• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shpoti dhe humor fetar.

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
10,481
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

 

ciarli

Super Anëtar
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
666
Pikët
43
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

...cfare ironie! nuk ja di gjuhen, nuk ja zgjidh dot shkronjat!
ai liber ka vetem zanore!
 

Elsa

Anëtar i ri
Anëtar
May 9, 2018
Postime
68
Pikët
0
Vendndodhja
angli
nastradinin po e luste populli aman na thuaj nje barcalet me fen e nastra ja ktheu esht shum e gjat. por populli insistoi na trego kemi koh e tegjith u ulen kembekryq te degjonin me shum vemendje. e nastra ja nisi ; na ishte njehere nje prift e nje hoxhe ................. kaq
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Shpoti dhe humor fetar.

Peshku i Babelit eshte i vogel, i verdhe, i ngjan nje shushunje dhe eshte ndoshta gjeja me e cuditshme ne univers. Ushqehet me valet qe gjenerohen nga truri, duke absorbuar frekuencat e pavetedijes dhe si jashteqitje ka nje matrice telepatike ne zonen e frekuencave te vetedijshme dhe te sinjaleve qe mund te kapen nga nervat e zones se te folures ne tru. Nga ana praktike kjo do te thote qe nese fusim ne vesh nje Peshk Babeli, menjehere mund te kuptojme cdo lloj gjeje te folur ne cfaredolloj gjuhe.

Peshku i Babelit nuk ka mundesi qe te jete zhvilluar ne menyre natyrore dhe per kete arsye provon dhe njekohesisht hedh poshte ekzistencen e Zotit. Eshte cuditerisht nje koicidence kaq jo-probabel qe dicka me nje perdorshmeri te jashtezakonshme te jete evoluar rastesisht, saqe shume mendimtare e marrin si reference per proven dhe fjalen finale per mos-ekzistencen e Zotit. Argumentimi eshte i ngjashem me sa vijon: "Une refuzoj te provoj qe ekzistoj", thote Zoti, "sepse prova e mohon besimin dhe pa besim une nuk jam asgje". "Por ama," thote njeriu, "Peshku i Babelit ben muu, apo jo? Ai provon qe ti ekziston, dhe si rrjedhim ti nuk ekziston. CDV." "Kjo s'me kishte shkuar ne mendje" thote Zoti dhe zhduket pas nje reje logjike. "Sa e thjeshte paska qene kjo pune," thote njeriu dhe me entuziazem vazhdon te provoje qe e bardha eshte e zeze, dhe gjen vdekjen duke kaluar tek vijat e bardha.

-- Douglas Adams, "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy"Provo qe MIA ekziston.:p
 

Darli

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 22, 2019
Postime
37
Pikët
0
Nje here zoti takoi nje engjell shume te mencur. Dhe e pyeti C'mendon ti kush jam une? Engjelli iu pergjigj: Ti je Gabrieli.
Cfare ironie e?
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
7,346
Pikët
113
-Mimoza, cfare do behesh kur te rritesh?
-Prostitute.
-Nuk e kuptova mire se cfare the!
-Prostitute.
-Oh, shyqyr, kujtova se the protestante.
 
Top