• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si te kujdeseni per flokun tuaj, ngjyrat sipas stinëve..

Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,635
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
deshem dicka per te ushqyer flokun jo per te vrare morrin😁
Duke fol seriozisht tani meqenëse jemi me kto muhabete me erdhi ndërmend një koleg pune nga Karaci /Pakistan para shumë viteve (anej nga '95-'96).
Ai më tregonte që çdo 2-3 ditë, në mbrëmje, me një ene të vogël piqte disa kokrra bajame dhe pastaj I fuste në një kavanoz me vaj ulliri.
Pasi i linte aty disa orë, me solucionin e krijuar lyente kokën dhe e mbeshtillte me peshqir.
Thoshte që është një truk I vjeter popullor atyre anëve për të forcuar rrënjën e flokut dhe për ti dhënë shkëlqim dhe natyrisht ngjyrë me të errët.
Nuk e di sa është e vërtetë por ai I kishte flokët shumë të bukura dhe të shndritshme.
Thoshte që gjithçka ishte natyrale dhe pa substanca kimike, pra nuk bënte dëm 😊
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
11,117
Pikët
113
Une e kam blere tek nje dyqan prane xhamise tek rruga e kavajes, ate te hermanit. Por pergjithesisht pyet ne dyqanet qe mbajne produkte e kremra bimore. Ose pyet dhe neper farmaci se i mbajne bojrat e mira pa amoniak. Ajo e hermanit me pelqeu shume.
sa kushtonte?
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
11,117
Pikët
113
Me duket se a 17 a 18 mije te vjetra , se mbaj mend mire 😁 jane paakez me shtrenjt se ato te marketeve ama shume me lire se parukjeret😁
😂 me qeshet se nje parukjere me beri mos te shkoja me per keto pune. me tha teksa me lyente floket: " ti nuk ke thinja eshte gjynah qe i lyen me boje".
Hop mua, vath ne vesh. Nuk u duka me tek ajo. 😂😂
I llokoçis vet pa shume mundim me ngjyrues pa amonia.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
11,117
Pikët
113
Ne gjimnaz fillova ti beja me kena. ajo i jepte nje shkelqim pak te kuq.

Nder vite i kam provu dhe te erreta dhe te celeta. Lajthi me shkojne me shume.
Tani i kam geshtenj.
 
Top