• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Studimi: Gratë tradhtojnë 3 vite e gjysmë pas martesës

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,210
Pikët
113


Një studim i ri ka zbuluar arsyet kryesore pse gratë dhe burrat tradhtojnë dhe kur ndodh kjo për herë të parë. Sondazhi ka përfshirë 2 mijë persona dhe zbuloi se “mërzia” ishte arsyeja kryesore që i bënte gratë të mos ishin besnike, e cila ndiqej nga “ndarja gjatë izolimit nga Covid-19”. The Sun shkruan se “bisedat në rrjetet sociale me djalin që keni pasur fiksim në të kaluarën”, ishin faktori tjetër më i zakonshëm, i ndjekur nga “ndryshimi i personave në lidhje”. Përveç këtyre, “të qenit e dehur” ishte një tjetër arsye pse çiftet i jepnin fund marrëdhënies së tyre.

Ndërkohë, arsyet pse burrat tradhtojnë ishin shumë të ndryshme, ku disa përmendin “mungesën e seksit” si faktorin kryesor. “Ndarja gjatë izolimit” ishte po ashtu e dyta në radhë si arsye edhe nga ana e djemve. Vendin e tretë e zinin burrat që besonin se “ishin shumë të rinj për të qëndruar të fokusuar vetëm në një lidhje”. Vendin e katërt e zinin ata që “pëlqenin të qëndronin me një vajzë vetëm për një natë”. Në vendin e pestë ishin burrat që “tradhtoheshin nga bashkëshortet e tyre”.

Studimi zbuloi gjithashtu se gratë tradhtojnë për herë të parë 3 vjet e gjysmë pasi martohen. Burrat duket se zgjasin pak më shumë, sepse tradhtojnë për herë të parë pas 3 vjet e 10 muajsh. Ekspertja e marrëdhënieve seksuale, Jessica Leoni, tha: “Tradhtia në çifte ka filluar të ndodhë më shpejt krahasuar me vite më parë. Kjo tendencë pritet të përshpejtohet edhe nga Covid-19. Jeta është shumë e shkurtër për të qëndruar në një marrëdhënie ‘të shurdhër’, ku ka pak bisedë dhe seksi është i njëjtë çdo herë” – tha ajo

 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
19,354
Pikët
113


Një studim i ri ka zbuluar arsyet kryesore pse gratë dhe burrat tradhtojnë dhe kur ndodh kjo për herë të parë. Sondazhi ka përfshirë 2 mijë persona dhe zbuloi se “mërzia” ishte arsyeja kryesore që i bënte gratë të mos ishin besnike, e cila ndiqej nga “ndarja gjatë izolimit nga Covid-19”. The Sun shkruan se “bisedat në rrjetet sociale me djalin që keni pasur fiksim në të kaluarën”, ishin faktori tjetër më i zakonshëm, i ndjekur nga “ndryshimi i personave në lidhje”. Përveç këtyre, “të qenit e dehur” ishte një tjetër arsye pse çiftet i jepnin fund marrëdhënies së tyre.

Ndërkohë, arsyet pse burrat tradhtojnë ishin shumë të ndryshme, ku disa përmendin “mungesën e seksit” si faktorin kryesor. “Ndarja gjatë izolimit” ishte po ashtu e dyta në radhë si arsye edhe nga ana e djemve. Vendin e tretë e zinin burrat që besonin se “ishin shumë të rinj për të qëndruar të fokusuar vetëm në një lidhje”. Vendin e katërt e zinin ata që “pëlqenin të qëndronin me një vajzë vetëm për një natë”. Në vendin e pestë ishin burrat që “tradhtoheshin nga bashkëshortet e tyre”.

Studimi zbuloi gjithashtu se gratë tradhtojnë për herë të parë 3 vjet e gjysmë pasi martohen. Burrat duket se zgjasin pak më shumë, sepse tradhtojnë për herë të parë pas 3 vjet e 10 muajsh. Ekspertja e marrëdhënieve seksuale, Jessica Leoni, tha: “Tradhtia në çifte ka filluar të ndodhë më shpejt krahasuar me vite më parë. Kjo tendencë pritet të përshpejtohet edhe nga Covid-19. Jeta është shumë e shkurtër për të qëndruar në një marrëdhënie ‘të shurdhër’, ku ka pak bisedë dhe seksi është i njëjtë çdo herë” – tha ajo

Prandaj jane rritur shume te infektuarit me covid-19,...:D

Kjo po qe eshte gjetje,..-qesh--qesh--qesh-
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
3,263
Pikët
113
Paksa paushal e then. Duke marr parasysh berjen e femijeve qe mendimet, ndjenjat dhe vemendja tek femijet eshte dmth ska kohe me u marr a me do apo jo , ndjen apo sndjen , i bie te jete pak me e gjate qendrimi pa tradheti i gruas karshi burrit.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
5,331
Pikët
113
Do na vine dhe ne shpi tani qe te na kerkojne grate e tyre.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
8,509
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
80% e grave nuk tradhton! Kjo eshte bindja ime. Grate jane me romantike se burrat dhe e kane me te rende tradhtin bashkshortore.
Kurse tek burrat duhet te arrij te 40% ata qe tradhtojne, se burrat jane me impulsiv. 60% e burrave nuk tradhtojne.

Nga te dy palet eshte pjesa me e vogel qe tradhton.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,692
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Ndersa burrat qe para marteses e deri ne fund lol...
Mos i bjer rrotull, Helena! S'ke arsye pse të ndihesh keq, sepse secili që e lexon këtë postim i shkon ndërmend se fjala është për @Ragnar -in. Ky edhe vetes ia ka ngjitur emrin kinez "sun - sun"!
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,692
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
80% e grave nuk tradhton! Kjo eshte bindja ime. Grate jane me romantike se burrat dhe e kane me te rende tradhtin bashkshortore.
Kurse tek burrat duhet te arrij te 40% ata qe tradhtojne, se burrat jane me impulsiv. 60% e burrave nuk tradhtojne.

Nga te dy palet eshte pjesa me e vogel qe tradhton.

Ma nxore fjalën me zor, se nuk e kisha ndërmend të flisja rreth temës...
Plotësisht pajtoj me këtë që po thua.
 
Last edited:

Khaleesi

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
8,889
Pikët
113
Sa numer specifik. Dhe ne rastin tim nuk ndodhi. Dhe ne festojm ditelindjet cdo vit si Elushja. Problematik ky studim.
 
Top