• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa forumista nuk jane vaksinuar?

Status
Temë e mbyllur.

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
25,296
Pikët
113
Eshte nje Nickj Minaj, kengetare te nje niveli whatveer me 20 e ca million followers qe kish thene - mos Bini pre e bulliizmit, mendohuni mire kur te merrnni vaxx e ur decision etc. Po shifja nje jegv tjeter te CNN qe e sulmonte. How dare thua ashtu e bla bla. Kjo jevga e CNN ka nje video nga vjet kur ish Trump President qe thoshte - no no si Ta besojme ket vaxx it takes 10 vjet per nje vaxx e bla bla. 🤢 hipokrizia ne kulm.. E delet njerezif e Thjesht si me ket forum bien viktima te kesaj hipokrizie. Oh well, good luck ne 3rd booster people. 😎
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,110
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Eshte nje Nickj Minaj, kengetare te nje niveli whatveer me 20 e ca million followers qe kish thene - mos Bini pre e bulliizmit, mendohuni mire kur te merrnni vaxx e ur decision etc. Po shifja nje jegv tjeter te CNN qe e sulmonte. How dare thua ashtu e bla bla. Kjo jevga e CNN ka nje video nga vjet kur ish Trump President qe thoshte - no no si Ta besojme ket vaxx it takes 10 vjet per nje vaxx e bla bla. 🤢 hipokrizia ne kulm.. E delet njerezif e Thjesht si me ket forum bien viktima te kesaj hipokrizie. Oh well, good luck ne 3rd booster people. 😎
Ne Usa ti e nuk njeh Nickyn? 😜
Screenshot_20210915-142143_Instagram.jpg
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
25,296
Pikët
113
@Venom ajo tha: kusheriri ne Trinidad won’t get vaccinated cuz his friend got it n became impotent. His testicles becams and swollen. His friend was weeks away from getting married. Now the girl called off the wedding. 😎🤨🤪
 

Hylltar

Pagan Warrior
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
863
Pikët
93
Vendndodhja
Në Fushat e Elyses

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
13,766
Pikët
113
Vaksina nuk është e detyrueshme por nesër vendosin se pa Green pass nuk punon dot, nuk të pushojnë nga puna, po të lënë në shpi pa të drejtë rroge
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
9,465
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Jam i sigurtë se ekspertiza ligjore do nxjerrë të tjera shkaqe.
Sepse nuk mund të fajësohen shteti dhe prodhuesi i vaksinës, por sëmundje të tjera gjenetike.
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
17,362
Pikët
113
Vaksina nuk është e detyrueshme por nesër vendosin se pa Green pass nuk punon dot, nuk të pushojnë nga puna, po të lënë në shpi pa të drejtë rroge
Kohe te veshtira kerkojne masa te rrepta. :)
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,688
Pikët
113
I riu bën vaksinën dhe mbetet i paralizuar: Kam 12 ditë i shtruar në spital
13:32 : 15/09/2021

George Vagiannidis është i riu grek që disa javë më parë, i padetyruar nga askush, zgjodhi që të shkonte në qendrën shëndetësore më të afërt dhe të zgjidhje të bënte vaksinën Johnson & Johnson.
Por për të riun gjërat nuk shkuan ashtu siç ai priste. Në një shënim të gjatë në Instagram ai ka sqaruar se disa ditë pasi ka bërë vaksinën ai është dashur të shtrohet në spital si pasojë e disa komplikacioneve.
George është shtruar në spital pasi nuk mund të qëndrojë në këmbë apo të ecë vetë, pavarësisht se i ndjen këmbët.
Teksa ka publikuar disa fotografi nga spitali, i thotë se mjekët nuk i kanë thënë që ky mund të jetë një efekt anësor i vaksinës, por thekson se nuk ka pasur më herët probleme shëndetësore.
Postimi i plotë i tij:
Mirëmbrëma, emri im është George Vagiannidis.
Për shkak se shumë gjëra janë thënë kohët e fundit, më duhet të sqaroj pozicionin tim, në mënyrë që të mos ketë hamendësime të mëtejshme për gjendjen time shëndetësore.
Të mërkurën, 1 shtator, unë caktova një takim për vaksinimin tim me vaksinën Johnson&Johnson. Theksoj se ishte zgjedhja ime dhe askush nuk më nxiti ta bëja këtë. Kështu shkova në Spitalin e Përgjithshëm të Katerinit dhe e bëra. E gjithë kjo rreth orës 16.00. Bëra procedurën e nevojshme, plotësimin e formularit dhe e gjitha çka më thanë ishte “Prisni një 15 minuta dhe nëse ndjeni diçka na informoni”. Nuk u ndjeva asgjë, kështu që ika.
Rreth orës 23.00, u shtriva për të fjetur dhe fillova të mos ndihem mirë. Isha shumë i ftohtë, ndihesha i dobët. Simptomat filluan të përkqeësohen. Pata ethe, marrje mendsh, ndihesha i dobët.
Më pas temperatura më shkoi 39.9. Në orët e para të mëngjesit shkoj në spital. Ndërkohë që isha duke pritur te urgjenca, fillova ndjeva mpirje. Më pas më ekzaminuan neurologët edhe sot e kësaj dite jam në ekzaminim e sipër.

Gjithçka doli shumë mirë. Ditët kalonin.
Neurologu më tha: “Ju nuk keni asgjë anormale bazuar në testet që kemi bërë për ju deri më tani.”
“Mund të jetë psikologjike”, tha.
Ajo që nuk kanë thënë me siguri, megjithatë, është se mund të jetë për shkak të vaksinës.
“Asnjë efekt anësor i tillë nuk është gjetur në vaksinë. Ne e përjashtojmë atë, pasi incidente të ngjashme me tuajin do të ishin gjetur, gjë që nuk ka ndodhur deri më tani”, më tha neurologu.
Sot. E hënë 13 shtator. Është dita e 12 -të që ndodhem në spital, nuk mund të qëndroj në këmbë e as të eci, këmbët e mia bëjnë disa lëvizje bazë, i ndjej, muskujt tkurren, kështu që unë nuk konsiderohem i paralizuar.
Unë bëj fizioterapi çdo ditë, kam parë përmirësim në krahasim me ditët e mëparshme. Kam mendime pozitive. Unë nuk dorëzohem. Do ta luftoj. Do të përpiqem. Do lodhem. Do ja dal.

 
Status
Temë e mbyllur.
Top