• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shkatërrimi i pyjeve në Shqipëri

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,718
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Është mendësia e qelbur e një pjese të mirë të shqiptarëve, që janë gati të të vrasin, nëse përpiqesh t'i ndalosh shkatërrimin që i bëjnë natyrës. Kam një shok që zihet me farefisin e me familjen e tij, sepse ata i vene flakën arave, pemëve ça të gjejnë, se kështu bën i gjithë fshati i tij, dhe të gjithë fshatrat e qytetet e Shqipërisë. Pra, për ta ndaluar këtë gjë, duhet një përplasje e fortë me shumicën që beson me kokëfortësi që zjarri "pastron".
Nuk e kuptojne se po djegin te ardhmen e femijeve e te niperve te tyre. Ky cikel duhet te nderpritet,ndryshe mallkimi do vazhdoje me breza. Nuk ka popull ne bote qe e trajton ne kete menyre natyren.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,345
Pikët
113
Sistemi qe kane mbjellur politikanet tone prodhon vetem te tille njerezish. Ndaj dhe vendi ka vajtur ne kete derexhe ku jemi dhe sot.
Ktij KATUNARIT me gjinse ne qante kamerash do i kene thene.....ato shkurret dhe PEMET jane komuniste dhe duhen djegur.
Sepse perfitojme hapesira demokratike.
Nje ....brez BYTHqirash.
Nuk ju vehet dhe aq shume faj po te vresh mediat PROSTITUTA se cfar kane si permbajtje.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,747
Pikët
113
Sistemi qe kane mbjellur politikanet tone prodhon vetem te tille njerezish. Ndaj dhe vendi ka vajtur ne kete derexhe ku jemi dhe sot.
Fiks. Kjo vlene edhe per ate diskutimin te tema e coronavirusit. Komplet sistemi eshte i kalbur, duhet nderrim i gjeneratave.
 

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,293
Pikët
63
Vendndodhja
Shkodër
Nuk e kuptojne se po djegin te ardhmen e femijeve e te niperve te tyre. Ky cikel duhet te nderpritet,ndryshe mallkimi do vazhdoje me breza. Nuk ka popull ne bote qe e trajton ne kete menyre natyren.
Kush pyet për fëmijët. Për ta fëmijët janë një efekt anësor i qejfit që bënë në shtrat.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
11,084
Pikët
113
si me doli kjo teme,si me porosi. Kalova pyllit te sodes dhe me vinte keq tek e shihja te lene pas dore dhe te abuzuar.
Si skane cik mend, te imitojne nje “central park“ aty.
 

kreksi

Metropolis
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
2,907
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Central Park thua ti ?!!!
Ne vitin 1991 ne shqiptaret e kemi trullue boten tuj iu hy drunje nëpër sheshe e bulevarde me sopata si ne kohen e Robin Hudit....s kemi lene dru n kembe...!
Tash ketu leshojmi lote krokodilli gjoja se ne jemi per bionatyren...koti !
Nese s gaboj...(sa per dijeni) Robin Hudi ka jetue ne pyje ...pa nyje, jo n' yje as hyje diku ne shekullin e 13-të.
 
Top