• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tensionohet situata Shqipni-Mal i Zi

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,635
Pikët
113
Nuk lejohen të kalojnë në Mal të Zi, përplasje mes qytetarëve dhe policisë në Han të Hotit

tensione.jpg

Dita e sotme ka nisur me një përplasje në pikën kufitare të kalimit në Hanin e Hotit. Shkak për konfliktin janë bërë masat kufizuese që Mali i Zi ka vendosur në pikat kufitare.

Raportohet se janë krijuar e tensione mes qytetarëve dhe policisë malazeze për arsye se nuk njihen testet.

Qytetarët kanë kryer privatisht testet PCR dhe antigjen para se të niseshin, por policia nuk i njeh këto teste. Sakaq nga raportimet e qytetarëve thuhet se një shqiptar është dhunuar nga policia malazeze.
Para pak ditësh Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi se nga data 14 shtator Mali i Zi do të ritkhejë masat kufizuese dhe nëse qytetarët nuk plotësojnë kriteret e udhëtimit duhet të karantinohen.lapsi.al
_________________________
____________

Evropa perendimore nuk njeh testet e vaksinave ruse e kineze te furnizuara nga vellau i Rames, Aleksander vuçiq.
Kjo do i sqarohet sot ne Tirane kryeministrit Edi Rama nga ish kancelarja gjermane, Angela Merkel.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,752
Pikët
113
Apet a ? 😲 ta dijne se qashtu perfundojne wanna be aliatet e Vuqkos.

Te Çrnagora deren mbydhe,te Kalimashi kapingjiku mbydhe, i mbetet vetem shtegu matane nga kasollja me emrin severozapadna Zaev Containercountry Maqidonia posllom.
 
Top