• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tirana, qyteti i betonit

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
7,185
Pikët
113
Qa pergjegjie kjo o engel ?
Kemi nje Lum ku derdhen ujrat e Zeza . Pra nje Lum i sajuar qe quhet Lana .
Kur ishte vitet e para te Demokracis Lana ishte e mbipolluar me Kioska te llojeve te ndryshme pa WC, i binin per shkurt tek Lana .
Nje te mire beri Edi Rama e pastroj Tiranen nga kioskat .

Megjithse projekti eshte shume premtues dhe Modern , problemi qendron qe nuk hyet ne Europe me Gradacela lol
 

Prishtinasi

V.I.P
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
4,384
Pikët
113
Kemi nje Lum ku derdhen ujrat e Zeza . Pra nje Lum i sajuar qe quhet Lana .
Kur ishte vitet e para te Demokracis Lana ishte e mbipolluar me Kioska te llojeve te ndryshme pa WC, i binin per shkurt tek Lana .
Nje te mire beri Edi Rama e pastroj Tiranen nga kioskat .

Megjithse projekti eshte shume premtues dhe Modern , problemi qendron qe nuk hyet ne Europe me Gradacela lol
E njejta na ka ndodhe ne Prishtine. E mbaj mend nji prrocke (lume me pak uje) kalonte pran shpise tone e derdhej ne lumin kryesor,
nja 40 m ma tutje. E mbyten ujnat e zeza, u ba kanalizim. Sod Prishtina nuk ka lum.
E njejta qenka edhe ne Tirane. Gjynah.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,592
Pikët
113
Vendndodhja
Bashkia Tiranë përmes një vendimi të datës 28 Dhjetor, ka miratuar një Plan të Detajuar Vendor, ku zona e fushave të futbollit e njohur si “Kompleksi Dajti” u kthye në truall për ndërtim.
/"Rrugë e trotuarë në vend të parqeve dhe gjelbërimit"
/Si i hapet rrugë betonizimit?
/"Premtimet për hapësira sportive mbeten në letër"

 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
21,675
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
E njejta na ka ndodhe ne Prishtine. E mbaj mend nji prrocke (lume me pak uje) kalonte pran shpise tone e derdhej ne lumin kryesor,
nja 40 m ma tutje. E mbyten ujnat e zeza, u ba kanalizim. Sod Prishtina nuk ka lum.
E njejta qenka edhe ne Tirane. Gjynah.
Edhe ti po jetuake në "Vëllaznim Bashkim"!!
 
Top