg!

Keq!
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,662
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Argëtuese: Po të ishe regjisor filmi në Forum-Al?...

Gjesi Gi. Ti gjithmon hap tema Po vete Nuk pergjigje vêtem pret.

Pa hé ti mé ke antare do e realizoje ?

Un jam ne pune kte moment Nuk kam kohen e pershtatshme te hedh mendimin Tim por do bej te pamunduren te gjej Kohe te te lexoj .
 

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,001
Pikët
113
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Përgjigje e: Argëtuese: Po të ishe regjisor filmi në Forum-Al?...

Do t'a vi ja la belle ne rolin kryesor tek filmi Ana K......!
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,359
Pikët
113
Nje film drama pretagonsitin kryesor do beja peshkaqenin, ndersa rolin ndihmes kastriotin, ndersa interres dashurie jolenen.
Plot:
Jolena eshte e martuar me nje biznemen misteroz kastriotin. Nje dite jolena duke bere shopping e vetmuar ne qytet me cunin takon rastesisht peshkaqenin ne nje dyqan librash& kafe. Cuni i jolenes veren qe peshkaqeni po lexonte “tuesdays with morrie”, te njejtin liber qe cuni i saj po lexonte ne shtepi.
Mu ne ket moment Peshkaqeni me nje buzqeshje te ngroht prezanton veten tek cuni i Jolenes ndersa cuni e fton peshakqenin ta prezantoje me nenen e tij nga respekti i sapo krijuar. Kur peshkaqeni dhe jolena i zgjasin doren njeri-tjetrit, pa i ndeshur duart peshkaqeni han nje plumb mu ne lule te ballit nga kastrioti. Peshkaqeni vdes ne vend.
Kjo ishte hapja e filmit.
Pastaj filmi fillon 1 vit me pare duke treguar njekohesisht jeten e lumtur dhe te pafajshme te peshkaqenit me grua (jeten) dhe dy femij djale e vajze.
edhe jeten e kastriotit i marrezuar nga xhelozia qe jolena kishte lidhur marrdhenie me akrepin dhe kastrioti nuk e dinte se kush eshte akrepi, dhe rastesisht kastrioti ndodh aty ne momentin kur peshkaqeni.. the end.
film i shkurt,lol
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
5,331
Pikët
113
Une nuk marr pjese per arsyen e thjeshte se Forumi nuk te jep dringi-dringit ne fund te filmit.


p.s. ka ndonje teme si t'i marrim pasuërdin apo parate pronarit te Forumit? :D
 

karrotreci

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
5,240
Pikët
113
Nje film drama pretagonsitin kryesor do beja peshkaqenin, ndersa rolin ndihmes kastriotin, ndersa interres dashurie jolenen.
Plot:
Jolena eshte e martuar me nje biznemen misteroz kastriotin. Nje dite jolena duke bere shopping e vetmuar ne qytet me cunin takon rastesisht peshkaqenin ne nje dyqan librash& kafe. Cuni i jolenes veren qe peshkaqeni po lexonte “tuesdays with morrie”, te njejtin liber qe cuni i saj po lexonte ne shtepi.
Mu ne ket moment Peshkaqeni me nje buzqeshje te ngroht prezanton veten tek cuni i Jolenes ndersa cuni e fton peshakqenin ta prezantoje me nenen e tij nga respekti i sapo krijuar. Kur peshkaqeni dhe jolena i zgjasin doren njeri-tjetrit, pa i ndeshur duart peshkaqeni han nje plumb mu ne lule te ballit nga kastrioti. Peshkaqeni vdes ne vend.
Kjo ishte hapja e filmit.
Pastaj filmi fillon 1 vit me pare duke treguar njekohesisht jeten e lumtur dhe te pafajshme te peshkaqenit me grua (jeten) dhe dy femij djale e vajze.
edhe jeten e kastriotit i marrezuar nga xhelozia qe jolena kishte lidhur marrdhenie me akrepin dhe kastrioti nuk e dinte se kush eshte akrepi, dhe rastesisht kastrioti ndodh aty ne momentin kur peshkaqeni.. the end.
film i shkurt,lol
Dmth i bi qe per akrepin e paska ngrene kot peshkaqeni??? Nice! Paske goxha fantazi per regjizor filmash.
 

Si Bora

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
25,391
Pikët
113
Me regjizore Si Bora behet nje alamet filmi ketu :d

Shpesh realiteti ia kalon dhe fictionit -qesh-
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
60,503
Pikët
113
Nje film drama pretagonsitin kryesor do beja peshkaqenin, ndersa rolin ndihmes kastriotin, ndersa interres dashurie jolenen.
Plot:
Jolena eshte e martuar me nje biznemen misteroz kastriotin. Nje dite jolena duke bere shopping e vetmuar ne qytet me cunin takon rastesisht peshkaqenin ne nje dyqan librash& kafe. Cuni i jolenes veren qe peshkaqeni po lexonte “tuesdays with morrie”, te njejtin liber qe cuni i saj po lexonte ne shtepi.
Mu ne ket moment Peshkaqeni me nje buzqeshje te ngroht prezanton veten tek cuni i Jolenes ndersa cuni e fton peshakqenin ta prezantoje me nenen e tij nga respekti i sapo krijuar. Kur peshkaqeni dhe jolena i zgjasin doren njeri-tjetrit, pa i ndeshur duart peshkaqeni han nje plumb mu ne lule te ballit nga kastrioti. Peshkaqeni vdes ne vend.
Kjo ishte hapja e filmit.
Pastaj filmi fillon 1 vit me pare duke treguar njekohesisht jeten e lumtur dhe te pafajshme te peshkaqenit me grua (jeten) dhe dy femij djale e vajze.
edhe jeten e kastriotit i marrezuar nga xhelozia qe jolena kishte lidhur marrdhenie me akrepin dhe kastrioti nuk e dinte se kush eshte akrepi, dhe rastesisht kastrioti ndodh aty ne momentin kur peshkaqeni.. the end.
film i shkurt,lol
-qesh- -qesh-

Hajde imagjinatë hajde. :d
Mirë që më tha tanku se s'do ta kisha parë fare.

Nejse, mirë ja paske bër peshkaqenit, e ka hak plumbin ai. :D
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
60,503
Pikët
113
Do thën Kurtit të na bëj një film me tank tani. :d
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
60,503
Pikët
113
Me siguri do e lidhi me mua dhe me Snajperistin Vasili Zajcev -bravo-
Snajperist do jetë Thirsty Zajcev se kish nxjerr një foto me atë çekiçin me atë çarjen që shkul gozhdë dhe ngjan me shqekzën e pushkës. :d
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
17,737
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Snajperist do jetë Thirsty Zajcev se kish nxjerr një foto me atë çekiçin me atë çarjen që shkul gozhdë dhe ngjan me shqekzën e pushkës. :d
Bo Bo ja pe kepucet ncncncnc rendesi ka qe eshte puntor dreqi por edhe 2 leke ti hedhi per sigurine e gishtave se na tromaksi Dialektoret nuk eshte keq -qesh-
 
Top