• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa fetarë janë shqiptarët?

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
7,192
Pikët
113
0.0001%. Pjesa tjeter hipokirt si fetar, si atdhetar. Keshtu i krijoi Londra nepermjet Enverit, qenie te neveritshem. Te neveriteshem e bij te te neveriteshmeve.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
17,758
Pikët
113
Shume, kane qene njerez fisnikë, por besuan ato qe i mashtruan, i perdoren, i tradhetuan, i shiten besimin, i tallen, i lenduan, i perbuzen, i percunduan dhe historia nuk i njohu. Gjaku i perdhunuar do te ç’rrenjoset dhe do ti kthehet perseri nderi i merituar. Besimi i te Lashtit, Atit te te pareve dhe Zotit te boteve. Atij qe i mesoj, qe i duroi, qe i pranoi, qe do ti fali, qe do ti ngjalli……. nga malli.
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,890
Pikët
113
po po namin bejne tash ;p
Edhe namin e bejne nje pjese e te cileve jane besimtare praktikante. Tani te shkosh ne shqiperi sheh e gra shqiptare te veshura koke e kembe me ate gjene e zeze qe mund ta quash burke shume lehte. Se cfare I mungon asaj veshje nga burka ne fakt,po ashtu sheh meshkuj me pantallona tre cerekshe e me mjekren si cjap. Akoma edhe @Pablo qe hiqet si Jo besimtar 🤪 kur vjen Puna ne keto tema e sheh si e mbron myslimanizmin me mish e me thonj lol. Zura shembull Pablo se Ka shume te tille si ai. Thjesht gjerat kane ndryshuar e nuk jemi me aq indifferent si me pare ....
 

Pablo

Pablito
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
6,851
Pikët
113
Edhe namin e bejne nje pjese e te cileve jane besimtare praktikante. Tani te shkosh ne shqiperi sheh e gra shqiptare te veshura koke e kembe me ate gjene e zeze qe mund ta quash burke shume lehte. Se cfare I mungon asaj veshje nga burka ne fakt,po ashtu sheh meshkuj me pantallona tre cerekshe e me mjekren si cjap. Akoma edhe @Pablo qe hiqet si Jo besimtar 🤪 kur vjen Puna ne keto tema e sheh si e mbron myslimanizmin me mish e me thonj lol. Zura shembull Pablo se Ka shume te tille si ai. Thjesht gjerat kane ndryshuar e nuk jemi me aq indifferent si me pare ....
Rri e rri e te kruhet sumatricja ty Heleniqi!E ku e ke ven re ti ?Pablo vetem per kte qe thua,do rri te te kundershtoje tani,jo se ja ha per fete,po per fiksim!
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,202
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Le te themi qe nuk ngeli .. jevg, pusht, barkthare dhe koqevare pa I ziluar. LooL
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,065
Pikët
113
Ne Shqiperi me shume besimtar jane te krishteret se sa myslimanet. Por Shqiptaret nuk jane shquar ndonjehere si popull shume i devotshem persa i perket fese. Biles ne Perandorine Osmane indiferenca e Shqiptareve karshi fese ishte subjekt i shume barsaletave.
Persa i perket besimtareve myslimane ne Shqiperi, sepse shumica ketu jane myslimane, vendet e Europes Perendimore dhe te Amerikes e Veriut jane me teper vende myslimane sec mund te jete Shqiperia:
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,890
Pikët
113
Rri e rri e te kruhet sumatricja ty Heleniqi!E ku e ke ven re ti ?Pablo vetem per kte qe thua,do rri te te kundershtoje tani,jo se ja ha per fete,po per fiksim!
Me ty kurr ceshte e verteta Pablo 😁 e kisha me nota humori ne fakt por qe me kete reagimin tend u kuptua te djeg apo Jo. Edhe ceshte e verteta te djeg,ashtu sic I djeg shumices kur permendet feja qe ka, pavaresisht qe disa mendimeve thjesht su jepni ze... 😉
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
7,049
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
Me ty kurr ceshte e verteta Pablo 😁 e kisha me nota humori ne fakt por qe me kete reagimin tend u kuptua te djeg apo Jo. Edhe ceshte e verteta te djeg,ashtu sic I djeg shumices kur permendet feja qe ka, pavaresisht qe disa mendimeve su jepni ze... 😉
po mir ... pse merrni vetem fene muslimane ... kot sa per pytje pz , se shof gjithmon qe e kapni me fene muslimane ... cfare ka problem feja muslimane ? a ju thot kush juve po ju spe i keni prifterinj pederasta e pedofila qe mbajn mjekerr dhe vishen si gra ???
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
32,566
Pikët
113
po mir ... pse merrni vetem fene muslimane ... kot sa per pytje pz , se shof gjithmon qe e kapni me fene muslimane ... cfare ka problem feja muslimane ? a ju thot kush juve po ju spe i keni prifterinj pederasta e pedofila qe mbajn mjekerr dhe vishen si gra ???
Ka femra hot dhe burra kot😁
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,065
Pikët
113
po mir ... pse merrni vetem fene muslimane ... kot sa per pytje pz , se shof gjithmon qe e kapni me fene muslimane ... cfare ka problem feja muslimane ? a ju thot kush juve po ju spe i keni prifterinj pederasta e pedofila qe mbajn mjekerr dhe vishen si gra ???
Po ajo helaqe eshte. Cfare pret tjeter ti prej saj?
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,890
Pikët
113
po mir ... pse merrni vetem fene muslimane ... kot sa per pytje pz , se shof gjithmon qe e kapni me fene muslimane ... cfare ka problem feja muslimane ? a ju thot kush juve po ju spe i keni prifterinj pederasta e pedofila qe mbajn mjekerr dhe vishen si gra ???
Po ti pse kercen? Ceshtja kush eshte,pse merremi me fene myslimane apo marredheniet e popullit shqiptar me fete?

Ja e shikoni,sdo shume qe te merrni flake lol, prandaj lerini brockullat se Jeni bere me fetare e nga talebanet akoma 😁
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
7,049
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
Po ti pse kercen? Ceshtja kush eshte,pse merremi me fene myslimane apo marredheniet e popullit shqiptar me fete?

Ja e shikoni,sdo shume qe te merrni flake lol, prandaj lerini brockullat se Jeni bere me fetare e nga talebanet akoma 😁
po nuk kerceva moj ,,, pse e merr si kercim , ta thash , kot per muhabet ... un me te shumten besoj tek krijuesi se sa tek fete , fete kan qen gjithmon devijuese kurse Zoti esht 1 ... nuk po kercej ama po du me dit cjan gjith kto akuza ndaj fese muslimane ? pse kan kaq paragjykime ? per kte pyeta ,,,
 

O2

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
23,890
Pikët
113
po nuk kerceva moj ,,, pse e merr si kercim , ta thash , kot per muhabet ... un me te shumten besoj tek krijuesi se sa tek fete , fete kan qen gjithmon devijuese kurse Zoti esht 1 ... nuk po kercej ama po du me dit cjan gjith kto akuza ndaj fese muslimane ? pse kan kaq paragjykime ? per kte pyeta ,,,
Po nese ste digjte nuk beje kshu ti.. ja une , the cfare the per fene tjeter as me djeg as me pervelon lol,me eshte krejt indiferente ndonese per nga familja i perkas fese ortodokse 🤷

Ps: ai zoteria me siper mos me detyroj te merrem me te ,e mos mendoj se jam aq budalle e skuptoj duke hap tema e hedhur kunja neper postime per te provokuar se vjen ketu e qahet per edukaten time pastaj. Plak matuf ....
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
7,049
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
Po nese ste digjte nuk beje kshu ti.. ja une , the cfare the per fene tjeter as me djeg as me pervelon lol,me eshte krejt indiferente ndonese per nga familja i perkas fese ortodokse 🤷

Ps: ai zoteria me siper mos me detyroj te merrem me te ,e mos mendoj se jam aq budalle e skuptoj duke hap tema e hedhur kunja neper postime per te provokuar se vjen ketu e qahet per edukaten time pastaj. Plak matuf ....
o e cmendur :p ... un as nuk kerceva , as nuk me dogji ... te njejten gje do thoja dhe nqs do kishte paragjykime ndaj fes se krishtere ... un jam musliman ... bashkshortja e krishter ... mund ta imagjinosh vet tani se pse nuk kam arsye pse te kercej apo spe te ofendoj fete ... un jam pro paqes dhe harmonise fetare . kaq ... p.s tkom xhan dhe spe je shtrrig :p
 
  • Haha
Reactions: O2
Top