• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Po të ishe regjisor filmi në Forum-Al?...

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
747
Pikët
63
...kurr mos thuaj kurr! Qenka ngjall tema si te tek Zombit! - Kurr si dihet.
Shpresa vdes e fundit, ashtu thonë! - Ndoshta edhe i vdekuri e ka ndonjë shansë....
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,696
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Lloji i filmit: shoqëror, politik ( ëëëë ), aventuristik, kalorsiak, romantik, erotik, aksion, kauboj, etj etj... dhe ....

Po të ishe regjisor me cilët anëtarë do të bashkëpunoje për të realizuar filmin.

Së pari me teknikën: skenarist ( ai që shkruan librin e filmit ), grimer, garderobier, muzika, kameraman, pëshpëritës, skripta....

... dhe aktorët: kujt do t’ia jepje rolin kryesor në një film ( sipas zhanrit të lartshënuar ) dhe kë do vije në rolet tjera ...

Arsyetoni këtë përzgjedhjen tuaj.


Argëtim të këndshëm!
@Ragnar e gjeta këtë temë për ty.
Nuk besoj se i del kush më zot se ti kësaj teme. Tash inait po, por hakun duhet me ta dhanë!
Mendo. Titulloje një film. Bëje skenarin, gjej stafin teknik, cakto aktorët!

Gjithca nga ky cast varet prej teje.
Lidhe ngjarjen edhe me temat tua brilante
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,653
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Filmi me i pershtatshem me kesi aktoresh made in Forum-Al do duhej te luhej diku ne ndonje fshat te humbur ne veri te Alaskes, ku njerezit jane mbyllur ne nje shpelle dhe aty perpara mangallait me qymyr dhe ujiskit rrine e bisedojne sesa e bukur ishte jeta atehere kur dita ishte e gjate dhe ata kishin miq te vertete dhe nuk i kishin mbyllur ne shpelle me zor.

Depresioni dhe kotesia do te ishin, me pak fjale, temat e pershtatshme per kete film.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,696
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Filmi me i pershtatshem me kesi aktoresh made in Forum-Al do duhej te luhej diku ne ndonje fshat te humbur ne veri te Alaskes, ku njerezit jane mbyllur ne nje shpelle dhe aty perpara mangallait me qymyr dhe ujiskit rrine e bisedojne sesa e bukur ishte jeta atehere kur dita ishte e gjate dhe ata kishin miq te vertete dhe nuk i kishin mbyllur ne shpelle me zor.

Depresioni dhe kotesia do te ishin, me pak fjale, temat e pershtatshme per kete film.
Dimri, të kam përmendur dikund, besoj të kujtohet kur thashë se në prozë ishe i mirë.
Pse s'merr mundin të bësh një skenar të vogël me artistët e forumit.
Demkën merre montazhier, ndonëse heksor, nov deign etj janë më të mirë.
Demkën bën edhe aktor ( edhe regjisor, ... skenarist përtoj )
Besoj do të dilte dicka interesante... se tahs po vjen edhe nata duke u zgjatur, kemi nevojë për argëtim.

Titullin gjeje vetë, ndërkaq @Ragnar mund ta realizonte një film tëmirë, me titullin "Çifti i lumtur "
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,311
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Lloji i filmit: shoqëror, politik ( ëëëë ), aventuristik, kalorsiak, romantik, erotik, aksion, kauboj, etj etj... dhe ....
?
Po të ishe regjisor me cilët anëtarë do të bashkëpunoje për të realizuar filmin.

Së pari me teknikën: skenarist ( ai që shkruan librin e filmit ), grimer, garderobier, muzika, kameraman, pëshpëritës, skripta....

... dhe aktorët: kujt do t’ia jepje rolin kryesor në një film ( sipas zhanrit të lartshënuar ) dhe kë do vije në rolet tjera ...

Arsyetoni këtë përzgjedhjen tuaj.


Argëtim të këndshëm!
Do te me pelqente te realizoja nje film psikologjik mbi shqiptaret per periudhen 1919-1997-1999,ne.kufinjte e horrorit. Aktoret nuk i kam percaktu akoma te gjithe. Gi de Masha do ishte ne rolin e komisarit politik ne periudhen e viteve 60. Dragushi do ishte ne rolin e xhelatit te hetuesise. Samiu do ishte ne rolin e komandantit te kufirit verior,atje nga vinin vellezerit tane shqiptare te mbi Drinit. Mano do ishte ne rolin e nje tregtari te suksesshem te viteve 30. Zana do ishte ne rolin e nje kooperativiste nga Myzeqeja e viteve 50 e cila bashkepunonte me sigurimin e shtetit dhe arriti majat e pushtetit gjate monizmit. Bardhyli do ishte ne rolin e prokurorit te pergjithshem te viteve 80-90. Peshkaqeni do ishte ne rolin e nje trafikanti organesh. Baba nga Durresi do ishte ne rolin e nje heroi komunist te viteve 60,i cili punonte ne marine dhe emrin ne film do ta kishte baba nga Sarajeva. Llapi do ishte ne rolin e nje UDBashi te infiltruar tek kolonia "kosovare" e Fierit. Per te tjeret nuk kam vendosur akoma.
 
Last edited:

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,696
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Do te me pelqente te realizoja nje film psikologjik mbi shqiptaret per periudhen 1919-1997-1999,ne.kufinjte e horrorit. Aktoret nuk i kam percaktu akoma te gjithe. Gi de Masha do ishte ne rolin e komisarit politik ne periudhen e viteve 60. Dragushi do ishte ne rolin e xhelatit te hetuesise. Samiu do ishte ne rolin e komandantit te kufirit verior,atje nga vinin vellezerit tane shqiptare te mbi Drinit. Mano do ishte ne rolin e nje tregtari te suksesshem te viteve 30. Zana do ishte ne rolin e nje kooperativiste nga Myzeqeja e viteve 50 e cila bashkepunonte me sigurimin e shtetit dhe arriti majat e pushtetit gjate monizmit. Bardhyli do ishte ne rolin e prokurorit te pergjithshem te viteve 80-90. Peshkaqeni do ishte ne rolin e nje trafikanti organesh. Baba nga Durresi do ishte ne rolin e nje heroi komunist te viteve 60,i cili punonte ne marine dhe emrin ne film do ta kishte baba nga Sarajeva. Llapi do ishte ne rolin e nje UDBashi te infiltruar tek kolonia "kosovare" e Fierit. Per te tjeret nuk kam vendosur akoma.
Brilante. Të lumtë!
është temë shumë argëtuese
Të felminderit.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,044
Pikët
113
Nje film drama pretagonsitin kryesor do beja peshkaqenin, ndersa rolin ndihmes kastriotin, ndersa interres dashurie jolenen.
Plot:
Jolena eshte e martuar me nje biznemen misteroz kastriotin. Nje dite jolena duke bere shopping e vetmuar ne qytet me cunin takon rastesisht peshkaqenin ne nje dyqan librash& kafe. Cuni i jolenes veren qe peshkaqeni po lexonte “tuesdays with morrie”, te njejtin liber qe cuni i saj po lexonte ne shtepi.
Mu ne ket moment Peshkaqeni me nje buzqeshje te ngroht prezanton veten tek cuni i Jolenes ndersa cuni e fton peshakqenin ta prezantoje me nenen e tij nga respekti i sapo krijuar. Kur peshkaqeni dhe jolena i zgjasin doren njeri-tjetrit, pa i ndeshur duart peshkaqeni han nje plumb mu ne lule te ballit nga kastrioti. Peshkaqeni vdes ne vend.
Kjo ishte hapja e filmit.
Pastaj filmi fillon 1 vit me pare duke treguar njekohesisht jeten e lumtur dhe te pafajshme te peshkaqenit me grua (jeten) dhe dy femij djale e vajze.
edhe jeten e kastriotit i marrezuar nga xhelozia qe jolena kishte lidhur marrdhenie me akrepin dhe kastrioti nuk e dinte se kush eshte akrepi, dhe rastesisht kastrioti ndodh aty ne momentin kur peshkaqeni.. the end.
film i shkurt,lol
Ahaha. Hera e pare qe kam pare film te shkurter me 17 minuta ishte me Joan Collins tek filmi *Gerry*....dhe ky filmi yt eshte i dyti.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
5,331
Pikët
113
Nje film drama pretagonsitin kryesor do beja peshkaqenin, ndersa rolin ndihmes kastriotin, ndersa interres dashurie jolenen.
Plot:
Jolena eshte e martuar me nje biznemen misteroz kastriotin. Nje dite jolena duke bere shopping e vetmuar ne qytet me cunin takon rastesisht peshkaqenin ne nje dyqan librash& kafe. Cuni i jolenes veren qe peshkaqeni po lexonte “tuesdays with morrie”, te njejtin liber qe cuni i saj po lexonte ne shtepi.
Mu ne ket moment Peshkaqeni me nje buzqeshje te ngroht prezanton veten tek cuni i Jolenes ndersa cuni e fton peshakqenin ta prezantoje me nenen e tij nga respekti i sapo krijuar. Kur peshkaqeni dhe jolena i zgjasin doren njeri-tjetrit, pa i ndeshur duart peshkaqeni han nje plumb mu ne lule te ballit nga kastrioti. Peshkaqeni vdes ne vend.
Kjo ishte hapja e filmit.
Pastaj filmi fillon 1 vit me pare duke treguar njekohesisht jeten e lumtur dhe te pafajshme te peshkaqenit me grua (jeten) dhe dy femij djale e vajze.
edhe jeten e kastriotit i marrezuar nga xhelozia qe jolena kishte lidhur marrdhenie me akrepin dhe kastrioti nuk e dinte se kush eshte akrepi, dhe rastesisht kastrioti ndodh aty ne momentin kur peshkaqeni.. the end.
film i shkurt,lol
H.jpg
 
Top