• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si do të silleshe ti nëse dikush ka shpifur rëndë për ty?

*ARiel*

Tip i qetë
Anëtar
Apr 12, 2013
Postime
10,059
Pikët
113
Vendndodhja
Planet earth
Do merzitesha pak normalisht, sidomos kur ti veshin gjera qe sjane aspak te verteta, mirepo ajo qe me intereson dhe me ben te ndjehem mire me veten eshte e verteta. E verteta nje eshte, pak rendesi sesa e besojne njerezit.
Nga ana tjeter, per cdo gje qe shpifin njerezit per ty, vetem se te lajne gjynahet dhe ngarkojne veten me gjynahe 😊
Tjeter gje e keqe eshte edhe paragjykimi qe krijohet nga dicka qe degjon per X person , apo nga dicka qe mund te veresh me sjelljen e X personi. Paragjykimi i tille eshte i genjeshtert, ndaj edhe une nuk para i marr per baze se çfare thone tjeret per dike. Me ndodh edhe mua qe te kem paragjykime spontate, por nuk ju bej mbrapa dhe mundohem mos ti them sepse e mendoj qe eshte gabim dhe thjeshte e heq si mendim. Keshtu lindin edhe shpifjet pa dashje. Thjeshte dikush shpreh nje paragjykim rreth nje situate te caktuar, dhe nje pjese e marrin si per te mireqene.
Ndersa ata qe shpifin me qellim, kane shpirtin e keq. Nuk di ca tu them tjeter.
 
Anëtar
Sep 1, 2013
Postime
4,369
Pikët
113
Jam mesuar.
Sme ben pershtypje... mos me than qe kam qef te shtoj dhe vet ca sepse sado qe dukem ekstroverte, jam me introverte dhe selektive sec shfaq. Jam nga ato te rraces te keqe... qe spranon keshilla, qe preferon vetmine se sa te pershtatet.
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
43,522
Pikët
113
e pamundur lol pasiqe askush sme njeh , jam ne nje nivel gati gati alien , pak njerez mund tme njohin tamam😆
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
6,416
Pikët
113
Per mua ka rendesi Prinderit dhe vellezerit e mi - mendimet e te tjereve vlejn 0
idea, kjo eshte cinizem, per te thene se eshte nje shprehje stereotipe/shabllone qe bie ne kundershtim me veprimet e kujdo (edhe te tuajat) ,
sepse vete fakti qe marrim pjese ketu ne nje forum, tregon qe na interesojne mendimet e te tjerve,
do thuash ti qe vetem shpifjet nuk me interesojne, mirpo ne kete bote ka njerez qe shpifin me dashje, ama edhe qe shpifin pa dashje,
psh, disa syresh/e ketu kane shpifur pa dashje ketu kundrejt meje apo ndaj njeri-tjetrit, e ndonje ka shpifur me dashje, me qellim te keq,

dhe ketu, demka duhej te ndalej, jo te shtronte nje pyetje shabllone, se ne fund te fundit, pas nje shpifje, shtrohet pyetja ;
- pse shpifi, ç'e shtyu, ç'qellim pati, ku u bazua, cilat ishin shtysat,
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,235
Pikët
113
Me ka ndodhur nje rast nga nje punonjesja ime. Kur e mora vesh s’mu drodh fare qerpiku, lol
I shkruajti leter CEO me shpifje. CEO i asaj kohe s’me njihte keshtu qe e coi letren per verifikim tek my VP dhe HR. Vartesit e tij me njihnin dhe e hodhen “poshte” letren me nja 8 pika, si te pabaze. Por edhe ata, edhe une e dinim qe nje pike aty ishte e vertete dhe jo shpifje. 🤣🤣
Ishte tragji-komedi!!
Mos me pyesni se s’jua them!! 🙈😛
 

Xhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
58,995
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Me ka ndodhur nje rast nga nje punonjesja ime. Kur e mora vesh s’mu drodh fare qerpiku, lol
I shkruajti leter CEO me shpifje. CEO i asaj kohe s’me njihte keshtu qe e coi letren per verifikim tek my VP dhe HR. Vartesit e tij me njihnin dhe e hodhen “poshte” letren me nja 8 pika, si te pabaze. Por edhe ata, edhe une e dinim qe nje pike aty ishte e vertete dhe jo shpifje. 🤣🤣
Ishte tragji-komedi!!
Mos me pyesni se s’jua them!! 🙈😛
Na thuaj aman ti dhe sekretet e tua 😡

mua me ndodhi me nje zezake mutmuti qe kishte sjellur djalin per te vizituar…kishte infeksion ne vesh, po erdhi se djali spo hante dhe vodhi nja dy here…kjo biaaach i shkruan supervisorit tim (dhe e gjeti emrin e tij pasi punon ne nje spital qe jemi sponsored)..dhe mire shkruan nje carcaf leter nje urrejtie ne ate leter nga dikush qe vec me pa per 10-15 minuta…ne fund kishte shkruar “Xxx (emri saj, doktoresh, mama, kristiane” 🤣 qelbesira i erdhi inat qe gjeta cfare kishte problem djali i saj dhe vete nuk e dinte…me mori supervisori menjehere ne tele kur pa email (pasi me kishtr futur ne email mua gjitheashtu)…dhe me tha “xhina e pe email?”…”jo cfare email”…”sdua te shqetesohesh, shkova te lexoj kartelen tende dhe ne asnje vend ske bere gabim ne dokumentim, nuk e di cfare eshte problemi i saj”…me mori anen sigurisht por hera e pare qe dikush kishte shpikur kaq shume per mua ne nje kohe kaq te vogel.
 

Marla

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
6,841
Pikët
113
Po si do sillesha ja do i injoroja x0, do i lija ne qelbersillikun e tyre dhe kaq, sja vlen te biesh ne nivel bastardesh.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
45,779
Pikët
113
Na thuaj aman ti dhe sekretet e tua 😡

mua me ndodhi me nje zezake mutmuti qe kishte sjellur djalin per te vizituar…kishte infeksion ne vesh, po erdhi se djali spo hante dhe vodhi nja dy here…kjo biaaach i shkruan supervisorit tim (dhe e gjeti emrin e tij pasi punon ne nje spital qe jemi sponsored)..dhe mire shkruan nje carcaf leter nje urrejtie ne ate leter nga dikush qe vec me pa per 10-15 minuta…ne fund kishte shkruar “Xxx (emri saj, doktoresh, mama, kristiane” 🤣 qelbesira i erdhi inat qe gjeta cfare kishte problem djali i saj dhe vete nuk e dinte…me mori supervisori menjehere ne tele kur pa email (pasi me kishtr futur ne email mua gjitheashtu)…dhe me tha “xhina e pe email?”…”jo cfare email”…”sdua te shqetesohesh, shkova te lexoj kartelen tende dhe ne asnje vend ske bere gabim ne dokumentim, nuk e di cfare eshte problemi i saj”…me mori anen sigurisht por hera e pare qe dikush kishte shpikur kaq shume per mua ne nje kohe kaq te vogel.
Ti je yll :)
 
Top