• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Thënia e ditës dhe e natës

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
2,653
Pikët
113
Kam njohur sy- o, ata sy!
Sa fort i desha, e di nje Zot!
Kish kaq magii dhe zjarr aty,
Sa shpirtin s'mund ta shkulnja dot.
N'ate veshtrim te pakuptuar
Zbulohej jeta gjer ne fund.
Kish kaq pasion te perveluar,
Kaq pikellim sa s'ka kurrkund!
Dhe shihte rende, madherishem,
Qe nen qepallat, me ngadal.
Dhe ish gazmor dhe ish i hijshem
Dhe si nje vojtie ish fatal.
Shpesh rrija shihja i mahnitur,
Por asnjehere s'munda dot
Qe ta veshtroj pa ll tronditur,
Ta adhuroj pa derdhur lot.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
2,653
Pikët
113
Mos u sillni rrotull duke thënë se bota ju detyron jetesën. Bota nuk ju detyron asgjë. Ishte këtu para jush.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
2,653
Pikët
113
Pas gotës së parë, i shikon gjërat ashtu siç do të doje të ishin. Pas gotës së dytë, i shikon gjërat ashtu siç nuk janë. Në fund i shikon gjërat ashtu siç janë në realitet, dhe kjo është gjëja më e shëmtuar në botë
 
Top