• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
10,468
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

NY, 11 Shtator 2001, 9:41“The falling man” e fotografit Richard Drew. Fotografia e njohur ka si subjekt njerin nga shume viktimat e asaj dite, i cili zgjodhi fundin e shpejte duke u hedhur nga ndertesa gjigante. Ajo qe terheq vemendjen eshte si po bie pingul, drejt me vijat e godines dhe qetesisht. I veshur mire, pa u perpelitur, nje vdekje mizore po, por dinjitoze. Sa mund te thone se vdiqen si zoterinj duke rene 90 apo 100 kate? Dhe vetmia e tij, vetmia e ne te gjitheve, tek i nenshtrohet fatit eshte po aq e dukshme.
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,516
Pikët
113
Përgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Per kuriozitet.... 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,688
Pikët
113
Përgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

NY, 11 Shtator 2001, 9:41“The falling man” e fotografit Richard Drew. Fotografia e njohur ka si subjekt njerin nga shume viktimat e asaj dite, i cili zgjodhi fundin e shpejte duke u hedhur nga ndertesa gjigante. Ajo qe terheq vemendjen eshte si po bie pingul, drejt me vijat e godines dhe qetesisht. I veshur mire, pa u perpelitur, nje vdekje mizore po, por dinjitoze. Sa mund te thone se vdiqen si zoterinj duke rene 90 apo 100 kate? Dhe vetmia e tij, vetmia e ne te gjitheve, tek i nenshtrohet fatit eshte po aq e dukshme.
Eshte me te vertet mbreslense dinjitoze si vdekje. Thjesht vetem nga duart qe supozoj automatikisht shkojn ne mbrojtje te kokes ne raste te tilla. Megjithate imagjinoj se tymi dhe zjarri e kane corjentuar komplet ose biles e kane lene pa ndjenja fare saqe kur eshte hedhur i eshte dukur liri totale. Si ato ndjenjat e rraskapitjes kur koka ndesh jastekun.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,688
Pikët
113
Përgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

Kurr nuk e harroj diten kur ndodhi kjo. Kisha nje banese me tre dhoma dhe lozja poker si tani cdo nate. Jetoja ne ate kohe me nje durrsak nje fierak dhe nje shkodran nga vendi im.
Une flija gjithe diten ndersa ky shkodrani ishte shume shakaxhi dhe u zgjonte heret dhe nuk i pihej kafja vetem. Fiks nje dite me pare me troket ne dere fort ne mengjes duke thene e kane bombarduar kazinon MGM Grand po dil shikoje ne tv. Une dal me vrap ai qesh dhe ul kafen ne tavolin; “hajde se bodh ke fjet”
I kishte zgjuar edhe fierakun e durrsakin para meje,lol
Diten tjeter edhe me heret me troket ne dere dhe me tregon per kte ngjarje. Une i bertas se isha i vdekur per gjume te me leje rehat. Kur shume vone mbasdite dal nga krevati e kuptoj se kishte thene te verteten dreqi.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
7,346
Pikët
113
Mbaj mend qe po printoja tre manifeste per qytetin dhe kur dola nga zyra pashe qe ishin mbledhur te holli gjithe punonjesit e po qanin. Cfare ka ndodhur? - i pyeta. Kane goditur dy kullat ne NY. E chi se ne fotte - jua ktheva. Te gjithe kthyen koken nga une sikur te isha Bin Laden.

p.s. nuk ja dija rendesine, por tani qe mora vesh te verteten me erdhi vertet keq, madje edhe per vete Binin...qe s'kishte faj i ziu
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,827
Pikët
113
Cfare misteri...........ISHTE.
PS....me kujtohet fytyra e................MIUT bush


FAZIT.....
Niemand ergreift jemals die Macht mit der Absicht, sie abzugeben. Macht ist kein Mittel, sie ist = ein Zweck.
George Orwell.
PS....vetem BACILET e priten....me duartrokitje,ulurima dhe NATYRISHT....nuk mungonin (edhe TANI).


PERFUNDIMI....thone ne ate ZONE jane.....KRIMINELET apo MAFIA me e forte.

Qudi.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,827
Pikët
113
Ruset kan gisht aty jo arabt
Se e paska fshi mandukic....si duket ka bo sherr me amoren.

LEXO.....

März 01 - Der russische Gesandte bei der UNO übergibt einen ausführlichen Bericht an den UNO Sicherheitsrat über Bin Laden, über sein Netzwerk, wo er sich aufhält und was seine Verbindungen zu den Geheimdiensten, wie den pakistanischen, sind.

PS....po spertove PERKTHE do rrjeshta apo nja dy fjale....................


PS: dhe SHKRUESI NUK mund te jete me keta....por qudia=Cne te djathtet me ruset!!!!
Agjente te tyre?????????????????????
Me RRI e vogel.
DANKE.
 

H2SO4

punoj ne heshtje
Anëtar
Dec 28, 2014
Postime
772
Pikët
28
Kur bomba bie mbi nje godin ajo rrezohet menjehere. Nuk ka kohe ta fotografosh dhe filmosh se si dhe cfare ka ndodhur. Aty ke me shume se gjysme ore kohe nga renia e bombes tek shembia e bodines.
Ka te dhena te besueshme qe kullat te kene rene vet nga era.
 

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,190
Pikët
113
Vendndodhja
France.
''...U ÇUJTE MALI DAJTI... SIPAS DY GRA TURQUE...''
''...AU SUJET DE MALI DAJTI...
''DAPRES DY GRA TURQUE ''
''...le heros des albanais ou le sujet du grand turque... '''?
''...Ô U LE SYGETE DY GRA TUR QUE.. ''
'U ÇUJTE ''...
''...U ŠUJTEN DY GRA TE SJELL... ''
...''QUE LE DIABLE TRES MALIN ''
''QUE MALLIN ZIDUE ME GOMER '''
''QE SJELLIN MALLIN TUTA HOT.. ''
''KAM MI MAJE MALI DAJTI... MI OVDIJE DVA RRESHTAT ASIJETES LASTAT TATPJATES.. ''
...''QUE MALLIN SIDON E GOMER.. '''
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,634
Pikët
113
Përgjigje e: Rrezimi i Kullave Binjake nje mister...

NY, 11 Shtator 2001, 9:41
“The falling man” e fotografit Richard Drew. Fotografia e njohur ka si subjekt njerin nga shume viktimat e asaj dite, i cili zgjodhi fundin e shpejte duke u hedhur nga ndertesa gjigante. Ajo qe terheq vemendjen eshte si po bie pingul, drejt me vijat e godines dhe qetesisht. I veshur mire, pa u perpelitur, nje vdekje mizore po, por dinjitoze. Sa mund te thone se vdiqen si zoterinj duke rene 90 apo 100 kate? Dhe vetmia e tij, vetmia e ne te gjitheve, tek i nenshtrohet fatit eshte po aq e dukshme.
Nqs kjo Foto eshte bere ate dite , duket sikur nuk eshte hedhur nga zjarri .


Pse Kullat Binjake dhe jo statuja e liris dhe jo nje kull tjeter. Perhapja e zjarrit mund te ket shume arsye psh Kaloriferet punojn me gaz. Pastrimi i godines eshte bere me ndonje solucion qe permban ate nanon qe shkruhet ne lajm.

11 shtator shenja e horoskopit : Virgjeresha
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,827
Pikët
113
Nqs kjo Foto eshte bere ate dite , duket sikur nuk eshte hedhur nga zjarri .


Pse Kullat Binjake dhe jo statuja e liris dhe jo nje kull tjeter. Perhapja e zjarrit mund te ket shume arsye psh Kaloriferet punojn me gaz. Pastrimi i godines eshte bere me ndonje solucion qe permban ate nanon qe shkruhet ne lajm.

11 shtator shenja e horoskopit : Virgjeresha
E kan bo ruset,por nuk tregohet apo o sekret....``fumato``
PS....gatuj ne ti noi gjo.
ALE.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,827
Pikët
113
Ti e bleve Gjelin Lol ?

Me jep nje argument pse ishin Ruset ?
Bona peshk,por baba ka durrsi thot qe na bo keq per pandemine(do ta kem parasysh).
Pse ishin ruset-ke bere pyetjen?
Hmmmmmmmmm....teoria e IME.
Ne Afganistan ruset u MPOSHTEN ka muxhahedinet.
Ktyre ju THANE(Berzhinski)...kjo eshte TOKA e JUAJ dhe ju takon+NDIHMAT qe ju dha.
Pastaj HARROI(ju ndosh shpesh bojsave)apo u kujtua qe Afganistani ishte(dhe ESHTE akoma TANI)prodhuesi me i MADH i ca boceve me leng JO pjeshke.Ky lengu edhe ne te thate PERBEN=80% te konsumit boteror aPO ta kthesh ne VALUTA = MILIARDA ne euro ose $ caubojs DOLLAR,dhe JO dinar ose lek flamurtar.
Pastaj nje udheheqes me mjekerr u bo pishmon,dhe u afrue ose u ba agjent i ruseve(MBASE).
Keshtu qe....Osman Bac Latifi ndryshoj historine.
Axha Bush ka inoti ja kellciti te TJEREVE.
KAQ.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,634
Pikët
113
Bona peshk,por baba ka durrsi thot qe na bo keq per pandemine(do ta kem parasysh).
Pse ishin ruset-ke bere pyetjen?
Hmmmmmmmmm....teoria e IME.
Ne Afganistan ruset u MPOSHTEN ka muxhahedinet.
Ktyre ju THANE(Berzhinski)...kjo eshte TOKA e JUAJ dhe ju takon+NDIHMAT qe ju dha.
Pastaj HARROI(ju ndosh shpesh bojsave)apo u kujtua qe Afganistani ishte(dhe ESHTE akoma TANI)prodhuesi me i MADH i ca boceve me leng JO pjeshke.Ky lengu edhe ne te thate PERBEN=80% te konsumit boteror aPO ta kthesh ne VALUTA = MILIARDA ne euro ose $ caubojs DOLLAR,dhe JO dinar ose lek flamurtar.
Pastaj nje udheheqes me mjekerr u bo pishmon,dhe u afrue ose u ba agjent i ruseve(MBASE).
Keshtu qe....Osman Bac Latifi ndryshoj historine.
Axha Bush ka inoti ja kellciti te TJEREVE.
KAQ.
Perderisa as une si dhe ti nuk jemi te prekur nga ajo qe ndodhi me 11 shtator e kemi me kalloj te bejn rolin e zgjutit . lol
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,827
Pikët
113
Perderisa as une si dhe ti nuk jemi te prekur nga ajo qe ndodhi me 11 shtator e kemi me kalloj te bejn rolin e zgjutit . lol
Nuk bojm rolin e te qutit,pra............

Nje Qeveri qe PERKRAHU MAFIEN apo e VENDOSI ne pushtet.
Nje qeveri qe me MAFIEN ja CAU KAFKEN Presidentin te VET.
Nje qeveri qe me MAFIEN VRAU njerezit apo perkrahesit e VET.

PS....NUK mund te jete demokratike,vetem e SHET.

FAZITI....ik vre noi film me mire ne tablet.

Danke.
 
Top